Microsoft chce na Steam dostat všechny své exkluzivity, brzy začne i letní výprodej

Microsoft chce na Steam dostat všechny své exkluzivity, brzy začne i letní výprodej
, , aktualita
Microsoft se rozhodl, že na PC jednak dostane svou nabídku Xbox Game Pass, čemuž jsme se již věnovali, ovšem pak tu jsou i novinky ohledně Steamu. Na ten se mají dostat všechny budoucí exkluzivity Microsoftu a krom toho ještě dříve přijde letní výprodej. 
K oblíbeným
reklama
O nabídce Xbox Game Pass pro PC jsme se tak už dozvěděli, ovšem vedle toho Microsoft ohlásil i to, že je odhodlán začít na Steamu nabízet všechny své budoucí exkluzivní tituly. To tedy znamená, že co se objeví na trhu pro konzole Xbox, to by mělo být k dispozici i pro PC. Toto oznámení přitom přichází v době, kdy Steam jiné firmy spíše opouštějí, aby své tituly nabízely v Epic Games Store, kde mohou získat větší podíl. Možná že si tak Microsoft s Valve vyjednal nějaké zvláštní podmínky, ale o tom se nic nedozvíme. 
 
 
Na Steamu se tak setkáme už s jednotlivými tituly z balíčku Halo: The Master Chief Collection, což už ale bylo zveřejněno v březnu. Nyní se ale nově dozvídáme, že tím to rozhodně nekončí a vedle Steamu budou další hry také v nabídce obchodu systému Windows 10. Půjde tak třeba už o Gears of War 5, Age of Empires 4 a také Definitive Editions her Age of Empires 1, 2 a 3, přičemž platí, že dostupnost bude všude a vždy od stejného data. Příští týden má Microsoft o své nové herní strategii prozradit více. 
 
Je tu ale i výjimka, a sice titul The Outer Worlds od studia Obsidian. Ten byl už dříve ohlášen jako exkluzivita pro Epic Games Store, a tak to nejspíše i zůstane, neboť Microsoft převzal studio Obsidian moc pozdě na to, aby mohl zrovna do vývoje tohoto titulu mluvit. V případě dalších svých her ale už bude studio Obsidian jet podle strategie Microsoftu. 
 
Co se týče samotného Steamu, ten si připravuje klasický Summer Sale, čili letní výprodej, který mimochodem už dávno začal na GOGu. Jako obvykle se informace o spuštění výprodeje dostaly na veřejnost, protože Valve o výprodejích informuje své partnery, aby ti měli šanci se na ně připravit. Letos se můžeme těšit na 25. června, a to konkrétně na 7. večerní hodinu a lze očekávat, že výprodej potrvá alespoň do průběhu prvního červencového týdne. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů