www.svethardware.cz
>
>
>

Kontaminace v továrně Samsungu ovlivnila výrobu RAM

Kontaminace v továrně Samsungu ovlivnila výrobu RAM
, , aktualita
Jistá kontaminace způsobila společnosti Samsung miliardové ztráty jihokorejských wonů, což ale vypadá v přepočtu mnohem méně hrozivě. Nicméně ovlivnila především či snad pouze výrobu pamětí RAM. 
K oblíbeným
reklama
Samsung je zcela bezpečně světově největší výrobce pamětí RAM či DRAM pro všemožné účely, z čehož se tato firma jistě může těšit, ale v posledních letech to pro ni zrovna nebyl důvod ke štěstí. Jak ukazuje tento graf, od předchozího roku šly tržby z prodeje těchto pamětí velice prudce dolů, i když předtím zase téměř tak rychle rostly a i tak jde o vyšší tržby, než kdykoliv v historii před rokem 2017. 
 
 
Co se ale stalo v továrnách Samsungu? Dle BusinessKorea šlo o blíže neupřesněnou kontaminaci výrobního zařízení, která by mohla mít spojitost s problémy týkajícími se první generace 1Xnm DRAM. Nyní jde ale o problém v továrně v jihokorejském Giheungu, což je provoz zpracovávající 200mm wafery, na nichž se objevily defekty a dle ComputerBase by i zde mělo jít o 1Xnm paměti DRAM, přičemž hrozí, že může být ovlivněna celá produkce dané továrny. 
 
Prozatím se mluví o miliardových ztrátách, ovšem v jihokorejských wonech, přičemž jedna miliarda v této měně je rovna téměř 20 milionům korun. Dle serveru Hexus.net, který píše o vyjádření jistého zasvěcence, by ale Samsung mohl objem vzniklých škod navenek velice podstatně podceňovat, takže je třeba počkat na to, co se z této věci vyvine a jaké budou další informace (pokud vůbec nějaké). Nicméně jde pouze o provoz s 200mm wafery, takže se dá předpokládat, že takový má spíše nižší výrobní kapacitu a že by se daný problém neměl týkat žádné další továrny. 
 
Můžeme také připomenout, že letos v únoru mělo s výrobou potíže i TSMC, kde za tím stály nekvalitní chemikálie a v tomto případě musela firma pozměnit předpoklad tržeb pro daný kvartál. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů