www.svethardware.cz
>
>
>
>

Konzole firmy Google dostává obrysy, máme tu gamepad

Konzole firmy Google dostává obrysy, máme tu gamepad
, , aktualita
Google nejspíše skutečně světu brzy představí svou herní konzoli nebo rovnou konzole. Na webu se už objevil render jejího herního ovladače založený na náčrtu z patentu, což nepřekvapivě bude variace na klasický gamepad. 
K oblíbeným
reklama
V únoru se objevila zpráva, že si Google chystá herní konzoli, a to možná ne jen jednu, ale dvě. Mohla by to být jednak výkonná konkurence pro Xbox a PlayStation a vedle toho také streamovací konzole se slabým hardwarem. Pokud by to měl být první případ, jednalo by se skutečně o odvážný krok Googlu, protože přijít se samotnou konzolí jako hardwarem je jedna věc, ale věc druhá a daleko obtížnější je vytvořit kolem ní celý ekosystém, jaký existuje kolem Xboxu a PlayStationu včetně herních exkluzivit. Takže uvidíme, k čemu se Google rozhoupal. 
 
 
Zatím se můžeme podívat na to, jak by měl vypadat gamepad, který vypadá naprosto běžně. Máme tu klasické křížové ovladače a tlačítka i páčky pro palce i tlačítka pro ukazováky. Jde zatím jen o neoficiální render založený na tom, co ukázal náčrtek ze zaregistrovaného patentu. 
 
 
Uvidíme příští týden v úterý, čili 19. března, zda bude Project Yeti firmy Google nakonec odhalen a co se pod ním bude skrývat. Ostatně Google si dle některých chystá herní konzoli už od roku 2013, respektive o ní tak dlouho alespoň uvažuje. Firma sama už potvrdila, že jí herní trh není lhostejný, ale zbývá se dozvědět, zda se sama zaměří pouze na streamování, nebo zda bude mít i zájem nám prodávat konzole, které zvládnou samy renderovat hry u nás doma.
 
Jde o to, že Project Yeti celkově zastřešuje celé herní snažení firmy Google a streamovací projekt (Project Stream) je pouze jeho část. Dle Spawn Wave tak Google opravdu představí výkonnou konzoli, a to za vydatné podpory firem Ubisoft, Sega i jiných. V plánu mají být také exkluzivity, takže to opravdu vypadá na konkurenci pro Microsoft a Sony.
 
Můžeme bý také zvědaví na to, na jakém hardwaru má být tato novinka postavena. Nejpravděpodobnější volbou je samozřejmě specializované APU od AMD, které by tak přineslo do této firmy další nezanedbatelný proud tržeb. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů