www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Kryptoměna Libra dostává ránu, projekt opouští PayPal

Kryptoměna Libra dostává ránu, projekt opouští PayPal
, , aktualita
Připravovaná kryptoměna Libra sociální sítě Facebook to má opět více nahnuté. Stojí za ní dalších téměř 30 společností, nicméně některé z nich zvažují, zda ji dále podporovat. PayPal už to vzdal a práci na projektu opustil.
K oblíbeným
reklama
Kryptoměna Libra je zastřešována společenstvím Libra Association, kde je mimo společnosti Calibra od Facebooku i dalších 30 firem. Facebook tak zdaleka není jediný, kdo stojí za připravovanou kryptoměnou. Ta má však spoustu problémů s vládami a příslušnými regulátory, kterým se idea měny, nad kterou by neměli kontrolu, vůbec nelíbí. Problematická minulost Facebooku ohledně ochrany osobních údajů je navíc dalším argumentem proti této novince. A jak to vypadá, další hřebíky do rakve se objevují jeden za druhým.
 
Logo Calibra
 
Svou další účast na projektu údajně zvažuje Mastercard s Visa, což jsou patrně nejdůležitější hráči, kteří zvedají jinak velmi nízkou důvěru v Libru. Zvažování už dokončil PayPal, který se rozhodl projekt opustit. Dle jeho slov se chce více soustředit na své stávající projekty a cíle, tedy dále přinaášet bankovnictví i na trhy, kde jsou zatím podprůměrné služby a nízká míra "demokratického" přístupu k takovým službám. Nyní se tak spekuluje, že by po kroku PayPalu mohly podobný krok učinit i společnosti Visa a Mastercard, což by mohlo výrazně zvýšit pravděpodobnost toho, že Libra umře ještě dříve, než se vůbec narodí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek