www.svethardware.cz
>
>

Mellanox ConnectX-6 Dx: síťová karta s 200 Gb/s

Mellanox ConnectX-6 Dx: síťová karta s 200 Gb/s
, , aktualita
Pokud jde o datová centra, tam se používá docela jiný hardware, než jaký máme v běžných počítačích. Společnost Mellanox totiž představila novou síťovou kartu, která dokáže na jediném portu poskytnout 200 Gb/s.
K oblíbeným
reklama
Zatímco my míváme v počítačích obvykle gigabitové síťové karty, něco takového by bylo naprosto nedostatečné pro výkonná datová centra. Pro ně vyrábí karty např. společnost Mellanox (brzy bude patrně spadat pod Nvidii), která přichází s novinkou v podobě karty ConnectX-6 Dx (první karty řady ConnectX-6 se objevily už před třemi lety). Ta nabídne dva porty s rychlostmi 10/25/40/50/100 Gbps nebo jediný port, který zvládne až 200 Gb/s. To je rychlost, kterou bychom si v domácích podmínkách neuměli téměř představit a je o dva desítkové řády vyšší, než co je běžné.
 
Mellanox ConnectX-6 Dx
 
Zajímavostí je zde ale více. Nová karta nabídne i rozšířenou nabídku hardwarového šifrování, které si bere na starosti IPsec, TLS i XTS-AES. Podporuje i akceleraci firewallových řešení Open vSwitch a Mellanox ASAP. Zájemci o kartu si také mohou vybírat z několika formátů a typu připojení karty. Vedle low-profile PCIe tu máme i OCP 2.0, OCP 3.0, k dispozici jsou ve variantách SFP28/56, QSFP28/56, SFP-DD a podporovány jsou i technologie Mellanox Multi-Host a Mellanox Socket Direct.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek