www.svethardware.cz
>
>
>
>

Konzole firmy Google dostává obrysy, máme tu gamepad

Konzole firmy Google dostává obrysy, máme tu gamepad
, , aktualita
Google nejspíše skutečně světu brzy představí svou herní konzoli nebo rovnou konzole. Na webu se už objevil render jejího herního ovladače založený na náčrtu z patentu, což nepřekvapivě bude variace na klasický gamepad. 
K oblíbeným
reklama
V únoru se objevila zpráva, že si Google chystá herní konzoli, a to možná ne jen jednu, ale dvě. Mohla by to být jednak výkonná konkurence pro Xbox a PlayStation a vedle toho také streamovací konzole se slabým hardwarem. Pokud by to měl být první případ, jednalo by se skutečně o odvážný krok Googlu, protože přijít se samotnou konzolí jako hardwarem je jedna věc, ale věc druhá a daleko obtížnější je vytvořit kolem ní celý ekosystém, jaký existuje kolem Xboxu a PlayStationu včetně herních exkluzivit. Takže uvidíme, k čemu se Google rozhoupal. 
 
 
Zatím se můžeme podívat na to, jak by měl vypadat gamepad, který vypadá naprosto běžně. Máme tu klasické křížové ovladače a tlačítka i páčky pro palce i tlačítka pro ukazováky. Jde zatím jen o neoficiální render založený na tom, co ukázal náčrtek ze zaregistrovaného patentu. 
 
 
Uvidíme příští týden v úterý, čili 19. března, zda bude Project Yeti firmy Google nakonec odhalen a co se pod ním bude skrývat. Ostatně Google si dle některých chystá herní konzoli už od roku 2013, respektive o ní tak dlouho alespoň uvažuje. Firma sama už potvrdila, že jí herní trh není lhostejný, ale zbývá se dozvědět, zda se sama zaměří pouze na streamování, nebo zda bude mít i zájem nám prodávat konzole, které zvládnou samy renderovat hry u nás doma.
 
Jde o to, že Project Yeti celkově zastřešuje celé herní snažení firmy Google a streamovací projekt (Project Stream) je pouze jeho část. Dle Spawn Wave tak Google opravdu představí výkonnou konzoli, a to za vydatné podpory firem Ubisoft, Sega i jiných. V plánu mají být také exkluzivity, takže to opravdu vypadá na konkurenci pro Microsoft a Sony.
 
Můžeme bý také zvědaví na to, na jakém hardwaru má být tato novinka postavena. Nejpravděpodobnější volbou je samozřejmě specializované APU od AMD, které by tak přineslo do této firmy další nezanedbatelný proud tržeb. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů