www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Kryptoměna Libra dostává ránu, projekt opouští PayPal

Kryptoměna Libra dostává ránu, projekt opouští PayPal
, , aktualita
Připravovaná kryptoměna Libra sociální sítě Facebook to má opět více nahnuté. Stojí za ní dalších téměř 30 společností, nicméně některé z nich zvažují, zda ji dále podporovat. PayPal už to vzdal a práci na projektu opustil.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměna Libra je zastřešována společenstvím Libra Association, kde je mimo společnosti Calibra od Facebooku i dalších 30 firem. Facebook tak zdaleka není jediný, kdo stojí za připravovanou kryptoměnou. Ta má však spoustu problémů s vládami a příslušnými regulátory, kterým se idea měny, nad kterou by neměli kontrolu, vůbec nelíbí. Problematická minulost Facebooku ohledně ochrany osobních údajů je navíc dalším argumentem proti této novince. A jak to vypadá, další hřebíky do rakve se objevují jeden za druhým.
 
Logo Calibra
 
Svou další účast na projektu údajně zvažuje Mastercard s Visa, což jsou patrně nejdůležitější hráči, kteří zvedají jinak velmi nízkou důvěru v Libru. Zvažování už dokončil PayPal, který se rozhodl projekt opustit. Dle jeho slov se chce více soustředit na své stávající projekty a cíle, tedy dále přinaášet bankovnictví i na trhy, kde jsou zatím podprůměrné služby a nízká míra "demokratického" přístupu k takovým službám. Nyní se tak spekuluje, že by po kroku PayPalu mohly podobný krok učinit i společnosti Visa a Mastercard, což by mohlo výrazně zvýšit pravděpodobnost toho, že Libra umře ještě dříve, než se vůbec narodí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala