www.svethardware.cz
>
>
>
>

Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,...

Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,...
, , aktualita
Facebook svou kryptoměnu Libra asi opravdu jen tak neprosadí a neuvede do reálného života. Poté, co projekt opustil PayPal, oznámily podobný krok i další společnosti, navíc jde o ty nejdůležitější jako Mastercard nebo Visa.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměna Libra od Facebooku to má hodně nahnuté. Panuje všeobecná nedůvěra v projekt, kterému jméno zvyšovaly některé zavedené finanční společnosti. Nyní se ale ukazuje, že tomuto projektu už nevěří ani tyto firmy. Minulý týden tak projekt opustil PayPal, nyní se přidávají další velmi důležité firmy, jejichž absence celý projekt značně rozbourává. Z projektu totiž odstoupily finanční společnosti Mastercard, Visa, eBay, Mercado Pago a Stripe.
 
Calibra logo
 
Libra Association, která tak ještě nedávno čítala zhruba 30 členů, se pomalu blíží spíše ke dvacítce. První meeting zbývajících členů by se měl konat zítra, 14. října v Ženevě. Většina odcházejících společností se vyjádřila, že se v tomto okamžiku rozhodla Libru nepodporovat, přestože je vize a idea projektu zajímavá. Místo toho se chtějí soustředit na vlastní řešení, což zmínil minule PayPal a nyní i Visa a eBay. Stripe sice věří v potenciál Libry, nicméně chce být jen otevřen případné spolupráci v budoucnu, ale ne teď. Kdo ví, zda s takovým vývojem vůbec nějaká budoucnost bude.
 
 
A aby toho nebylo málo, Calibra, Facebook a další společnost vlastněná Facebookem spravující jeho duševní vlastnictví, jsou zažalovány startupem Current kvůli logu společnosti. To je totiž až příliš podobné logu startupu. Čtvrtou žalovanou společností je zde pak Character, designérské studio, které toto logo pro Facebook vytvořilo. Problém je totiž v tom, že Character vytvořil logo i pro Current. Zdá se, že jsou jeho designéři poněkud bez nápadů a nadměrně recyklují.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře