www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7

Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
, , aktualita
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
reklama
Microsoft se na jednu stranu snaží působit tak, že horečně bojuje s počítačovými zločinci, což byli v poslední době především autoři ransomware. Na druhou stranu ale také háže klacky pod nohy lidem, kteří chtějí používat starší software a hardware, čili necítí potřebu kupovat nový počítač s novým systémem, ačkoliv pro Windows 7 prostě platí rozšířená podpora až do roku 2020. 
 
 
 
Po 14. lednu 2020 už Microsoft nebude pravidelně vydávat nové bezpečnostní aktualizace pro Windows 7, takže by prostě mělo platit, že všichni majitelé licencí je budou automaticky dostávat, ať mají nový či starý hardware. Nyní ale platí, že pokud máte v počítači procesor nepodporující instrukce SSE2, čili něco staršího než Pentium 4 nebo Athlon 64, bezpečnostní aktualizace nedostanete. 
 
Když přišel v březnu patch KB4088875 pro W7, dle ComputerWorldu se nedokázal nainstalovat na počítače s procesorem bez podpory SSE2 a také přinesl problémy se sítěmi, jež zastínily onu druhou potíž. Tyto problémy přetrvaly až do května a po celou tuto dobu Microsoft sděloval, že o problémech ví a pracuje na řešení. 
 
Poté se ale potichu bez jakéhokoliv oznámení objevilo prosté řešení, a sice výzva k upgradu hardwaru na procesor podporující SSE2, nebo k virtualizaci daného stroje. 
 
 
Tím nám Microsoft v podstatě říká, že končí s podporou starších procesorů na Windows 7 a ačkoliv už je v provozu asi velice málo procesorů generace Pentium III s tímto systémem, nikde není řečeno, že ten bude podporován jen na některých strojích a jinde ne. Takto to navíc vypadá, že se Microsoft prostě snaží vyvléknout tím nejjednodušším způsobem, a sice přesunutím problému na bedra zákazníků. 
 
Ostatně v poslední době takový přístup není Redmondu cizí. Naposledy to byla ukončená podpora Windows 7 a 8 na diskusních fórech a ještě dříve naopak to, že nejnovější procesory AMD a Intelu budou plně podporovány pouze na Windows 10. Microsoft by prostě byl nejradši, kdybychom všichni používali nejnovější operační systém s nejmodernějšími generacemi procesorů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xeon W-3175X s 28 jádry bude mít opět jen teplovodivou pastu Xeon W-3175X s 28 jádry bude mít opět jen teplovodivou pastu
Použití teplovodivé pasty či pájky mezi procesory a heatspreadery je velké téma už od nástupu procesorů Ryzen a také od té doby, co se objevily vážné potíže procesorů Kaby Lake s přehříváním. Jak to bude s hi-end CPU Intelu pro pracovní stanice?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
US Navy testuje součástky letadlových lodí vyrobené 3D tiskem US Navy testuje součástky letadlových lodí vyrobené 3D tiskem
Technologie 3D tisku se dostává i do amerického námořnictva. To chce totiž vyzkoušet tuto technologii na výrobu součástek pro jadernou letadlovou loď USS Harry S. Truman (CVN-75) po dobu jednoho roku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google nyní nabízí překládání řeči v reálném čase pro všechny Androidy 6.0+ Google nyní nabízí překládání řeči v reálném čase pro všechny Androidy 6.0+
Mezi 40 jazyky včetně češtiny nám bude moci nyní v reálném čase překládat jakékoliv vhodně vybavené zařízení, které pracuje se systémem Android verze 6.0 a vyšší. Do toho spadají také nutná sluchátka s označením Assistant-optimised.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Apollo 11 v ray tracingu NVIDIE popírá teorie konspirátorů Apollo 11 v ray tracingu NVIDIE popírá teorie konspirátorů
NVIDIA se opět snaží ukázat schopnosti svých karet generace Turing, a to na technice vykreslování počítačové grafiky známé jako ray tracing. Pro tu je prostředí Měsíce s astronauty vybavenými odrazivým hledím ideální. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i5-9600K: overclocking nového šestijádra, co lze očekávat? Core i5-9600K: overclocking nového šestijádra, co lze očekávat?
Nové procesory Core 9. generace představují bezesporu to nejlepší, co Intel ještě může vymáčknout ze svého 14nm procesu. Podívejme se tak i na předběžné výsledky toho, kam lze vyhnat 6jádrový Core i5-9600K. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře