www.svethardware.cz
>
>
>

Metacritic zaplavován falešnými pozitivními recenzemi nového Assassin's Creed

Metacritic zaplavován falešnými pozitivními recenzemi nového Assassin's Creed
, , aktualita
Uživatelské hodnocení produktů na serverech jako Steam či Metacritic je stále více zaplavováno tím, co můžeme označit jako spam či bombing. Nyní se můžeme podívat na to, jak Metacritic zaplavují nejen falešná pozitivní hodnocení novinky od Ubisoftu.
reklama
Assassin's Creed Origins v PC verzi se právě i na serveru Metacritic aktuálně potýká s následky rozhodnutí vývojářů vedle Denuva využít jako DRM ochranu navíc ještě VMProtect. To má i na poměrně silných strojích se čtyřjádrovými procesory přinést neobvykle vysokou zátěž, což zvyšuje spotřebu a snižuje plynulost hry. Lidé jsou pochopitelně naštvaní, protože jsou trestáni za ty všechny ostatní, kteří by si hru nejraději "upirátili". Dávají to tak najevo velice nízkým nebo spíše rovnou nulovým počtem bodů, kvůli čemuž se celkové hodnocení PC verze na Metacritic povážlivě snížilo. Podobné je to také na Steamu. 
 
 
Pak je tu ovšem také protiváha, která se však netýká PC verze, ale konzolových verzí, kde můžeme najít hodnocení, jako jsou tato: 
 
 
Je tak naprosto zřejmé, že jde o snadno zjistitelný spamming, který má za úkol zvýšit celkové hodnocení hry ze strany uživatelů, takže na jednu stranu tu máme bombing nespokojených PC uživatelů, s čímž ale lze sympatizovat a na druhou stranu tu máme velice průhledný pokus o zvýšení hodnocení a zde není tak úplně jasné, kdo za tím stojí a jaký má motiv. Bylo by snadné z toho obvinit samotné vývojáře či distributory, ale nakonec to může být zcela jinak, takže kdo ví. 
 
 
Redaktor serveru techPowerUp zmiňuje také všemožné čínské "recenzentské farmy", které mají jediný účel, a to hromadně ovlivňovat online hodnocení produktů. Spoluzakladatel Metacritic Marc Doyle k tomu řekl, že takovýto případ na jeho serveru není častý a týká se to asi 2 až 3 her v jednom roce. Pokud je něco takového zjištěno, recenze jsou mazány a příslušné účty rušeny, z nichž mnohé jsou využity pouze pro vytvoření jednoho jediného hodnocení. Pokusy o ovlivnění hodnocení na Metacritic tak zatím nejsou moc sofistikované, však by bylo daleko lepší opakovaně využívat reálně nazvané účty a slovní hodnocení upravovat, ale i právě to se možná děje. 
 
Zdroj: Metacritic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje PC dál klesají, ale velcí výrobci moc neutrpěli Prodeje PC dál klesají, ale velcí výrobci moc neutrpěli
V posledních letech se občas objeví zprávy o tom, jak se pokles prodejů počítačů zpomaluje či zastavuje, ovšem přes to všechno je realita taková, že trh s PC spíše chřadne. Nicméně rozhodně ne každý tím trpí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One Microsoft couvá z plánů podporovat VR na Xbox One
S nástupem výkonné konzole Xbox One X přišla pro Microsoft i možnost využít její sílu k podpoře virtuální reality. Tím by ostatně celý trh s ní získal další velice potřebnou vzpruhu, ovšem to celé nyní padá.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung ukázal malá 8TB NVMe SSD Samsung ukázal malá 8TB NVMe SSD
Samsung si připravil vysokokapacitní 8TB SSD, která směřují do datových center. Jde přitom o formát NGSFF, který se podobá M.2 kartám a využívá rovněž NVMe. Samsung je prezentuje jako své první NF1 NVMe SSD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Serverové EPYC slaví rok, co mají za sebou? Serverové EPYC slaví rok, co mají za sebou?
Společnost AMD má už rok na trhu své serverové procesory EPYC, kterými zaútočila na konkurenční Xeony. Nyní doufá, že s touto i příští generací brzy získá výrazný podíl na trhu, který v podstatě celý ztratila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
PUBG slevou oslavuje 50 milionů prodaných kopií a chystá novou mapu Sanhok PUBG slevou oslavuje 50 milionů prodaných kopií a chystá novou mapu Sanhok
PlayerUnknown's Battlegrounds si stále na Steamu drží prvenství mezi nejprodávanějšími hrami, a tak není ani divu, že se této hry prodalo již 50 milionů kopií. To nyní autoři oslavují snížením ceny a rovněž připravují novou mapu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek