Nový chromiovský Microsoft Edge je tu ve zkušebních verzích

Nový chromiovský Microsoft Edge je tu ve zkušebních verzích
, , aktualita
Nedávno se ukázaly první zmínky o tom, že mezi lidmi už kolují první verze prohlížeče Edge, který Microsoft nově postavil na Chromiu od firmy Google. Nyní si už může každý stáhnout první 'Canary and Developer builds'. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft Edge s jádrem Chromium je tak už pro všechny k dispozici pro vyzkoušení, což platí pro insidery. Jak Microsoft uvádí, jde o první 'Canary and Developer builds', takže v žádném případě to nejsou verze prohlížeče pro běžné využití. 
 
 
Canary se od Developer liší v tom, že nebudou aktualizovány každý týden, ale každý den, takže jde skutečně o verze pro ty, kteří se rádi podívají na nejnovější pokrok ve vývoji, ovšem logicky to také budou potenciálně nejchybovější verze.  
 
 
Joe Belfiore z Microsoftu vysvětlil, že tyto první verze, které si mohou Insideři oficiálně vyzkoušet, jsou zaměřeny především na základy. Jde tak o samotné rozběhnutí prohlížeče na novém jádru, takže ten nenabídne mnoho funkcí a ani podporu různých jazyků. Postupně přibude podpora rozšíření včetně těch původně pro Chrome nebo podpora profilů. A zvláště v této době je pro Microsoft důležitá zpětná vazba lidí. 
 
 
Na odkazovaných stránkách se můžete přihlásit pro odběr verzí Canary, Developer, nebo prvních betaverzí, až budou k dispozici. Microsoft slíbil, že "přijdou brzy" a že je poté bude aktualizovat každých šest týdnů. 
 
Aktuálně jsou lidé také omezeni na testování nových verzí Edge na systém Windows 10. Microsoft ale slíbil, že časem bude podporovat i jiné systémy včetně starších Windows a Mac OS. Server Hexus.net udává i Windows 7, ale to je otázka, když tento systém brzy v příštím roce končí, respektive mu bude ukončena i rozšířená podpora.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář