Microsoft chce na Steam dostat všechny své exkluzivity, brzy začne i letní výprodej

Microsoft chce na Steam dostat všechny své exkluzivity, brzy začne i letní výprodej
, , aktualita
Microsoft se rozhodl, že na PC jednak dostane svou nabídku Xbox Game Pass, čemuž jsme se již věnovali, ovšem pak tu jsou i novinky ohledně Steamu. Na ten se mají dostat všechny budoucí exkluzivity Microsoftu a krom toho ještě dříve přijde letní výprodej. 
K oblíbeným
reklama
O nabídce Xbox Game Pass pro PC jsme se tak už dozvěděli, ovšem vedle toho Microsoft ohlásil i to, že je odhodlán začít na Steamu nabízet všechny své budoucí exkluzivní tituly. To tedy znamená, že co se objeví na trhu pro konzole Xbox, to by mělo být k dispozici i pro PC. Toto oznámení přitom přichází v době, kdy Steam jiné firmy spíše opouštějí, aby své tituly nabízely v Epic Games Store, kde mohou získat větší podíl. Možná že si tak Microsoft s Valve vyjednal nějaké zvláštní podmínky, ale o tom se nic nedozvíme. 
 
 
Na Steamu se tak setkáme už s jednotlivými tituly z balíčku Halo: The Master Chief Collection, což už ale bylo zveřejněno v březnu. Nyní se ale nově dozvídáme, že tím to rozhodně nekončí a vedle Steamu budou další hry také v nabídce obchodu systému Windows 10. Půjde tak třeba už o Gears of War 5, Age of Empires 4 a také Definitive Editions her Age of Empires 1, 2 a 3, přičemž platí, že dostupnost bude všude a vždy od stejného data. Příští týden má Microsoft o své nové herní strategii prozradit více. 
 
Je tu ale i výjimka, a sice titul The Outer Worlds od studia Obsidian. Ten byl už dříve ohlášen jako exkluzivita pro Epic Games Store, a tak to nejspíše i zůstane, neboť Microsoft převzal studio Obsidian moc pozdě na to, aby mohl zrovna do vývoje tohoto titulu mluvit. V případě dalších svých her ale už bude studio Obsidian jet podle strategie Microsoftu. 
 
Co se týče samotného Steamu, ten si připravuje klasický Summer Sale, čili letní výprodej, který mimochodem už dávno začal na GOGu. Jako obvykle se informace o spuštění výprodeje dostaly na veřejnost, protože Valve o výprodejích informuje své partnery, aby ti měli šanci se na ně připravit. Letos se můžeme těšit na 25. června, a to konkrétně na 7. večerní hodinu a lze očekávat, že výprodej potrvá alespoň do průběhu prvního červencového týdne. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře