www.svethardware.cz
>
>
>
>

Konzole firmy Google dostává obrysy, máme tu gamepad

Konzole firmy Google dostává obrysy, máme tu gamepad
, , aktualita
Google nejspíše skutečně světu brzy představí svou herní konzoli nebo rovnou konzole. Na webu se už objevil render jejího herního ovladače založený na náčrtu z patentu, což nepřekvapivě bude variace na klasický gamepad. 
K oblíbeným
reklama
V únoru se objevila zpráva, že si Google chystá herní konzoli, a to možná ne jen jednu, ale dvě. Mohla by to být jednak výkonná konkurence pro Xbox a PlayStation a vedle toho také streamovací konzole se slabým hardwarem. Pokud by to měl být první případ, jednalo by se skutečně o odvážný krok Googlu, protože přijít se samotnou konzolí jako hardwarem je jedna věc, ale věc druhá a daleko obtížnější je vytvořit kolem ní celý ekosystém, jaký existuje kolem Xboxu a PlayStationu včetně herních exkluzivit. Takže uvidíme, k čemu se Google rozhoupal. 
 
 
Zatím se můžeme podívat na to, jak by měl vypadat gamepad, který vypadá naprosto běžně. Máme tu klasické křížové ovladače a tlačítka i páčky pro palce i tlačítka pro ukazováky. Jde zatím jen o neoficiální render založený na tom, co ukázal náčrtek ze zaregistrovaného patentu. 
 
 
Uvidíme příští týden v úterý, čili 19. března, zda bude Project Yeti firmy Google nakonec odhalen a co se pod ním bude skrývat. Ostatně Google si dle některých chystá herní konzoli už od roku 2013, respektive o ní tak dlouho alespoň uvažuje. Firma sama už potvrdila, že jí herní trh není lhostejný, ale zbývá se dozvědět, zda se sama zaměří pouze na streamování, nebo zda bude mít i zájem nám prodávat konzole, které zvládnou samy renderovat hry u nás doma.
 
Jde o to, že Project Yeti celkově zastřešuje celé herní snažení firmy Google a streamovací projekt (Project Stream) je pouze jeho část. Dle Spawn Wave tak Google opravdu představí výkonnou konzoli, a to za vydatné podpory firem Ubisoft, Sega i jiných. V plánu mají být také exkluzivity, takže to opravdu vypadá na konkurenci pro Microsoft a Sony.
 
Můžeme bý také zvědaví na to, na jakém hardwaru má být tato novinka postavena. Nejpravděpodobnější volbou je samozřejmě specializované APU od AMD, které by tak přineslo do této firmy další nezanedbatelný proud tržeb. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Přijdou Ryzen 3000 a Navi  už v červenci, nebo mnohem později? Přijdou Ryzen 3000 a Navi už v červenci, nebo mnohem později?
AMD dříve udávalo, že procesory Ryzen 3000 budou vypuštěny na trh v polovině roku, přičemž nyní se udává třetí kvartál, a my jsme tak uvažovali o jeho začátku. Zveřejněný program pro srpnovou akci HotChips ale vyvolává otázky.
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů