Microsoft chce na Steam dostat všechny své exkluzivity, brzy začne i letní výprodej

Microsoft chce na Steam dostat všechny své exkluzivity, brzy začne i letní výprodej
, , aktualita
Microsoft se rozhodl, že na PC jednak dostane svou nabídku Xbox Game Pass, čemuž jsme se již věnovali, ovšem pak tu jsou i novinky ohledně Steamu. Na ten se mají dostat všechny budoucí exkluzivity Microsoftu a krom toho ještě dříve přijde letní výprodej. 
K oblíbeným
reklama
O nabídce Xbox Game Pass pro PC jsme se tak už dozvěděli, ovšem vedle toho Microsoft ohlásil i to, že je odhodlán začít na Steamu nabízet všechny své budoucí exkluzivní tituly. To tedy znamená, že co se objeví na trhu pro konzole Xbox, to by mělo být k dispozici i pro PC. Toto oznámení přitom přichází v době, kdy Steam jiné firmy spíše opouštějí, aby své tituly nabízely v Epic Games Store, kde mohou získat větší podíl. Možná že si tak Microsoft s Valve vyjednal nějaké zvláštní podmínky, ale o tom se nic nedozvíme. 
 
 
Na Steamu se tak setkáme už s jednotlivými tituly z balíčku Halo: The Master Chief Collection, což už ale bylo zveřejněno v březnu. Nyní se ale nově dozvídáme, že tím to rozhodně nekončí a vedle Steamu budou další hry také v nabídce obchodu systému Windows 10. Půjde tak třeba už o Gears of War 5, Age of Empires 4 a také Definitive Editions her Age of Empires 1, 2 a 3, přičemž platí, že dostupnost bude všude a vždy od stejného data. Příští týden má Microsoft o své nové herní strategii prozradit více. 
 
Je tu ale i výjimka, a sice titul The Outer Worlds od studia Obsidian. Ten byl už dříve ohlášen jako exkluzivita pro Epic Games Store, a tak to nejspíše i zůstane, neboť Microsoft převzal studio Obsidian moc pozdě na to, aby mohl zrovna do vývoje tohoto titulu mluvit. V případě dalších svých her ale už bude studio Obsidian jet podle strategie Microsoftu. 
 
Co se týče samotného Steamu, ten si připravuje klasický Summer Sale, čili letní výprodej, který mimochodem už dávno začal na GOGu. Jako obvykle se informace o spuštění výprodeje dostaly na veřejnost, protože Valve o výprodejích informuje své partnery, aby ti měli šanci se na ně připravit. Letos se můžeme těšit na 25. června, a to konkrétně na 7. večerní hodinu a lze očekávat, že výprodej potrvá alespoň do průběhu prvního červencového týdne. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor Konec zpoceným dlaním. Herní myš Zephyr obsahuje ventilátor
Nový projekt na Kickstarteru si klade za cíl vyřešit věčný problém řady hráčů. Uvnitř počítačové myši Mindshunter Zephyr se totiž nachází malý ventilátor, který by měl ochlazovat povrch dlaně a zabraňovat pocení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů Nejdražší hra světa: Super Mario Bros. vydražen za 114 tisíc dolarů
V internetové aukci padl nový rekord. Neznámý zákazník se rozhodl utratit v přepočtu několik milionů korun za hru Super Mario Bros. z roku 1985. Tím došlo k překonání loňského rekordu, který držel stejný titul.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem Přenosný monitor Lenovo ThinkVision M14t lze ovládat aktivním stylusem
Lenovo představilo nový přenosný monitor s dotykovým ovládáním, který si klade za cíl usnadni pracovní povinnosti mimo kancelář. K interakci lze využít také aktivní digitální pero. Připojení k počítači zajišťuje USB-C.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením Creative Live! Cam Sync 1080p: oblíbená webkamera přichází s vyšším rozlišením
Poptávka po webkamerách se v posledních měsících výrazně zvýšila a společnost Creative při této příležitosti přináší nástupce pro populární model Live! Cam Sync HD. K dispozici je integrovaná krytka objektivu nebo možnost připojení k tripodu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE NAS QNAP TS-431X3 přináší 2.5GbE i 10GbE
Další novinkou ve výrobním programu společnosti QNAP je i NAS TS-431X3. Proti modelům TS-x31P3 nabídne ještě rychlejší 10GbE připojení. Už podle názvu je patrné, že bude určen pro 4 pevné disky nebo SSD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala