www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7

Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
, , aktualita
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
reklama
Microsoft se na jednu stranu snaží působit tak, že horečně bojuje s počítačovými zločinci, což byli v poslední době především autoři ransomware. Na druhou stranu ale také háže klacky pod nohy lidem, kteří chtějí používat starší software a hardware, čili necítí potřebu kupovat nový počítač s novým systémem, ačkoliv pro Windows 7 prostě platí rozšířená podpora až do roku 2020. 
 
 
 
Po 14. lednu 2020 už Microsoft nebude pravidelně vydávat nové bezpečnostní aktualizace pro Windows 7, takže by prostě mělo platit, že všichni majitelé licencí je budou automaticky dostávat, ať mají nový či starý hardware. Nyní ale platí, že pokud máte v počítači procesor nepodporující instrukce SSE2, čili něco staršího než Pentium 4 nebo Athlon 64, bezpečnostní aktualizace nedostanete. 
 
Když přišel v březnu patch KB4088875 pro W7, dle ComputerWorldu se nedokázal nainstalovat na počítače s procesorem bez podpory SSE2 a také přinesl problémy se sítěmi, jež zastínily onu druhou potíž. Tyto problémy přetrvaly až do května a po celou tuto dobu Microsoft sděloval, že o problémech ví a pracuje na řešení. 
 
Poté se ale potichu bez jakéhokoliv oznámení objevilo prosté řešení, a sice výzva k upgradu hardwaru na procesor podporující SSE2, nebo k virtualizaci daného stroje. 
 
 
Tím nám Microsoft v podstatě říká, že končí s podporou starších procesorů na Windows 7 a ačkoliv už je v provozu asi velice málo procesorů generace Pentium III s tímto systémem, nikde není řečeno, že ten bude podporován jen na některých strojích a jinde ne. Takto to navíc vypadá, že se Microsoft prostě snaží vyvléknout tím nejjednodušším způsobem, a sice přesunutím problému na bedra zákazníků. 
 
Ostatně v poslední době takový přístup není Redmondu cizí. Naposledy to byla ukončená podpora Windows 7 a 8 na diskusních fórech a ještě dříve naopak to, že nejnovější procesory AMD a Intelu budou plně podporovány pouze na Windows 10. Microsoft by prostě byl nejradši, kdybychom všichni používali nejnovější operační systém s nejmodernějšími generacemi procesorů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft se těší z více než 100 miliardových tržeb za rok Microsoft se těší z více než 100 miliardových tržeb za rok
V posledním kvartálu se tržby Microsoftu vyhouply na velice slušných 30 miliard dolarů, takže se podívejme na to, čemu za to mohou v Redmondu vděčit. Konkrétně se zaměříme na poslední kvartál fiskálního roku 2018. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Solární ohebné superkapacitory pro mobilní zařízení i protetické pomůcky Solární ohebné superkapacitory pro mobilní zařízení i protetické pomůcky
Univerzita v Glasgow vyvinula nové pružné superkapacitory, které mohou být používány především v elektronice určené k nošení, ale i elektromobilech nebo protetických pomůckách. Navíc mohou být pohodlně napájeny solární energií.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nová metoda může rychle odhalovat exoplanety s orbitou, jakou má Země Nová metoda může rychle odhalovat exoplanety s orbitou, jakou má Země
Aktuální metody pro hledání exoplanet, které jsou nejúspěšnější, nacházejí především takové planety, které jsou velice velké a/nebo blízko u svého slunce. To ale zrovna neplatí o hledaných dvojčatech naší Země.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Toshiba vyvinula 96vrstvé paměti BiCS se 4 bity na buňku Toshiba vyvinula 96vrstvé paměti BiCS se 4 bity na buňku
Toshiba si opravdu nedlouho po Samsungu připravila své verze 96vrstvých pamětí s buňkami typu QLC, což efektivně znamená, že kapacita pamětí se zdvojnásobí, pokud bereme jako předchozí generaci 64 vrstev s TLC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube Music získá nové funkce i lepší audio kvalitu YouTube Music získá nové funkce i lepší audio kvalitu
YouTube Music zatím není u nás dostupnou službou, to by se ale mělo v budoucnu změnit. Prozatím tak můžeme sledovat, co nového se zde objevuje. Již brzy bude podporovat lepší audio kvalitu, podporu Android Auto a mnoho dalšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala