Microsoft Edge získá režim Internet Explorer a další novinky

Microsoft Edge získá režim Internet Explorer a další novinky
, , aktualita
Nová generace prohlížeče Edge založená na projektu Chromium dostane v budoucnu několik novinek včetně integrace IE, který zlepší kompatibilitu se staršími weby. Microsoft také přislíbil verzi pro macOS a předchozí Windows.
K oblíbeným
reklama
Minulý měsíc vyšla první testovací sestavení nové generace prohlížeče Edge, která na rozdíl od té současné využívá open-source projekt Chromium vyvíjený konkurenčním Googlem. Na dnešní vývojářské konferenci v Seattlu oznámil Microsoft několik novinek, které se v budoucnu dostanou do nového internetového prohlížeče.
 
 
Asi nejvíce pozornosti získal režim Internet Explorer, který vyřeší problém s nekompatibilitou starších stránek. Zatímco pro běžného uživatele se jedná spíše o zajímavost, některým podnikům, které zůstávají závislé na zastaralých webových aplikacích, může tato nová funkce velmi pomoci. V současné době musejí pracovníci pro přístup k těmto stránkám používat více prohlížečů, ale nyní postačí pouze Edge. Prohlížeč navíc (na základě stávajícího seznamu stránek v podnikovém režimu) identifikuje takové stránky a automaticky přepne do režimu IE, pokud to bude potřeba.
 
 
Nová funkce Collections pomůže při shromažďování, organizaci a sdílení obsahu během prohlížení webu. Nabídne také inteligentní export do jiných programů jako Word a Excel, přičemž zachová logickou strukturu obsahu. Odstavce textu může proměnit ve shrnutí s citacemi nebo nákupní seznam v tabulku, ve které lze položky seřadit podle ceny. Tento nástroj ocení třeba studenti, výzkumníci nebo novináři, kteří pracují s velkým počtem karet a informací najednou.
 
 
Edge také uživatelům zjednoduší ochranu soukromí na internetu. Na výběr budou tři předvolby (neomezená, vyvážená a přísná), které automaticky nastaví prohlížeč, aby chránil uživatele během prohlížení internetu. Zatímco nejpřísnější režim zabrání všem stránkám ve sledování, defaultně nastavený vyvážený režim pouze těm, které uživatel dosud nenavštívil. Edge při výběru nastavení poradí, jak jednotlivé předvolby ovlivní zážitek z prohlížení (např. zobrazování personalizovaných reklam).
 
Vývojáři potom ocení nové vývojářské nástroje, které jsou založeny na Chromium DevTools a umožní ladit webové stránky i progresivní webové aplikace (PWA).
 
V tuto chvíli nabízí nový Edge založený na projektu Chromium pouze uvedené vývojářské nástroje, další funkce budou přibývat později – nejprve jako preview, tedy jakési ukázky. Brzy se přepracovaný Edge dostane z Windows 10 také na další platformy, konkrétně starší verze Windows (pravděpodobně 7 až 8.1) a macOS. Microsoft stále neupřesnil, kdy prohlížeč vyjde ve stabilní verzi.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek