www.svethardware.cz
>
>
>

Metacritic zaplavován falešnými pozitivními recenzemi nového Assassin's Creed

Metacritic zaplavován falešnými pozitivními recenzemi nového Assassin's Creed
, , aktualita
Uživatelské hodnocení produktů na serverech jako Steam či Metacritic je stále více zaplavováno tím, co můžeme označit jako spam či bombing. Nyní se můžeme podívat na to, jak Metacritic zaplavují nejen falešná pozitivní hodnocení novinky od Ubisoftu.
reklama
Assassin's Creed Origins v PC verzi se právě i na serveru Metacritic aktuálně potýká s následky rozhodnutí vývojářů vedle Denuva využít jako DRM ochranu navíc ještě VMProtect. To má i na poměrně silných strojích se čtyřjádrovými procesory přinést neobvykle vysokou zátěž, což zvyšuje spotřebu a snižuje plynulost hry. Lidé jsou pochopitelně naštvaní, protože jsou trestáni za ty všechny ostatní, kteří by si hru nejraději "upirátili". Dávají to tak najevo velice nízkým nebo spíše rovnou nulovým počtem bodů, kvůli čemuž se celkové hodnocení PC verze na Metacritic povážlivě snížilo. Podobné je to také na Steamu. 
 
 
Pak je tu ovšem také protiváha, která se však netýká PC verze, ale konzolových verzí, kde můžeme najít hodnocení, jako jsou tato: 
 
 
Je tak naprosto zřejmé, že jde o snadno zjistitelný spamming, který má za úkol zvýšit celkové hodnocení hry ze strany uživatelů, takže na jednu stranu tu máme bombing nespokojených PC uživatelů, s čímž ale lze sympatizovat a na druhou stranu tu máme velice průhledný pokus o zvýšení hodnocení a zde není tak úplně jasné, kdo za tím stojí a jaký má motiv. Bylo by snadné z toho obvinit samotné vývojáře či distributory, ale nakonec to může být zcela jinak, takže kdo ví. 
 
 
Redaktor serveru techPowerUp zmiňuje také všemožné čínské "recenzentské farmy", které mají jediný účel, a to hromadně ovlivňovat online hodnocení produktů. Spoluzakladatel Metacritic Marc Doyle k tomu řekl, že takovýto případ na jeho serveru není častý a týká se to asi 2 až 3 her v jednom roce. Pokud je něco takového zjištěno, recenze jsou mazány a příslušné účty rušeny, z nichž mnohé jsou využity pouze pro vytvoření jednoho jediného hodnocení. Pokusy o ovlivnění hodnocení na Metacritic tak zatím nejsou moc sofistikované, však by bylo daleko lepší opakovaně využívat reálně nazvané účty a slovní hodnocení upravovat, ale i právě to se možná děje. 
 
Zdroj: Metacritic


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Programovatelná robotická kůže rozpohybuje i plyšáka Programovatelná robotická kůže rozpohybuje i plyšáka
Robotická kůže v podobě nejrůznějších návleků dokáže proměnit celou škálu různých předmětů v pohybující se roboty. Za projektem stojí tým z Yale University, který tímto způsobem rozchodil i plyšáka. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Intel Optane SSD 905P nyní i s 1,5 TB Intel Optane SSD 905P nyní i s 1,5 TB
Superrychlé SSD disky Intel Optane 905P budou nově k dispozici v dalších variantách. 960GB verze může být nyní i ve formátu U.2 a přibyla také varianta s kapacitou zvýšenou na 1,5 TB. To vše při excelentním výkonu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet Newegg hacknut, útočníci měsíc kradli data platebních karet
Pokud jste během posledního měsíce nakupovali na zahraničním serveru Newegg.com, zbystřete. Hackerům se totiž povedlo napadnout platební stránku a krást údaje o použitých platebních kartách.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů V Morgan Stanley jsou zklamaní z GeForce RTX, akcie jdou dolů
Morgan Stanley stahuje NVIDII kalhoty ještě daleko před brodem a na základě prvních recenzí karet GeForce RTX 2080 Ti a 2080 vyjadřuje své zklamání nad celou touto generací. Na základě toho tak klesá NVIDII hodnota akcií. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite Muž zatčen po výhrůžce smrtí 11letému chlapci, který ho porazil ve Fortnite
Někteří lidé velmi nelibě nesou porážku v počítačových hrách, obzvláště byli-li poraženi jen 11letým klukem. 45letý muž v návalu zlosti začal malému chlapci vyhrožovat smrtí, což nakonec vyústilo v jeho zatčení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala