Nový chromiovský Microsoft Edge je tu ve zkušebních verzích

Nový chromiovský Microsoft Edge je tu ve zkušebních verzích
, , aktualita
Nedávno se ukázaly první zmínky o tom, že mezi lidmi už kolují první verze prohlížeče Edge, který Microsoft nově postavil na Chromiu od firmy Google. Nyní si už může každý stáhnout první 'Canary and Developer builds'. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft Edge s jádrem Chromium je tak už pro všechny k dispozici pro vyzkoušení, což platí pro insidery. Jak Microsoft uvádí, jde o první 'Canary and Developer builds', takže v žádném případě to nejsou verze prohlížeče pro běžné využití. 
 
 
Canary se od Developer liší v tom, že nebudou aktualizovány každý týden, ale každý den, takže jde skutečně o verze pro ty, kteří se rádi podívají na nejnovější pokrok ve vývoji, ovšem logicky to také budou potenciálně nejchybovější verze.  
 
 
Joe Belfiore z Microsoftu vysvětlil, že tyto první verze, které si mohou Insideři oficiálně vyzkoušet, jsou zaměřeny především na základy. Jde tak o samotné rozběhnutí prohlížeče na novém jádru, takže ten nenabídne mnoho funkcí a ani podporu různých jazyků. Postupně přibude podpora rozšíření včetně těch původně pro Chrome nebo podpora profilů. A zvláště v této době je pro Microsoft důležitá zpětná vazba lidí. 
 
 
Na odkazovaných stránkách se můžete přihlásit pro odběr verzí Canary, Developer, nebo prvních betaverzí, až budou k dispozici. Microsoft slíbil, že "přijdou brzy" a že je poté bude aktualizovat každých šest týdnů. 
 
Aktuálně jsou lidé také omezeni na testování nových verzí Edge na systém Windows 10. Microsoft ale slíbil, že časem bude podporovat i jiné systémy včetně starších Windows a Mac OS. Server Hexus.net udává i Windows 7, ale to je otázka, když tento systém brzy v příštím roce končí, respektive mu bude ukončena i rozšířená podpora.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková