www.svethardware.cz
>
>
>

Metacritic zaplavován falešnými pozitivními recenzemi nového Assassin's Creed

Metacritic zaplavován falešnými pozitivními recenzemi nového Assassin's Creed
, , aktualita
Uživatelské hodnocení produktů na serverech jako Steam či Metacritic je stále více zaplavováno tím, co můžeme označit jako spam či bombing. Nyní se můžeme podívat na to, jak Metacritic zaplavují nejen falešná pozitivní hodnocení novinky od Ubisoftu.
reklama
Assassin's Creed Origins v PC verzi se právě i na serveru Metacritic aktuálně potýká s následky rozhodnutí vývojářů vedle Denuva využít jako DRM ochranu navíc ještě VMProtect. To má i na poměrně silných strojích se čtyřjádrovými procesory přinést neobvykle vysokou zátěž, což zvyšuje spotřebu a snižuje plynulost hry. Lidé jsou pochopitelně naštvaní, protože jsou trestáni za ty všechny ostatní, kteří by si hru nejraději "upirátili". Dávají to tak najevo velice nízkým nebo spíše rovnou nulovým počtem bodů, kvůli čemuž se celkové hodnocení PC verze na Metacritic povážlivě snížilo. Podobné je to také na Steamu. 
 
 
Pak je tu ovšem také protiváha, která se však netýká PC verze, ale konzolových verzí, kde můžeme najít hodnocení, jako jsou tato: 
 
 
Je tak naprosto zřejmé, že jde o snadno zjistitelný spamming, který má za úkol zvýšit celkové hodnocení hry ze strany uživatelů, takže na jednu stranu tu máme bombing nespokojených PC uživatelů, s čímž ale lze sympatizovat a na druhou stranu tu máme velice průhledný pokus o zvýšení hodnocení a zde není tak úplně jasné, kdo za tím stojí a jaký má motiv. Bylo by snadné z toho obvinit samotné vývojáře či distributory, ale nakonec to může být zcela jinak, takže kdo ví. 
 
 
Redaktor serveru techPowerUp zmiňuje také všemožné čínské "recenzentské farmy", které mají jediný účel, a to hromadně ovlivňovat online hodnocení produktů. Spoluzakladatel Metacritic Marc Doyle k tomu řekl, že takovýto případ na jeho serveru není častý a týká se to asi 2 až 3 her v jednom roce. Pokud je něco takového zjištěno, recenze jsou mazány a příslušné účty rušeny, z nichž mnohé jsou využity pouze pro vytvoření jednoho jediného hodnocení. Pokusy o ovlivnění hodnocení na Metacritic tak zatím nejsou moc sofistikované, však by bylo daleko lepší opakovaně využívat reálně nazvané účty a slovní hodnocení upravovat, ale i právě to se možná děje. 
 
Zdroj: Metacritic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí
NVIDIA se rozhodla, že v tomto roce ještě nevyšle na trh nový mainstream a rozhodnutí to mělo být založené čistě na tom, že se to poněkud přepísklo s výrobou starých Pascalů. Co se týče akcií, NVIDIA na tom není lépe, spíš naopak. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka
Dle inzerátů firmy Microsoft, která shání potřebné pracovníky, se chystá spotřebitelská verze balíku Microsoft 365. Mluví se přímo o Microsoft 365 Consumer, která by tak měla obsahovat OS, Office či různé služby za předplatné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář