www.svethardware.cz
>
>
>

Kontaminace v továrně Samsungu ovlivnila výrobu RAM

Kontaminace v továrně Samsungu ovlivnila výrobu RAM
, , aktualita
Jistá kontaminace způsobila společnosti Samsung miliardové ztráty jihokorejských wonů, což ale vypadá v přepočtu mnohem méně hrozivě. Nicméně ovlivnila především či snad pouze výrobu pamětí RAM. 
K oblíbeným
reklama
Samsung je zcela bezpečně světově největší výrobce pamětí RAM či DRAM pro všemožné účely, z čehož se tato firma jistě může těšit, ale v posledních letech to pro ni zrovna nebyl důvod ke štěstí. Jak ukazuje tento graf, od předchozího roku šly tržby z prodeje těchto pamětí velice prudce dolů, i když předtím zase téměř tak rychle rostly a i tak jde o vyšší tržby, než kdykoliv v historii před rokem 2017. 
 
 
Co se ale stalo v továrnách Samsungu? Dle BusinessKorea šlo o blíže neupřesněnou kontaminaci výrobního zařízení, která by mohla mít spojitost s problémy týkajícími se první generace 1Xnm DRAM. Nyní jde ale o problém v továrně v jihokorejském Giheungu, což je provoz zpracovávající 200mm wafery, na nichž se objevily defekty a dle ComputerBase by i zde mělo jít o 1Xnm paměti DRAM, přičemž hrozí, že může být ovlivněna celá produkce dané továrny. 
 
Prozatím se mluví o miliardových ztrátách, ovšem v jihokorejských wonech, přičemž jedna miliarda v této měně je rovna téměř 20 milionům korun. Dle serveru Hexus.net, který píše o vyjádření jistého zasvěcence, by ale Samsung mohl objem vzniklých škod navenek velice podstatně podceňovat, takže je třeba počkat na to, co se z této věci vyvine a jaké budou další informace (pokud vůbec nějaké). Nicméně jde pouze o provoz s 200mm wafery, takže se dá předpokládat, že takový má spíše nižší výrobní kapacitu a že by se daný problém neměl týkat žádné další továrny. 
 
Můžeme také připomenout, že letos v únoru mělo s výrobou potíže i TSMC, kde za tím stály nekvalitní chemikálie a v tomto případě musela firma pozměnit předpoklad tržeb pro daný kvartál. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář