www.svethardware.cz
>
>
>

Metacritic zaplavován falešnými pozitivními recenzemi nového Assassin's Creed

Metacritic zaplavován falešnými pozitivními recenzemi nového Assassin's Creed
, , aktualita
Uživatelské hodnocení produktů na serverech jako Steam či Metacritic je stále více zaplavováno tím, co můžeme označit jako spam či bombing. Nyní se můžeme podívat na to, jak Metacritic zaplavují nejen falešná pozitivní hodnocení novinky od Ubisoftu.
reklama
Assassin's Creed Origins v PC verzi se právě i na serveru Metacritic aktuálně potýká s následky rozhodnutí vývojářů vedle Denuva využít jako DRM ochranu navíc ještě VMProtect. To má i na poměrně silných strojích se čtyřjádrovými procesory přinést neobvykle vysokou zátěž, což zvyšuje spotřebu a snižuje plynulost hry. Lidé jsou pochopitelně naštvaní, protože jsou trestáni za ty všechny ostatní, kteří by si hru nejraději "upirátili". Dávají to tak najevo velice nízkým nebo spíše rovnou nulovým počtem bodů, kvůli čemuž se celkové hodnocení PC verze na Metacritic povážlivě snížilo. Podobné je to také na Steamu. 
 
 
Pak je tu ovšem také protiváha, která se však netýká PC verze, ale konzolových verzí, kde můžeme najít hodnocení, jako jsou tato: 
 
 
Je tak naprosto zřejmé, že jde o snadno zjistitelný spamming, který má za úkol zvýšit celkové hodnocení hry ze strany uživatelů, takže na jednu stranu tu máme bombing nespokojených PC uživatelů, s čímž ale lze sympatizovat a na druhou stranu tu máme velice průhledný pokus o zvýšení hodnocení a zde není tak úplně jasné, kdo za tím stojí a jaký má motiv. Bylo by snadné z toho obvinit samotné vývojáře či distributory, ale nakonec to může být zcela jinak, takže kdo ví. 
 
 
Redaktor serveru techPowerUp zmiňuje také všemožné čínské "recenzentské farmy", které mají jediný účel, a to hromadně ovlivňovat online hodnocení produktů. Spoluzakladatel Metacritic Marc Doyle k tomu řekl, že takovýto případ na jeho serveru není častý a týká se to asi 2 až 3 her v jednom roce. Pokud je něco takového zjištěno, recenze jsou mazány a příslušné účty rušeny, z nichž mnohé jsou využity pouze pro vytvoření jednoho jediného hodnocení. Pokusy o ovlivnění hodnocení na Metacritic tak zatím nejsou moc sofistikované, však by bylo daleko lepší opakovaně využívat reálně nazvané účty a slovní hodnocení upravovat, ale i právě to se možná děje. 
 
Zdroj: Metacritic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX zkusilo chytit kryt nákladu rakety Falcon 9 SpaceX zkusilo chytit kryt nákladu rakety Falcon 9
SpaceX odstartovalo praktickou část projektu Starlink na pokrytí Země vysokorychlostním připojením k Internetu z nízko obíhajících satelitů. To ale zahrnovalo i něco jiného, a sice pokus chytit proudnicový kryt nákladu pomocí lodě se sítí.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD bude také čelit žalobám zákazníků kvůli Spectre AMD bude také čelit žalobám zákazníků kvůli Spectre
Byla jen otázka času, kdy se na společnost Intel snesou první žaloby kvůli exploitům Spectre a Meltdown a ty také přišly a ne zrovna málo. AMD však v tomto případě zůstávalo ve stínu Intelu, ale to se nyní změnilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Steven Seagal tváří nové kryptoměny Bitcoiin2Gen Steven Seagal tváří nové kryptoměny Bitcoiin2Gen
Akční herec Steven Seagal zdaleka netočí jen filmy. Nyní se stal tváří nové kryptoměny Bitociin2Gen. Její uvedení vzbuzuje hodně otázek, ať už tím, že parazituje na názvu nejznámější kryptoměny, ačkoli s ní nemá nic společného, nebo pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD vysvětluje, proč budou mít jeho serverové procesory navrch nad Intelem AMD vysvětluje, proč budou mít jeho serverové procesory navrch nad Intelem
Na akci ISSCC hovořili zástupci AMD o tom, co je vedlo k vytvoření procesorů EPYC v takové podobě, v jaké se dostavily na trh. Uvedli také, proč věří ve svůj přístup, který má být ve srovnání s Intelem mnohem výhodnější. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel: proč přestala růst pracovní frekvence procesorů? Intel: proč přestala růst pracovní frekvence procesorů?
V době procesorů Intel Pentium 4 založených na NetBurst měl Intel vizi, že požene pracovní takt až k 10 GHz, což se nakonec ukázalo jako nezvládnutelný výkon. Byla to i doba, kdy AMD představilo své nejúspěšnější procesory před generací Zen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře