reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Mercedes-Benz už využívá 3D tisk i pro kovové náhradní díly

, , aktualita
Mercedes-Benz už využívá 3D tisk i pro kovové náhradní díly
Už v minulém roce začal Mercedes-Benz vyrábět některé plastové náhradní díly pro nákladní auta pomocí 3D tisku. Nově ale začne vyrábět 3D tiskem i kovové náhradní díly jako je např. kryt termostatu starších vozů Unimog.
Mercedes-Benz už využívá 3D tisk i pro kovové náhradní díly
3D tisk se využívá pro nejrůznější účely, automobilky jej např. chtějí použít pro výrobu některých náhradních dílů, které nejsou často potřeba a výroba klasickými metodami je příliš drahá (např. pro starší auta, omezené série a podobně). V minulém roce takto začal Mercedes-Benz vyrábět některé plastové náhradní díly pro svá nákladní auta. Některé díly jsou potřeba spíše zřídka a jejich výroba nebo distribuce se vůbec nevyplatí, což se promítá do zbytečně vysokých cen dílů. Proto je jednodušší na základě digitálního návrhu vyrobit tyto díly lokálně na základě poptávky 3D tiskem, což ušetří dopravní náklady i nutnost mít speciální nástroje pro výrobu specifických dílů.
 
Kovové díly vyrobené 3D tiskem
 
Mercedes-Benz Trucks ale nezůstal jen u plastových dílů a nyní se mu úspěšně podařilo pomocí 3D tisku vyrobit vysoce kvalitní díly i z kovu. Ty by měly mít kvalitativní úroveň původních dílů, přestože je jejich výrobní postup odlišný. Prvním takovým dílem byl kovový kryt termostatu používaný u starších nákladních aut Mercedes-Benz a řady Unimog.
 


reklama
reklama
reklama