www.svethardware.cz
>
>
>
>

Konzole firmy Google dostává obrysy, máme tu gamepad

Konzole firmy Google dostává obrysy, máme tu gamepad
, , aktualita
Google nejspíše skutečně světu brzy představí svou herní konzoli nebo rovnou konzole. Na webu se už objevil render jejího herního ovladače založený na náčrtu z patentu, což nepřekvapivě bude variace na klasický gamepad. 
K oblíbeným
reklama
V únoru se objevila zpráva, že si Google chystá herní konzoli, a to možná ne jen jednu, ale dvě. Mohla by to být jednak výkonná konkurence pro Xbox a PlayStation a vedle toho také streamovací konzole se slabým hardwarem. Pokud by to měl být první případ, jednalo by se skutečně o odvážný krok Googlu, protože přijít se samotnou konzolí jako hardwarem je jedna věc, ale věc druhá a daleko obtížnější je vytvořit kolem ní celý ekosystém, jaký existuje kolem Xboxu a PlayStationu včetně herních exkluzivit. Takže uvidíme, k čemu se Google rozhoupal. 
 
 
Zatím se můžeme podívat na to, jak by měl vypadat gamepad, který vypadá naprosto běžně. Máme tu klasické křížové ovladače a tlačítka i páčky pro palce i tlačítka pro ukazováky. Jde zatím jen o neoficiální render založený na tom, co ukázal náčrtek ze zaregistrovaného patentu. 
 
 
Uvidíme příští týden v úterý, čili 19. března, zda bude Project Yeti firmy Google nakonec odhalen a co se pod ním bude skrývat. Ostatně Google si dle některých chystá herní konzoli už od roku 2013, respektive o ní tak dlouho alespoň uvažuje. Firma sama už potvrdila, že jí herní trh není lhostejný, ale zbývá se dozvědět, zda se sama zaměří pouze na streamování, nebo zda bude mít i zájem nám prodávat konzole, které zvládnou samy renderovat hry u nás doma.
 
Jde o to, že Project Yeti celkově zastřešuje celé herní snažení firmy Google a streamovací projekt (Project Stream) je pouze jeho část. Dle Spawn Wave tak Google opravdu představí výkonnou konzoli, a to za vydatné podpory firem Ubisoft, Sega i jiných. V plánu mají být také exkluzivity, takže to opravdu vypadá na konkurenci pro Microsoft a Sony.
 
Můžeme bý také zvědaví na to, na jakém hardwaru má být tato novinka postavena. Nejpravděpodobnější volbou je samozřejmě specializované APU od AMD, které by tak přineslo do této firmy další nezanedbatelný proud tržeb. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala