www.svethardware.cz
>
>
>

Konec války o "subscribery"? YouTube změní pravidla

Konec války o "subscribery"? YouTube změní pravidla
, , aktualita
Poslední dobou jsou počty sledujících (subscriberů) na YouTube velmi sledovaným tématem a vedou i k mnoha válkám o ně. Fanoušci i kvůli svým idolům např. šíří různé malwary. YouTube i proto trochu pozmění pravidla.
K oblíbeným
reklama
Nejen boje mezi T-Series a PewDiePie na YouTube budou ovlivněny novou strategií serveru YouTube. Dosud se totiž na stránkách YouTube i přes API serveru bylo možné dostat k přesnému počtu sledujících (subscriberů), což vedlo k ostře sledovaným soubojům aktuálních hodnot a uměle zesilovanému boji o fanoušky. Ti od PewDiePie dokonce šířili malware na tiskárny a ransomware blokující počítač, pokud jejich idol nebude prvním se 100 miliony sledujících. Tomu však bude od letošního srpna konec a další servery, které tyto počty zobrazovaly a vedly žebříčky youtuberů (např Social Blade), budou mít "po srandě".
 
YouTube logo
 
YouTube totiž začne počty sledujících zaokrouhlovat. Jak uvádí na svém blogu, hodnoty do 1000 zůstanou zobrazeny nezaokrouhleně. Poté je začne zaokrouhlovat na stovky směrem dolů, takže 4.227 lidí bude ukázáno jak 4.2K až do doby než kanál překoná 4,3 tisíce. U stovek tisíc se bude zaokrouhlovat na tisíce (133.017 lidí bude 133K, dokud se nedosáhne na 134 tisíc), u milionů sledujících se zaokrouhlí na statisíce a u desítek milionů už to bude zaokrouhlení na celé miliony. Nicméně ani toto zaokrouhlení by nezabránilo např. výše zmíněnému útoku ransomware s požadavkem na 100 milionů sledujících. Jen by nebylo možné to sledovat s přesnými hodnotami.
 
Sami youtubeři nicméně uvidí i nadále přesné číslo. S podobným problémem bojují i jiné sociální sítě. Instagram zvažuje ukončení zobrazování počtu lajků u fotek, na Redditu se může využít skrytí hlasování (pokud se rychle objeví větší počet hlasů, obvykle se to na příspěvek davově nabaluje už z principu “když se to jiným nelíbí, tak mně také ne”). Podobně to vypadá, že i Twitter přestane zobrazovat počet retweetů nebo to alespoň upraví, aby počet nebyl hned tak přístupný a viditelný.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem NZXT H1: elegantní Mini-ITX věž s vlastním zdrojem i CPU chladičem
Společnost NZXT si připravila SFF věžovitou skříň, která dokáže uchladit i vysoce výkonnou sestavu založenou na desce Mini ITX a má k tomu k dispozici jednak vlastní chladič procesoru a pak také zdroj. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější
Evropská komise nevěří běžně používaným komunikátorům, jako jsou Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage, přestože mnohé mají end-to-end šifrování. Svým členům výrazně doporučuje přejít na Signal.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala