www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Kryptoměna Libra dostává ránu, projekt opouští PayPal

Kryptoměna Libra dostává ránu, projekt opouští PayPal
, , aktualita
Připravovaná kryptoměna Libra sociální sítě Facebook to má opět více nahnuté. Stojí za ní dalších téměř 30 společností, nicméně některé z nich zvažují, zda ji dále podporovat. PayPal už to vzdal a práci na projektu opustil.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměna Libra je zastřešována společenstvím Libra Association, kde je mimo společnosti Calibra od Facebooku i dalších 30 firem. Facebook tak zdaleka není jediný, kdo stojí za připravovanou kryptoměnou. Ta má však spoustu problémů s vládami a příslušnými regulátory, kterým se idea měny, nad kterou by neměli kontrolu, vůbec nelíbí. Problematická minulost Facebooku ohledně ochrany osobních údajů je navíc dalším argumentem proti této novince. A jak to vypadá, další hřebíky do rakve se objevují jeden za druhým.
 
Logo Calibra
 
Svou další účast na projektu údajně zvažuje Mastercard s Visa, což jsou patrně nejdůležitější hráči, kteří zvedají jinak velmi nízkou důvěru v Libru. Zvažování už dokončil PayPal, který se rozhodl projekt opustit. Dle jeho slov se chce více soustředit na své stávající projekty a cíle, tedy dále přinaášet bankovnictví i na trhy, kde jsou zatím podprůměrné služby a nízká míra "demokratického" přístupu k takovým službám. Nyní se tak spekuluje, že by po kroku PayPalu mohly podobný krok učinit i společnosti Visa a Mastercard, což by mohlo výrazně zvýšit pravděpodobnost toho, že Libra umře ještě dříve, než se vůbec narodí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096 AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096
Mimo jiné i superpočítač El Capitan s plánovaným výkonem 2 ExaFLOPS by měl být založen na procesorech AMD Genoa, které se nyní už rýsují s výbavou až 96 jader Zen 4. Chystá se tak AMD opět plošně zvyšovat počet jader svých CPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek