www.svethardware.cz
>
>

Mellanox ConnectX-6 Dx: síťová karta s 200 Gb/s

Mellanox ConnectX-6 Dx: síťová karta s 200 Gb/s
, , aktualita
Pokud jde o datová centra, tam se používá docela jiný hardware, než jaký máme v běžných počítačích. Společnost Mellanox totiž představila novou síťovou kartu, která dokáže na jediném portu poskytnout 200 Gb/s.
K oblíbeným
reklama
Zatímco my míváme v počítačích obvykle gigabitové síťové karty, něco takového by bylo naprosto nedostatečné pro výkonná datová centra. Pro ně vyrábí karty např. společnost Mellanox (brzy bude patrně spadat pod Nvidii), která přichází s novinkou v podobě karty ConnectX-6 Dx (první karty řady ConnectX-6 se objevily už před třemi lety). Ta nabídne dva porty s rychlostmi 10/25/40/50/100 Gbps nebo jediný port, který zvládne až 200 Gb/s. To je rychlost, kterou bychom si v domácích podmínkách neuměli téměř představit a je o dva desítkové řády vyšší, než co je běžné.
 
Mellanox ConnectX-6 Dx
 
Zajímavostí je zde ale více. Nová karta nabídne i rozšířenou nabídku hardwarového šifrování, které si bere na starosti IPsec, TLS i XTS-AES. Podporuje i akceleraci firewallových řešení Open vSwitch a Mellanox ASAP. Zájemci o kartu si také mohou vybírat z několika formátů a typu připojení karty. Vedle low-profile PCIe tu máme i OCP 2.0, OCP 3.0, k dispozici jsou ve variantách SFP28/56, QSFP28/56, SFP-DD a podporovány jsou i technologie Mellanox Multi-Host a Mellanox Socket Direct.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze? První testy: o kolik procent je nová GTX 1650 s GDDR6 rychlejší než stará verze?
Grafická karta GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6 přichází stále ještě jako oficiálně nepředstavená novinka, ale její nástup je v podstatě jistý. Nyní se můžeme podívat na to, jaký výkonnostní nárůst můžeme očekávat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr Hubble a XMM-Newton našel nejlepší důkaz o existenci středních černých děr
Černé díry střední velikosti jsou objekty, které jsou na tom podobně jako temná hmota či energie. Je zřejmé, že tam někde musí být, ale přesvědčivý důkaz zatím chybí. Nebo snad chyběl, jak ukazuje nová zpráva.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet Nastupuje NIC Killer E3100 pro 2,5Gb/s Ethernet
Společnost River Networks ohlásila vylepšenou verzi svého ethernetového kontroleru E3000, která přijde s označením E3000 a podporou Ethernetu s propustností 2,5 Gb/s. Nastane už přechod na rychlejší sítě?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře