Nový chromiovský Microsoft Edge je tu ve zkušebních verzích

Nový chromiovský Microsoft Edge je tu ve zkušebních verzích
, , aktualita
Nedávno se ukázaly první zmínky o tom, že mezi lidmi už kolují první verze prohlížeče Edge, který Microsoft nově postavil na Chromiu od firmy Google. Nyní si už může každý stáhnout první 'Canary and Developer builds'. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft Edge s jádrem Chromium je tak už pro všechny k dispozici pro vyzkoušení, což platí pro insidery. Jak Microsoft uvádí, jde o první 'Canary and Developer builds', takže v žádném případě to nejsou verze prohlížeče pro běžné využití. 
 
 
Canary se od Developer liší v tom, že nebudou aktualizovány každý týden, ale každý den, takže jde skutečně o verze pro ty, kteří se rádi podívají na nejnovější pokrok ve vývoji, ovšem logicky to také budou potenciálně nejchybovější verze.  
 
 
Joe Belfiore z Microsoftu vysvětlil, že tyto první verze, které si mohou Insideři oficiálně vyzkoušet, jsou zaměřeny především na základy. Jde tak o samotné rozběhnutí prohlížeče na novém jádru, takže ten nenabídne mnoho funkcí a ani podporu různých jazyků. Postupně přibude podpora rozšíření včetně těch původně pro Chrome nebo podpora profilů. A zvláště v této době je pro Microsoft důležitá zpětná vazba lidí. 
 
 
Na odkazovaných stránkách se můžete přihlásit pro odběr verzí Canary, Developer, nebo prvních betaverzí, až budou k dispozici. Microsoft slíbil, že "přijdou brzy" a že je poté bude aktualizovat každých šest týdnů. 
 
Aktuálně jsou lidé také omezeni na testování nových verzí Edge na systém Windows 10. Microsoft ale slíbil, že časem bude podporovat i jiné systémy včetně starších Windows a Mac OS. Server Hexus.net udává i Windows 7, ale to je otázka, když tento systém brzy v příštím roce končí, respektive mu bude ukončena i rozšířená podpora.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru Miliony PC ohroženy chybou v diagnostickém softwaru
Miliony počítačů známých značek, jako je např. Dell, mohou být hackery napadeny kvůli chybě v diagnostickém softwaru dodávaném třetí stranou. Jde o aplikace postavené na programu PC-Doctor Toolbox.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android Bill Gates lituje, že Microsoft neudělal něco jako Android
V rozhovoru pro Village Global se Bill Gates rozhovořil i o svých největších chybách, které ve světě IT provedl. Jednou z těch největších je fakt, že Microsoft nikdy nevytvořil něco jako operační systém Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele Japonský robot udržuje rýžová pole bez plevele
S rozmachem robotiky přicházejí různí pomocníci třeba i do oblasti zemědělství. Inženýr z Japonska se například nechal inspirovat kachnami a vytvořil malého robota, který slouží k opečovávání rýžových políček.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope Blazar jako další možný cíl pro celosvětový Event Horizon Telescope
Event Horizon Telescope dokázal přinést vůbec první snímek supermasivní černé díry, respektive jejího bezprostředního ještě pozorovatelného okolí. Nyní se hledá další cíl pro tento virtuální teleskop skládající se ze zařízení umístěných po celém světě.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA Čínský serverový podnik s účastí AMD se dostal na černou listinu USA
Nedávno jsme zjistili, že firma AMD dává ruce pryč od čínského podniku se společnou majetkovou účastí, který mohl v posledních letech vyrábět procesory x86 architektury Zen. Nyní je už jasné, že takový krok byl nevyhnutelný.
Včera, aktualita, Jan Vítek