reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Meta po roce končí s NFT ve Facebooku a Instagramu, propustí navíc 10000 lidí

16.3.2023, Milan Šurkala, aktualita
Meta po roce končí s NFT ve Facebooku a Instagramu, propustí navíc 10000 lidí
Rok 2023 má být ve společnosti Meta rokem efektivity, a tak pouští k vodě zaměstnance i projekty, které se neosvědčily. Dalším takovým je podpora NFT v sociálních sítích Facebook i Instagram, a to po necelém roce. 
Společnosti Meta se už nedaří tak dobře jako dřív. Počty uživatelů sice stále ještě stoupají, ale firmě nevyšlo hned několik projektů. Chtěla přijít s vlastní kryptoměnou Libra (později Diem) a kryptoměnovou peněženkou Novi, projektu se ale zbavila, přestěhoval se pod banku Silvergate Bank, která před několika dny zkrachovala. Ani další projekt navázaný na blockchain firmě nevyšel, jakoby tato technologie byla pro Metu prokletá. Na počátku roku 2022 oznámila záměr integrovat podporu NFT včetně tržiště do prostředí sociální sítě Facebook, což se později i stalo. V listopadu 2022 se to rozšířilo i na Instagram, nicméně uběhlo jen pár měsíců (které byly především ve znamení pádu FTX a dalších kryptoměnových firem) a je konec. 
 
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg, autor: Anthony Quintano from Honolulu, HI, CC BY 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Meta se rozhodla, že podporu pro NFT ve Facebooku a na Instagramu zruší. Místo toho se chce více soustředit na jiné způsoby, jak podporovat tvůrce, což jde docela proti tomu, že Meta před několika dny zrušila bonusy pro tvůrce vytvářející Reels. Připomeňme, že NFT se měla stát postupně i součástí Zuckerbergova vysněného Metaverse, který stále ještě pořádně nefunguje, a divize Reality Labs přináší firmě neustále obří ztráty. 
 
S “rokem efektivity” souvisí i to, že firma se odhodlala k dalšímu velkému propouštění. Už v listopadu loňského roku oznámila propuštění 11 tisíc lidí, nyní firmu opustí dalších 10 tisíc, což je zhruba 12 % zaměstnanců. Během několika měsíců tak vyhodí zhruba čtvrtinu pracovní síly, což je na tak velkou společnost poměrně dost. 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama