www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Let Crew Dragon s posádkou plánuje NASA se SpaceX stále na květen

Let Crew Dragon s posádkou plánuje NASA se SpaceX stále na květen
, , aktualita
Společnost Elona Muska SpaceX se připravuje na svůj velký den, který by měl nastat už letos v květnu. Plánovaný testovací let s lidskou posádkou k ISS se uskuteční v kosmické lodi Crew Dragon.
K oblíbeným
reklama
Zatím to vypadá, že plánovaný testovací let označený jako Demo-2 se nebude muset potýkat se zpožděním kvůli současné epidemiologické situaci způsobené onemocněním COVID-19. NASA se SpaceX se připravují na to, že by první let s lidskou posádkou v Crew Dragon mohl proběhnout někdy od poloviny května do konce měsíce. 
 
Let je tedy plánován o něco později, než bylo původní datum 7. května. Nevypadá to ale, že by NASA nebo SpaceX zatím očekávali nějaké větší zpoždění způsobené situací okolo koronaviru. Crew Dragon bude do vesmíru vynesen pomocí rakety Falcon 9 z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě, konkrétně ze startovacího komplexu 39A. Přesné datum startu plánuje Národní úřad pro letectví a kosmonautiku oznámit během několika následujících týdnů. Mise Demo- 2 byla již v minulosti odložena kvůli nepodařeným testům, testovací let se totiž měl původně konat již v létě minulého roku, ale poté se SpaceX muselo potýkat s problémy způsobenými například explozí Crew Dragon při pozemním testu
 
Animace mise Crew Dragon k ISS
 
Květnový let s posádkou v kosmické lodi Crew Dragon bude velkým průlomem, protože od 8. července roku 2011, kdy se uskutečnil poslední let raketoplánu z programu Space Shuttle, se astronauti na palubě americké kosmické lodi do vesmíru nevypravili. Od té doby až dosud museli kosmonauti NASA k transportu na Mezinárodní vesmírnou stanici využít služeb ruské kosmické lodi Sojuz, což není nejlevnější záležitost. 
 
Ze strategických i finančních důvodů se tak NASA obrátila na soukromé společnosti Boeing a SpaceX, které mají americké kosmické agentuře zajistit prostředky pro dopravu astronautů do vesmíru. A obě firmy se snaží odstartovat se svou kosmickou lodí bezpečně, ale zároveň co nejdříve, protože NASA je už potřebuje. 
 
Aby NASA mohla přestat využívat místa v ruských kosmických lodích a mohla se spolehnout na ty od SpaceX, bude muset loď Crew Dragon projít posledním testem. Tím bude právě květnový let k Mezinárodní vesmírné stanici s posádkou tvořenou dvěma astronauty - Bobem Behnkenem a Dougem Hurleyem. Poté by měla společnost Elona Muska obdržet pro Crew Dragon certifikaci pro provádění letů s lidskou posádkou k ISS a od ní. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel PowerVia, RibbonFET a pokročilá EUV se blíží Intel PowerVia, RibbonFET a pokročilá EUV se blíží
Dnes jsme se již podívali na přehled nejbližších výrobních procesů a nyní se více zaměříme na chystaný proces Intel 20A. Jeho označení dokazuje, že na nanometry Intel přece jen opravdu nezapomněl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Budoucnost výroby v Intelu: nanometry jdou stranou, přichází angstrom Budoucnost výroby v Intelu: nanometry jdou stranou, přichází angstrom
Intel včera v noci vypustil do světa hodnotné informace o vývoji svých výrobních procesů i procesorových generací. My se nejdříve podíváme právě na výrobní procesy, které se Intel opravdu rozhodl přejmenovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů