www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft lépe oddělí dobrovolné a povinné aktualizace Windows 10

Microsoft lépe oddělí dobrovolné a povinné aktualizace Windows 10
, , aktualita
Agresivní aktualizace operačního systému Microsoft Windows 10 v minulosti způsobily spoustu problémů. Microsoft chce, aby se to už nestávalo, a tak nejen zlepšil testování, ale také výběr toho, co se má aktualizovat.
K oblíbeným
reklama
Aktualizace a Windows 10, to je nekonečné téma. Nejprve to bylo jejich agresivní vynucování, spolu s tím i značná nespolehlivost. Každý větší balíček updatů měl alespoň jednu aféru s tím, co po aktualizaci spoustě lidí nefungovalo. Ostatně v posledních dnech se probírá nefunkčnost zvuku. V budoucnu by se ale obojí mělo zlepšit. Jednak Microsoft vylepšuje způsoby testování, jednak přestává tak agresivně vynucovat jednotlivé aktualizace a ty budou čím dál tím lépe rozdělovány na ty povinné (bezpečnostní) a pak na ty nepovinné (funkční).
 
Microsoft Windows 10 wallpaper
 
Nový Insider Preview Build 18985 (20H1) tak jako jednu z novinek přináší do seznamu aktualizací volbu "Ukázat volitelné aktualizace", kde budou aktualizace, které nesouvisí s bezpečností, ale např. s doplňkovými funkcemi. Máte-li strach, že by mohly opět něco rozbít, nebudete nuceni je instalovat a budete je mít přehledně na jednom místě. Pokud jde o ovladače, ty nebude nutné instalovat ze Správce zařízení, ale právě z tohoto seznamu aktualizací.
 
Změny se dočkálo párování zařízení s Bluetooth. Pokud je zařízení v párovacím módu, ve Windows se objeví notifikace a celý proces by měl být zjednodušen. Funkce Snip & Sketch pro pořizování screenshotů nově bude ve výchozím stavu při pořízení nového screenshotu zavírat okno s tím předchozím, aby se obrazovka nezahltila kupou oken. Kdo by ale preferoval toto chování, bude mít možnost jej zpětně aktivovat v menu. Microsoft dále opravil i spoustu dalších chyb a my jen doufejme, že zde nezanesl spoustu nových.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Raspberry Pi 4 získalo 8 GB RAM, nastupuje 64bitový Raspberry Pi OS Raspberry Pi 4 získalo 8 GB RAM, nastupuje 64bitový Raspberry Pi OS
Počítač Raspberry Pi 4 je na trhu už téměř rok a během něj zvládla nadace Raspberry prodat téměř tři miliony kusů různých jeho verzí, přičemž ty se potýkaly s různými problémy, jež si vyžádaly nové revize. Nyní přichází ale další model s 8 GB RAM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
"Ohnivý kruh": astronomové spatřili vzácnou galaxii z mladého vesmíru "Ohnivý kruh": astronomové spatřili vzácnou galaxii z mladého vesmíru
Galaxie obvykle známe ve tvaru koulí nebo spíše v jejich ikonické spirální podobě, ovšem velice vzdálená galaxie R5519 je označována za ohnivý kruh právě kvůli svému tvaru a celkové podobě. Jak vznikla?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus, MSI i ASRock umožní přetaktování na deskách s B460 a H470 Asus, MSI i ASRock umožní přetaktování na deskách s B460 a H470
Asus se chlubí možnostmi přetaktování procesorů na deskách s čipovými sadami Intel B460 a H470, čili se sérií 400 určenou pro procesory Comet Lake-S. Nelze ale samozřejmě počítat s tím, co nabízí čipsety řady Z. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 9 3900XT a Ryzen 7 3800XT v prvních testech AMD Ryzen 9 3900XT a Ryzen 7 3800XT v prvních testech
AMD mohlo téměř do poslední chvíle snadno tajit nově chystané procesory Matisse, pro které můžeme použít již obvyklé označení Refresh. Málokdo by je totiž očekával a jejich případné prototypy mohly snadno zaniknout mezi již známými verzemi.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Windows 10 May 2020 Update (verze 2004) je zde s Linuxem i lepší Cortanou Windows 10 May 2020 Update (verze 2004) je zde s Linuxem i lepší Cortanou
Microsoft uvolnil novou verzi svého operačního systému Windows 10 známou jako May 2020 Update (verze 2004). Má např. linuxový subsystém WSL 2, lepší Cortanu, snazší párování Bluetooth a mnoho dalšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře