Lenovo může mít problém s důležitým updatem Internet Exploreru

Lenovo může mít problém s důležitým updatem Internet Exploreru
, , aktualita
Microsoft lze rozhodně pochválit za to, že i nadále aktualizuje zastaralý prohlížeč Internet Explorer, který se nicméně dá nalézt i na Windows 10. Ten však může působit problémy na některých noteboocích Lenovo.
K oblíbeným
reklama
Společnost Microsoft má poslední dobou se svými aktualizacemi problém a často přináší mnoho dalších potíží, přičemž na vině nemusí být vždy jen Microsoft. Tentokrát se to stalo aktualizaci prohlížeče Internet Explorer 9, 10 a 11 s číslem KB4467691. Ta byla velmi důležitá, a to dokonce natolik, že ji Microsoft zveřejnil ještě dříve, než v pravidelném Patch Tuesday, které bylo plánováno na 8. ledna 2019. Šlo totiž o velmi závažnou chybu, kterou už hackeři začali aktivně využívat.
 
Internet Explorer logo
 
Tahle chyba práce s pamětí totiž umožňovala napadnout paměť počítače takovým způsobem, že útočník mohl převzít kontrolu nad celým počítačem na úrovni práv daného uživatele. Pokud tak někdo pracoval pod administátorským profilem, mohl získat práva admina. Pak už mohl libovolně instalovat programy, pracovat s daty na počítači a vytvářet nebo modifikovat uživatelské účty. K tomu stačilo, aby oběť navštívila závadnou webovou stránku pomocí prohlížeče Internet Explorer. Připomeňme, že tento prohlížeč stále využívá okolo 7 % lidí, tedy zhruba každý 14. uživatel.
 
Je tedy chvályhodné, že Microsoft stále podporuje takto starý prohlížeč, který je stále alespoň ve fázi bezpečnostní podpory. Vychází na něj bezpečnostní aktualizace, ale už není nikterak rozvíjen po funkční stránce. Na druhou stranu je smutné to, že se opět našel problém, který byl nalezen po instalaci nějaké aktualizace. V tomto případě mají smůlu majitelé některých notebooků značky Lenovo s méně než 8 GB RAM. Tyto počítače pak nemohou nabootovat. Do doby, než Microsoft a Lenovo najdou zdroj problémů, je doporučen restart počítače do UEFI a zrušení volby Secure Boot. Pokud je na počítači aktivní BitLocker, bude patrně nutné projít obnovou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář