www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Majitelé Xbox One se konečně dočkali podpory klávesnice a myši

Majitelé Xbox One se konečně dočkali podpory klávesnice a myši
, , aktualita
Respektive dočkají, ale už to opravdu nebude dlouho trvat. Podpora klávesnice a myši na konzolích Xbox One totiž dorazí už tuto středu, čili 14. listopadu. Jak to ale bude s podporou herních titulů? 
K oblíbeným
reklama
Tak dlouho to Microsoft sliboval, až se konzolisté nakonec dočkali, i když je samozřejmě otázka, kolik z nich bude mít o využití klávesnice a myši zájem. Přeci jen herní PC tradičně patří na stůl, kde sedíme na dosah ruky před monitorem. Konzoli ale máme obvykle napojenou na televizor a sami jsme rozvaleni na gauči, v křesle, na zemi, na rotopedu, zkrátka kdekoliv, jen abychom měli volné ruce pro gamepad. Pak si lze těžko představit, že by člověk zvyklý na něco takového vzal klávesnici s myší a ohnut nad nízkým obývákovým stolkem hrál jako na PC. 
 
Razer Turret
 
Jak je hned vidět z první fotografie, společnost Razer tomu chce přizpůsobit své periferie určené speciálně pro Xbox One, ovšem Razer Turret nepatří mezi periferie pro Xbox One. Ty opravdové by se však od něj neměly příliš lišit. 
 
Lze tak očekávat bezdrátové sady klávesnic a myší, přičemž klávesnice samotná obvykle nabídne i podložku pod danou myš. Tuto sadu si tak budeme moci položit v podstatě kamkoliv, třeba na skleněný stůl nebo na vlastní nohy. To je nabízená možnost, jenomže z hlediska ergonomie není ideální ani použití takových periferií na stole, natož pak v křesle či na gauči. Lze si pak představit, že žádná ze zaujatých poloh nám nebude dost dobrá, budeme se vrtět, posedávat, zatímco klávesnice nám bude překážet a myš padat na zem. 
 
 
Ale co bylo, to bylo a kdo říká, že se z Xbox One nemůže stát vpravdě náhrada za herní PC? Nikdo nám nebude bránit dát si konzoli na stůl a připojit k monitoru a možná že s další generací konzolí se taková možnost stane ještě vhodnější. Však slušně výkonná Xbox One X přijde na částku, kterou musíme alespoň zdvojnásobit, abychom si postavili srovnatelně výkonné PC a pokud to Microsoft celé vezme za správný konec, mohl by trošku ubrat vítr výrobcům herního PC hardwaru a mnohé lidi přetáhnout k sobě. Však i díky akvizicím herních studií je vidět, že se divize Xboxu dlouze a hluboce nadechuje. 
 
 
Co si ale Microsoft připravil pro začátek? Budou to zatím jen Fortnite a Warframe, které přinesou v tuto středu podporu klávesnice a myši (nemusí to být nutně ty od Razeru). Ještě v tomto měsíci to pak bude Bomber Crew, Deep Rock Galactic, Strange Brigade, Vermintide 2, War Thunder a X-Morph Defense a ještě později přijde podpora pro Children of Morta, DayZ, Minion Master, Moonlighter, Vigor, Warface a Wargroove. V případě síťových her nejde pouze o zajištění podpory samotných periferií, ale také o to, aby vhodným způsobem pracoval i matchmaking a do stejných instancí nemíchal lidi využívající různé periferie. 
 
Na trhu se pak objeví periferie s označením Designed for Xbox mice and keyboards, které se budou prodávat s příslušným transmitterem pro bezdrátové připojení a také podsvícením Xbox Dynamic Lighting. Razer své vlastní produkty formálně představí na CES, které začíná 8. ledna. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek