Lenovo může mít problém s důležitým updatem Internet Exploreru

Lenovo může mít problém s důležitým updatem Internet Exploreru
, , aktualita
Microsoft lze rozhodně pochválit za to, že i nadále aktualizuje zastaralý prohlížeč Internet Explorer, který se nicméně dá nalézt i na Windows 10. Ten však může působit problémy na některých noteboocích Lenovo.
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft má poslední dobou se svými aktualizacemi problém a často přináší mnoho dalších potíží, přičemž na vině nemusí být vždy jen Microsoft. Tentokrát se to stalo aktualizaci prohlížeče Internet Explorer 9, 10 a 11 s číslem KB4467691. Ta byla velmi důležitá, a to dokonce natolik, že ji Microsoft zveřejnil ještě dříve, než v pravidelném Patch Tuesday, které bylo plánováno na 8. ledna 2019. Šlo totiž o velmi závažnou chybu, kterou už hackeři začali aktivně využívat.
 
Internet Explorer logo
 
Tahle chyba práce s pamětí totiž umožňovala napadnout paměť počítače takovým způsobem, že útočník mohl převzít kontrolu nad celým počítačem na úrovni práv daného uživatele. Pokud tak někdo pracoval pod administátorským profilem, mohl získat práva admina. Pak už mohl libovolně instalovat programy, pracovat s daty na počítači a vytvářet nebo modifikovat uživatelské účty. K tomu stačilo, aby oběť navštívila závadnou webovou stránku pomocí prohlížeče Internet Explorer. Připomeňme, že tento prohlížeč stále využívá okolo 7 % lidí, tedy zhruba každý 14. uživatel.
 
Je tedy chvályhodné, že Microsoft stále podporuje takto starý prohlížeč, který je stále alespoň ve fázi bezpečnostní podpory. Vychází na něj bezpečnostní aktualizace, ale už není nikterak rozvíjen po funkční stránce. Na druhou stranu je smutné to, že se opět našel problém, který byl nalezen po instalaci nějaké aktualizace. V tomto případě mají smůlu majitelé některých notebooků značky Lenovo s méně než 8 GB RAM. Tyto počítače pak nemohou nabootovat. Do doby, než Microsoft a Lenovo najdou zdroj problémů, je doporučen restart počítače do UEFI a zrušení volby Secure Boot. Pokud je na počítači aktivní BitLocker, bude patrně nutné projít obnovou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500 AMD se po čtyřech letech vrací do Fortune 500
AMD v roce 2015 vypadlo z žebříčku Fortune 500, který čítá pět set nejlepších společností z USA s ohledem na jejich tržby. Jde tak o přesně danou posloupnost firem a není divu, že AMD v ní před čtyřmi lety výrazně kleslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000 Kingston uvádí svá nejlepší SSD KC2000
Kingston si připravil svou novou vlajkovou řadu SSD pro rozhraní M.2, a sice KC2000. Založena je na nových 96vrstvých pamětech s buňkami TLC a slibuje maximální datovou propustnost 3200 MB/s.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD Sapphire: očekávejme výkonné Navi i za 500 USD
Zástupce společnosti Sapphire, dlouholetého AIB partnera firem ATi a následně AMD, si trošku pustil pusu na špacír a prozradil něco o tom, co můžeme očekávat od připravovaných grafických karet s GPU Navi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře