www.svethardware.cz
>
>
>
>

Konzole firmy Google dostává obrysy, máme tu gamepad

Konzole firmy Google dostává obrysy, máme tu gamepad
, , aktualita
Google nejspíše skutečně světu brzy představí svou herní konzoli nebo rovnou konzole. Na webu se už objevil render jejího herního ovladače založený na náčrtu z patentu, což nepřekvapivě bude variace na klasický gamepad. 
K oblíbeným
reklama
V únoru se objevila zpráva, že si Google chystá herní konzoli, a to možná ne jen jednu, ale dvě. Mohla by to být jednak výkonná konkurence pro Xbox a PlayStation a vedle toho také streamovací konzole se slabým hardwarem. Pokud by to měl být první případ, jednalo by se skutečně o odvážný krok Googlu, protože přijít se samotnou konzolí jako hardwarem je jedna věc, ale věc druhá a daleko obtížnější je vytvořit kolem ní celý ekosystém, jaký existuje kolem Xboxu a PlayStationu včetně herních exkluzivit. Takže uvidíme, k čemu se Google rozhoupal. 
 
 
Zatím se můžeme podívat na to, jak by měl vypadat gamepad, který vypadá naprosto běžně. Máme tu klasické křížové ovladače a tlačítka i páčky pro palce i tlačítka pro ukazováky. Jde zatím jen o neoficiální render založený na tom, co ukázal náčrtek ze zaregistrovaného patentu. 
 
 
Uvidíme příští týden v úterý, čili 19. března, zda bude Project Yeti firmy Google nakonec odhalen a co se pod ním bude skrývat. Ostatně Google si dle některých chystá herní konzoli už od roku 2013, respektive o ní tak dlouho alespoň uvažuje. Firma sama už potvrdila, že jí herní trh není lhostejný, ale zbývá se dozvědět, zda se sama zaměří pouze na streamování, nebo zda bude mít i zájem nám prodávat konzole, které zvládnou samy renderovat hry u nás doma.
 
Jde o to, že Project Yeti celkově zastřešuje celé herní snažení firmy Google a streamovací projekt (Project Stream) je pouze jeho část. Dle Spawn Wave tak Google opravdu představí výkonnou konzoli, a to za vydatné podpory firem Ubisoft, Sega i jiných. V plánu mají být také exkluzivity, takže to opravdu vypadá na konkurenci pro Microsoft a Sony.
 
Můžeme bý také zvědaví na to, na jakém hardwaru má být tato novinka postavena. Nejpravděpodobnější volbou je samozřejmě specializované APU od AMD, které by tak přineslo do této firmy další nezanedbatelný proud tržeb. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání Google Stadia je tu, máme zde nadšení i zklamání
Očekávaná streamovací herní platforma Google Stadia je konečně zde. Na internetu se už objevují první zkušenosti a jak se dalo čekat, najdeme zde pozitivní překvapení i negativní komentáře na chybějící vlastnosti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře