www.svethardware.cz
>
>
>
>

Matrox uvádí karty D-Series s čipy NVIDIA Quadro

Matrox uvádí karty D-Series s čipy NVIDIA Quadro
, , aktualita
Společnost Matrox Graphics se rozhodla, že ve svých produktech využije i grafické čipy firmy NVIDIA a volba padla na čipy Quadro. Nečekejme ale nějaké obecné pracovní karty, Matrox bude pokračovat v tom, co dělal doposud. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Matrox Graphics začala vyrábět grafické karty už v roce 1978, čili před firmou ATI a dlouho před NVIDIÍ. Svůj boj mezi nástupci 3Dfx v PC světě ale nakonec prohrála a stala se jen okrajovým výrobcem specializovaného hardwaru, a to především profesionálních karet s více grafickými výstupy pro videostěny apod.. Způsob nasazení pak velice dobře ilustruje následující obrázek, kde jsou i nové karty D-Series s NVIDIA Quadro. Čipy od AMD přitom Matrox využívá už od roku 2014. 
 
 
Spolupráce obou firem byla ostatně nedávno ohlášená, ovšem teprve dnes se dozvídáme, jaké první ovoce přinese. Budou to Matrox D-Series, které ponesou celkem 4 GB paměti GDDR5 a k tomu čtyři DisplayPort 1.3 v případě modelu D1480, anebo čtyři HDMI 2.0 na modelu D1450. 
 
 
Model D1450 s HDMI umožní připojit všechny čtyři monitory (či jiná zařízení) s rozlišením až 4096 x 2160 při 60 Hz, zatímco D1480 s DisplayPort podporuje na všech čtyřech až 5120 x 3200 při stejné obnovovací frekvenci. Obě karty si vezmou maximálně 47 W, a tak si bohatě vystačí s napájením přes slot PCIe x16.
 
 
Jeden systém pak může využít až čtyři takové karty, čili zapojit můžeme na jeden počítač až 16 monitorů, ale pokud využijeme vícedisplejové kontrolery Matrox QuadHead2Go, lze zapojit k jednomu počítači až 64 displejů s rozlišením Full HD. Dále je možné nové karty využít s kartami Matrox Mura IPX.
 
Matrox přitom neuvádí, jaké konkrétní GPU řady Quadro využívá a jaké jsou jeho specifikace. Dozvíme se ale, že nejde o žádný ze známých modelů, takže NVIDIA poskytla speciální verzi. Ta podporuje DirectX 12, OpenCL 1.2 a OpenGL 4.5, takže by to měla být generace Pascal, či Turing. 
 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy
Známý leaker @9550pro nasdílel fotografii ukazující promítanou procesorovou roadmap Intelu z jisté prezentace, která se týká jednak procesorů Alder Lake-S, ale také platfomy Eagle Stream se serverovými Sapphire Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt
Holandská společnost ASML je coby dosud jediný výrobce strojů pro extrémní ultrafialovou litografii (EUVL) v polovodičovém průmyslu nenahraditelná společnost, která je tak i ostře sledovaná. Co si přitom její šéf myslí o sankcích proti Číně?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy
Tento týden vydaný update KB5001330 nejen opravuje chyby, ale také může přinést některé nové. Část uživatelů si stěžuje na snížení herního výkonu, chybové hlášky při instalaci nebo dokonce modrou obrazovku smrti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste
Nedávno jsme se dozvěděli, že čínské firmy skupují vybavení pro továrny na výrobu počítačových čipů, ovšem to šlo spíše o starší stroje z druhé ruky. Nyní jde o celkové tržby z prodeje výbavy, které trhají rekordy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás
Se slabšími a levnějšími procesory AMD to máme těžké. V nové generaci Ryzen 5000 žádné takové nejsou, Ryzeny 3 z generace 3000 jsou dlouhodobě nedostupné a v poslední době se nedostává ani APU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře