Metro Exodus má nyní vyšší výkon s DLSS, ale co kvalita?

Metro Exodus má nyní vyšší výkon s DLSS, ale co kvalita?
, , aktualita
NVIDIA minulý týden konečně lépe vysvětlila, jaký systém stojí za technologií DLSS. Dle všeho se může její kvalita i výkon i jednotlivých hrách časem měnit, což v případě Metro Exodus nyní nastalo. A co se nám to děje na Steamu? 
K oblíbeným
reklama
Výkon a kvalita vyhlazování s využitím DLSS jednoduše závisí na tom, jak dobře NVIDIA vytrénovala příslušnou AI na svých superpočítačích. Nyní má přitom čas a prostor na to, aby svou technologii ladila na prvních hrách, které DLSS podporují, a my se tak nemůžeme divit, že výkon se bude měnit a stejně tak i kvalita obrazu. Stejně tak se můžeme připravit na to, že technologie DLSS nám připraví to, co jsme v případě jiných technik pro vyhlazování obrazu nepoznali, a to třeba artefakty. Je to dáno prostě tím, že DLSS si "domýšlí" jak by měl vypadat vyhlazený obraz, takže ani není divu, že jsme si mohli stěžovat i na to, že byl až moc rozmazaný. 
 
 
V článku serveru wccftech máme novou sadu screenshotů, které ukazují Metro Exodus bez a se zapnutým DLSS, kde jde ale především o výkon. Ten byl testován v rozlišení 4K na nastavení kvality Ultra se zapnutým PhysX a Hairworks. Sami se pak můžete přesvědčit o tom, jaká je kvalita vyhlazování. 
 
Nárůst výkonu po zapnutí DLSS je ovšem leckdy velice velký, například z 51 na 73 FPS nebo v menu dokonce na 79 FPS, takže z tohoto hlediska je DLSS velice přínosný a záleží na tom, jak se podaří vyladit celý ekosystém této technologie. Vzhledem k nutnosti trénovat pro každou hru vlastní implementaci potřebné umělé inteligence je jasné, že tu je práce navíc, kterou musí odvést NVIDIA společně s vývojáři. Je ale možné, že v budoucnu přijde už univerzální AI, nebo se alespoň vytvoří třídy použitelné pro podobně vypadající hry. Přinejmenším by ale NVIDIA měla začít s vývojáři běžně spolupracovat už právě během příprav her, aby se k zákazníkům dostaly už odladěné verze DLSS a na tom musí mít NVIDIA pochopitelně zájem, pokud chce, aby se její nové technologie prosadily.
 
 
Vypadá to také, že se nad Metro Exodus už smilovali lidé na Steamu, kde se v poslední době objevují pozitivní recenze, které posunuly celkové hodnocení na stupeň "Very Positive". Počet nových recenzí tedy v nedávných dnech klesal, což je pochopitelné, ovšem mnohem více klesal počet těch negativních, které za poslední čtyři dny téměř vymizely. Review Bombing tak konečně začíná ustávat a více se řeší samotná hra, jak bylo zřejmé hned poté, co celá aféra s přesunem na Epic Games Store začala. Lidé se také ani tak moc nepouští do kritiky tvůrců hry, již považují za velice dobrou, ale schytává to spíše Epic. 
 
A to je celkem pochopitelné, když samotný obchod firmy Epic dosud nemá žádnou možnost, jak by se zákazníci mohli přímo pod prodávanými hrami vyjádřit. Ostatně vzhledem k celkovému rozpoložení herní komunity bych se osobně velice zdráhal v Epic Games Store fóra spustit, i kdyby k tomu byla připravena.  
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala