www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Majitelé Xbox One se konečně dočkali podpory klávesnice a myši

Majitelé Xbox One se konečně dočkali podpory klávesnice a myši
, , aktualita
Respektive dočkají, ale už to opravdu nebude dlouho trvat. Podpora klávesnice a myši na konzolích Xbox One totiž dorazí už tuto středu, čili 14. listopadu. Jak to ale bude s podporou herních titulů? 
reklama
Tak dlouho to Microsoft sliboval, až se konzolisté nakonec dočkali, i když je samozřejmě otázka, kolik z nich bude mít o využití klávesnice a myši zájem. Přeci jen herní PC tradičně patří na stůl, kde sedíme na dosah ruky před monitorem. Konzoli ale máme obvykle napojenou na televizor a sami jsme rozvaleni na gauči, v křesle, na zemi, na rotopedu, zkrátka kdekoliv, jen abychom měli volné ruce pro gamepad. Pak si lze těžko představit, že by člověk zvyklý na něco takového vzal klávesnici s myší a ohnut nad nízkým obývákovým stolkem hrál jako na PC. 
 
Razer Turret
 
Jak je hned vidět z první fotografie, společnost Razer tomu chce přizpůsobit své periferie určené speciálně pro Xbox One, ovšem Razer Turret nepatří mezi periferie pro Xbox One. Ty opravdové by se však od něj neměly příliš lišit. 
 
Lze tak očekávat bezdrátové sady klávesnic a myší, přičemž klávesnice samotná obvykle nabídne i podložku pod danou myš. Tuto sadu si tak budeme moci položit v podstatě kamkoliv, třeba na skleněný stůl nebo na vlastní nohy. To je nabízená možnost, jenomže z hlediska ergonomie není ideální ani použití takových periferií na stole, natož pak v křesle či na gauči. Lze si pak představit, že žádná ze zaujatých poloh nám nebude dost dobrá, budeme se vrtět, posedávat, zatímco klávesnice nám bude překážet a myš padat na zem. 
 
 
Ale co bylo, to bylo a kdo říká, že se z Xbox One nemůže stát vpravdě náhrada za herní PC? Nikdo nám nebude bránit dát si konzoli na stůl a připojit k monitoru a možná že s další generací konzolí se taková možnost stane ještě vhodnější. Však slušně výkonná Xbox One X přijde na částku, kterou musíme alespoň zdvojnásobit, abychom si postavili srovnatelně výkonné PC a pokud to Microsoft celé vezme za správný konec, mohl by trošku ubrat vítr výrobcům herního PC hardwaru a mnohé lidi přetáhnout k sobě. Však i díky akvizicím herních studií je vidět, že se divize Xboxu dlouze a hluboce nadechuje. 
 
 
Co si ale Microsoft připravil pro začátek? Budou to zatím jen Fortnite a Warframe, které přinesou v tuto středu podporu klávesnice a myši (nemusí to být nutně ty od Razeru). Ještě v tomto měsíci to pak bude Bomber Crew, Deep Rock Galactic, Strange Brigade, Vermintide 2, War Thunder a X-Morph Defense a ještě později přijde podpora pro Children of Morta, DayZ, Minion Master, Moonlighter, Vigor, Warface a Wargroove. V případě síťových her nejde pouze o zajištění podpory samotných periferií, ale také o to, aby vhodným způsobem pracoval i matchmaking a do stejných instancí nemíchal lidi využívající různé periferie. 
 
Na trhu se pak objeví periferie s označením Designed for Xbox mice and keyboards, které se budou prodávat s příslušným transmitterem pro bezdrátové připojení a také podsvícením Xbox Dynamic Lighting. Razer své vlastní produkty formálně představí na CES, které začíná 8. ledna. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek