Microsoft Edge získá režim Internet Explorer a další novinky

Microsoft Edge získá režim Internet Explorer a další novinky
, , aktualita
Nová generace prohlížeče Edge založená na projektu Chromium dostane v budoucnu několik novinek včetně integrace IE, který zlepší kompatibilitu se staršími weby. Microsoft také přislíbil verzi pro macOS a předchozí Windows.
K oblíbeným
reklama
Minulý měsíc vyšla první testovací sestavení nové generace prohlížeče Edge, která na rozdíl od té současné využívá open-source projekt Chromium vyvíjený konkurenčním Googlem. Na dnešní vývojářské konferenci v Seattlu oznámil Microsoft několik novinek, které se v budoucnu dostanou do nového internetového prohlížeče.
 
 
Asi nejvíce pozornosti získal režim Internet Explorer, který vyřeší problém s nekompatibilitou starších stránek. Zatímco pro běžného uživatele se jedná spíše o zajímavost, některým podnikům, které zůstávají závislé na zastaralých webových aplikacích, může tato nová funkce velmi pomoci. V současné době musejí pracovníci pro přístup k těmto stránkám používat více prohlížečů, ale nyní postačí pouze Edge. Prohlížeč navíc (na základě stávajícího seznamu stránek v podnikovém režimu) identifikuje takové stránky a automaticky přepne do režimu IE, pokud to bude potřeba.
 
 
Nová funkce Collections pomůže při shromažďování, organizaci a sdílení obsahu během prohlížení webu. Nabídne také inteligentní export do jiných programů jako Word a Excel, přičemž zachová logickou strukturu obsahu. Odstavce textu může proměnit ve shrnutí s citacemi nebo nákupní seznam v tabulku, ve které lze položky seřadit podle ceny. Tento nástroj ocení třeba studenti, výzkumníci nebo novináři, kteří pracují s velkým počtem karet a informací najednou.
 
 
Edge také uživatelům zjednoduší ochranu soukromí na internetu. Na výběr budou tři předvolby (neomezená, vyvážená a přísná), které automaticky nastaví prohlížeč, aby chránil uživatele během prohlížení internetu. Zatímco nejpřísnější režim zabrání všem stránkám ve sledování, defaultně nastavený vyvážený režim pouze těm, které uživatel dosud nenavštívil. Edge při výběru nastavení poradí, jak jednotlivé předvolby ovlivní zážitek z prohlížení (např. zobrazování personalizovaných reklam).
 
Vývojáři potom ocení nové vývojářské nástroje, které jsou založeny na Chromium DevTools a umožní ladit webové stránky i progresivní webové aplikace (PWA).
 
V tuto chvíli nabízí nový Edge založený na projektu Chromium pouze uvedené vývojářské nástroje, další funkce budou přibývat později – nejprve jako preview, tedy jakési ukázky. Brzy se přepracovaný Edge dostane z Windows 10 také na další platformy, konkrétně starší verze Windows (pravděpodobně 7 až 8.1) a macOS. Microsoft stále neupřesnil, kdy prohlížeč vyjde ve stabilní verzi.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře