www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7

Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
, , aktualita
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft se na jednu stranu snaží působit tak, že horečně bojuje s počítačovými zločinci, což byli v poslední době především autoři ransomware. Na druhou stranu ale také háže klacky pod nohy lidem, kteří chtějí používat starší software a hardware, čili necítí potřebu kupovat nový počítač s novým systémem, ačkoliv pro Windows 7 prostě platí rozšířená podpora až do roku 2020. 
 
 
 
Po 14. lednu 2020 už Microsoft nebude pravidelně vydávat nové bezpečnostní aktualizace pro Windows 7, takže by prostě mělo platit, že všichni majitelé licencí je budou automaticky dostávat, ať mají nový či starý hardware. Nyní ale platí, že pokud máte v počítači procesor nepodporující instrukce SSE2, čili něco staršího než Pentium 4 nebo Athlon 64, bezpečnostní aktualizace nedostanete. 
 
Když přišel v březnu patch KB4088875 pro W7, dle ComputerWorldu se nedokázal nainstalovat na počítače s procesorem bez podpory SSE2 a také přinesl problémy se sítěmi, jež zastínily onu druhou potíž. Tyto problémy přetrvaly až do května a po celou tuto dobu Microsoft sděloval, že o problémech ví a pracuje na řešení. 
 
Poté se ale potichu bez jakéhokoliv oznámení objevilo prosté řešení, a sice výzva k upgradu hardwaru na procesor podporující SSE2, nebo k virtualizaci daného stroje. 
 
 
Tím nám Microsoft v podstatě říká, že končí s podporou starších procesorů na Windows 7 a ačkoliv už je v provozu asi velice málo procesorů generace Pentium III s tímto systémem, nikde není řečeno, že ten bude podporován jen na některých strojích a jinde ne. Takto to navíc vypadá, že se Microsoft prostě snaží vyvléknout tím nejjednodušším způsobem, a sice přesunutím problému na bedra zákazníků. 
 
Ostatně v poslední době takový přístup není Redmondu cizí. Naposledy to byla ukončená podpora Windows 7 a 8 na diskusních fórech a ještě dříve naopak to, že nejnovější procesory AMD a Intelu budou plně podporovány pouze na Windows 10. Microsoft by prostě byl nejradši, kdybychom všichni používali nejnovější operační systém s nejmodernějšími generacemi procesorů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře