www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft lépe oddělí dobrovolné a povinné aktualizace Windows 10

Microsoft lépe oddělí dobrovolné a povinné aktualizace Windows 10
, , aktualita
Agresivní aktualizace operačního systému Microsoft Windows 10 v minulosti způsobily spoustu problémů. Microsoft chce, aby se to už nestávalo, a tak nejen zlepšil testování, ale také výběr toho, co se má aktualizovat.
K oblíbeným
reklama
Aktualizace a Windows 10, to je nekonečné téma. Nejprve to bylo jejich agresivní vynucování, spolu s tím i značná nespolehlivost. Každý větší balíček updatů měl alespoň jednu aféru s tím, co po aktualizaci spoustě lidí nefungovalo. Ostatně v posledních dnech se probírá nefunkčnost zvuku. V budoucnu by se ale obojí mělo zlepšit. Jednak Microsoft vylepšuje způsoby testování, jednak přestává tak agresivně vynucovat jednotlivé aktualizace a ty budou čím dál tím lépe rozdělovány na ty povinné (bezpečnostní) a pak na ty nepovinné (funkční).
 
Microsoft Windows 10 wallpaper
 
Nový Insider Preview Build 18985 (20H1) tak jako jednu z novinek přináší do seznamu aktualizací volbu "Ukázat volitelné aktualizace", kde budou aktualizace, které nesouvisí s bezpečností, ale např. s doplňkovými funkcemi. Máte-li strach, že by mohly opět něco rozbít, nebudete nuceni je instalovat a budete je mít přehledně na jednom místě. Pokud jde o ovladače, ty nebude nutné instalovat ze Správce zařízení, ale právě z tohoto seznamu aktualizací.
 
Změny se dočkálo párování zařízení s Bluetooth. Pokud je zařízení v párovacím módu, ve Windows se objeví notifikace a celý proces by měl být zjednodušen. Funkce Snip & Sketch pro pořizování screenshotů nově bude ve výchozím stavu při pořízení nového screenshotu zavírat okno s tím předchozím, aby se obrazovka nezahltila kupou oken. Kdo by ale preferoval toto chování, bude mít možnost jej zpětně aktivovat v menu. Microsoft dále opravil i spoustu dalších chyb a my jen doufejme, že zde nezanesl spoustu nových.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD Nová funkce Windows 10 nás upozorní na umírající SSD
Téma reálné výdrže SSD je věčné a neustále probírané. Věnovat se mu bude také nová funkce pro Windows 10, která by nás měla upozornit na to, že našemu SSD zvoní hrana a opravdu bude vhodné si zajistit záchranu dat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc SAE plánují v roce 2024 vyslat svůj lander na Měsíc
O zdolání Měsíce se už pokoušely sondy z různých zemí, nyní se zapojují Spojené arabské emiráty a plánují vyslat k přirozené družici Země svůj přistávací modul. Lander by se měl k Měsíci vypravit v roce 2024. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let Výrobci disků dle Trendfocus zrychlují vývoj, 24TB disky mají přijít do dvou let
Poptávka po vysokokapacitních pevných discích je vysoká a jejich výrobci se dle toho budou snažit dostat na trh nové technologie co nejdříve, aby měli mít co nabídnout ve světě, v němž už na řadě trhu převzaly vládu elektronické paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš Cooler Master MM720: pouze 49gramová odlehčená myš
Letos se objevil u výrobců počítačových myší nový trend, který sice (zatím) nelze považovat za celoplošný, ale i tak je už dost rozšířený. Jde o odlehčování myší, a to především pomocí otvorů v jejich plášti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ARM Cortex-A78AE: nové CPU pro autonomní aplikace, např. auta ARM Cortex-A78AE: nové CPU pro autonomní aplikace, např. auta
Autonomní auta potřebují výkonný hardware pro své fungování. Společnost ARM pro ně (a jiné autonomní aplikace) představila nové CPU Cortex-A78AE, které je speciálně upraveno pro zpracování potřebných dat včetně obrazu z kamer.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala