Metro Exodus má nyní vyšší výkon s DLSS, ale co kvalita?

Metro Exodus má nyní vyšší výkon s DLSS, ale co kvalita?
, , aktualita
NVIDIA minulý týden konečně lépe vysvětlila, jaký systém stojí za technologií DLSS. Dle všeho se může její kvalita i výkon i jednotlivých hrách časem měnit, což v případě Metro Exodus nyní nastalo. A co se nám to děje na Steamu? 
K oblíbeným
reklama
Výkon a kvalita vyhlazování s využitím DLSS jednoduše závisí na tom, jak dobře NVIDIA vytrénovala příslušnou AI na svých superpočítačích. Nyní má přitom čas a prostor na to, aby svou technologii ladila na prvních hrách, které DLSS podporují, a my se tak nemůžeme divit, že výkon se bude měnit a stejně tak i kvalita obrazu. Stejně tak se můžeme připravit na to, že technologie DLSS nám připraví to, co jsme v případě jiných technik pro vyhlazování obrazu nepoznali, a to třeba artefakty. Je to dáno prostě tím, že DLSS si "domýšlí" jak by měl vypadat vyhlazený obraz, takže ani není divu, že jsme si mohli stěžovat i na to, že byl až moc rozmazaný. 
 
 
V článku serveru wccftech máme novou sadu screenshotů, které ukazují Metro Exodus bez a se zapnutým DLSS, kde jde ale především o výkon. Ten byl testován v rozlišení 4K na nastavení kvality Ultra se zapnutým PhysX a Hairworks. Sami se pak můžete přesvědčit o tom, jaká je kvalita vyhlazování. 
 
Nárůst výkonu po zapnutí DLSS je ovšem leckdy velice velký, například z 51 na 73 FPS nebo v menu dokonce na 79 FPS, takže z tohoto hlediska je DLSS velice přínosný a záleží na tom, jak se podaří vyladit celý ekosystém této technologie. Vzhledem k nutnosti trénovat pro každou hru vlastní implementaci potřebné umělé inteligence je jasné, že tu je práce navíc, kterou musí odvést NVIDIA společně s vývojáři. Je ale možné, že v budoucnu přijde už univerzální AI, nebo se alespoň vytvoří třídy použitelné pro podobně vypadající hry. Přinejmenším by ale NVIDIA měla začít s vývojáři běžně spolupracovat už právě během příprav her, aby se k zákazníkům dostaly už odladěné verze DLSS a na tom musí mít NVIDIA pochopitelně zájem, pokud chce, aby se její nové technologie prosadily.
 
 
Vypadá to také, že se nad Metro Exodus už smilovali lidé na Steamu, kde se v poslední době objevují pozitivní recenze, které posunuly celkové hodnocení na stupeň "Very Positive". Počet nových recenzí tedy v nedávných dnech klesal, což je pochopitelné, ovšem mnohem více klesal počet těch negativních, které za poslední čtyři dny téměř vymizely. Review Bombing tak konečně začíná ustávat a více se řeší samotná hra, jak bylo zřejmé hned poté, co celá aféra s přesunem na Epic Games Store začala. Lidé se také ani tak moc nepouští do kritiky tvůrců hry, již považují za velice dobrou, ale schytává to spíše Epic. 
 
A to je celkem pochopitelné, když samotný obchod firmy Epic dosud nemá žádnou možnost, jak by se zákazníci mohli přímo pod prodávanými hrami vyjádřit. Ostatně vzhledem k celkovému rozpoložení herní komunity bych se osobně velice zdráhal v Epic Games Store fóra spustit, i kdyby k tomu byla připravena.  
 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář