www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft má plánovat 4K webkamery pro Windows Hello

Microsoft má plánovat 4K webkamery pro Windows Hello
, , aktualita
Již brzy by se údajně měly objevit nové webkamery společnosti Microsoft, které by se měly chlubit podporou 4K rozlišení. Především by ale měly být uzpůsobeny k podpoře technologie Windows Hello.
K oblíbeným
reklama
Internetem kolují zprávy, podle kterých si společnost Microsoft připravuje nové externí 4K webkamery pro příští rok. Díky nim by se mohl rozšířit počet počítačů s operačním systémem Windows 10, které budou podporovat technologii Windows Hello, neboť právě pro biometrické rozpoznávání obličeje by měly být tyto kamery rovněž uzpůsobeny. V neposlední řadě se počítá i s podporou Xbox One.
 
Windows Hello
 
Metoda pomocí rozpoznávání obličeje by tak už neměla být vyhrazena jen tabletům řady Surface. Ostatně se hovoří, že by tyto webkamery mohly mít i slovo Surface v názvu. K připojení bude použito nové rozhraní USB-C a rovněž někdy v průběhu roku 2019 by se měl představit i Surface Hub 2. Společnost Microsoft tak stále míří k budoucnosti bez hesel, kdy se přihlašování k zařízením bude dít zejména biometrickými metodami.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat Gartner: nadbytek DRAM bude pokračovat a ceny klesat
Zatímco z neshod pramenící průtahy v obchodování mezi Jižní Koreou a Japonskem tlačí ceny pamětí nahoru, Gartner i tak tvrdí, že ceny DRAM v tomto roce celkově poklesnou o 42 procent. Kvůli čemu?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy Apple chce údajně koupit část Intelu s 5G modemy
Apple to měl poslední dobou ohledně 5G modemů hodně těžké. Soudní tahanice se společností Qualcomm nakonec dopadly dobře, nyní to však vypadá, že si 5G modemy zajistí sám. Chce prý převzít část Intelu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede? GeForce RTX 2080 Super je na trhu, jak si vede?
NVIDIA včera odpoledne konečně vyslala na trh GeForce RTX 2080 Super, poslední z ohlášených vylepšených Turingů. Stejně jako ostatní dostala více CUDA jader i jiných jednotek a jako jediná pak výše taktované paměti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy Facebook sleduje uploadované fotky přes IPTC tagy
Kauzy ohledně sledování uživatelů ve spojitosti s Facebookem neutuchají a možná se začne opět mluvit o jedné z těch, o kterých se už mluvilo i v minulosti. Facebook totiž sleduje fotografie uživatelů pomocí IPTC tagů, což může být zneužito k dalším účelům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost NVIDIA začala vyvíjet RTX před deseti lety, vidí v ní budoucnost
Tony Tamasi z NVIDIE se rozmluvil o tom, jak celá RTX mašinerie v jeho firmě vůbec vznikla a kde se vzala. Práce na tom všem odstartovaly už před deseti lety a vyústily zatím v jádra RT architektury Turing. 
Včera, aktualita, Jan Vítek15 komentářů