www.svethardware.cz
>
>
>

Konec války o "subscribery"? YouTube změní pravidla

Konec války o "subscribery"? YouTube změní pravidla
, , aktualita
Poslední dobou jsou počty sledujících (subscriberů) na YouTube velmi sledovaným tématem a vedou i k mnoha válkám o ně. Fanoušci i kvůli svým idolům např. šíří různé malwary. YouTube i proto trochu pozmění pravidla.
K oblíbeným
reklama
Nejen boje mezi T-Series a PewDiePie na YouTube budou ovlivněny novou strategií serveru YouTube. Dosud se totiž na stránkách YouTube i přes API serveru bylo možné dostat k přesnému počtu sledujících (subscriberů), což vedlo k ostře sledovaným soubojům aktuálních hodnot a uměle zesilovanému boji o fanoušky. Ti od PewDiePie dokonce šířili malware na tiskárny a ransomware blokující počítač, pokud jejich idol nebude prvním se 100 miliony sledujících. Tomu však bude od letošního srpna konec a další servery, které tyto počty zobrazovaly a vedly žebříčky youtuberů (např Social Blade), budou mít "po srandě".
 
YouTube logo
 
YouTube totiž začne počty sledujících zaokrouhlovat. Jak uvádí na svém blogu, hodnoty do 1000 zůstanou zobrazeny nezaokrouhleně. Poté je začne zaokrouhlovat na stovky směrem dolů, takže 4.227 lidí bude ukázáno jak 4.2K až do doby než kanál překoná 4,3 tisíce. U stovek tisíc se bude zaokrouhlovat na tisíce (133.017 lidí bude 133K, dokud se nedosáhne na 134 tisíc), u milionů sledujících se zaokrouhlí na statisíce a u desítek milionů už to bude zaokrouhlení na celé miliony. Nicméně ani toto zaokrouhlení by nezabránilo např. výše zmíněnému útoku ransomware s požadavkem na 100 milionů sledujících. Jen by nebylo možné to sledovat s přesnými hodnotami.
 
Sami youtubeři nicméně uvidí i nadále přesné číslo. S podobným problémem bojují i jiné sociální sítě. Instagram zvažuje ukončení zobrazování počtu lajků u fotek, na Redditu se může využít skrytí hlasování (pokud se rychle objeví větší počet hlasů, obvykle se to na příspěvek davově nabaluje už z principu “když se to jiným nelíbí, tak mně také ne”). Podobně to vypadá, že i Twitter přestane zobrazovat počet retweetů nebo to alespoň upraví, aby počet nebyl hned tak přístupný a viditelný.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: srpen 2019 Doporučené PC sestavy: srpen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek60 komentářů
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře