Nový chromiovský Microsoft Edge je tu ve zkušebních verzích

Nový chromiovský Microsoft Edge je tu ve zkušebních verzích
, , aktualita
Nedávno se ukázaly první zmínky o tom, že mezi lidmi už kolují první verze prohlížeče Edge, který Microsoft nově postavil na Chromiu od firmy Google. Nyní si už může každý stáhnout první 'Canary and Developer builds'. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft Edge s jádrem Chromium je tak už pro všechny k dispozici pro vyzkoušení, což platí pro insidery. Jak Microsoft uvádí, jde o první 'Canary and Developer builds', takže v žádném případě to nejsou verze prohlížeče pro běžné využití. 
 
 
Canary se od Developer liší v tom, že nebudou aktualizovány každý týden, ale každý den, takže jde skutečně o verze pro ty, kteří se rádi podívají na nejnovější pokrok ve vývoji, ovšem logicky to také budou potenciálně nejchybovější verze.  
 
 
Joe Belfiore z Microsoftu vysvětlil, že tyto první verze, které si mohou Insideři oficiálně vyzkoušet, jsou zaměřeny především na základy. Jde tak o samotné rozběhnutí prohlížeče na novém jádru, takže ten nenabídne mnoho funkcí a ani podporu různých jazyků. Postupně přibude podpora rozšíření včetně těch původně pro Chrome nebo podpora profilů. A zvláště v této době je pro Microsoft důležitá zpětná vazba lidí. 
 
 
Na odkazovaných stránkách se můžete přihlásit pro odběr verzí Canary, Developer, nebo prvních betaverzí, až budou k dispozici. Microsoft slíbil, že "přijdou brzy" a že je poté bude aktualizovat každých šest týdnů. 
 
Aktuálně jsou lidé také omezeni na testování nových verzí Edge na systém Windows 10. Microsoft ale slíbil, že časem bude podporovat i jiné systémy včetně starších Windows a Mac OS. Server Hexus.net udává i Windows 7, ale to je otázka, když tento systém brzy v příštím roce končí, respektive mu bude ukončena i rozšířená podpora.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala47 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
18.10.2019, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
18.10.2019, recenze, Jan Vítek8 komentářů