www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7

Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
, , aktualita
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
K oblíbeným
reklama
Microsoft se na jednu stranu snaží působit tak, že horečně bojuje s počítačovými zločinci, což byli v poslední době především autoři ransomware. Na druhou stranu ale také háže klacky pod nohy lidem, kteří chtějí používat starší software a hardware, čili necítí potřebu kupovat nový počítač s novým systémem, ačkoliv pro Windows 7 prostě platí rozšířená podpora až do roku 2020. 
 
 
 
Po 14. lednu 2020 už Microsoft nebude pravidelně vydávat nové bezpečnostní aktualizace pro Windows 7, takže by prostě mělo platit, že všichni majitelé licencí je budou automaticky dostávat, ať mají nový či starý hardware. Nyní ale platí, že pokud máte v počítači procesor nepodporující instrukce SSE2, čili něco staršího než Pentium 4 nebo Athlon 64, bezpečnostní aktualizace nedostanete. 
 
Když přišel v březnu patch KB4088875 pro W7, dle ComputerWorldu se nedokázal nainstalovat na počítače s procesorem bez podpory SSE2 a také přinesl problémy se sítěmi, jež zastínily onu druhou potíž. Tyto problémy přetrvaly až do května a po celou tuto dobu Microsoft sděloval, že o problémech ví a pracuje na řešení. 
 
Poté se ale potichu bez jakéhokoliv oznámení objevilo prosté řešení, a sice výzva k upgradu hardwaru na procesor podporující SSE2, nebo k virtualizaci daného stroje. 
 
 
Tím nám Microsoft v podstatě říká, že končí s podporou starších procesorů na Windows 7 a ačkoliv už je v provozu asi velice málo procesorů generace Pentium III s tímto systémem, nikde není řečeno, že ten bude podporován jen na některých strojích a jinde ne. Takto to navíc vypadá, že se Microsoft prostě snaží vyvléknout tím nejjednodušším způsobem, a sice přesunutím problému na bedra zákazníků. 
 
Ostatně v poslední době takový přístup není Redmondu cizí. Naposledy to byla ukončená podpora Windows 7 a 8 na diskusních fórech a ještě dříve naopak to, že nejnovější procesory AMD a Intelu budou plně podporovány pouze na Windows 10. Microsoft by prostě byl nejradši, kdybychom všichni používali nejnovější operační systém s nejmodernějšími generacemi procesorů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevují se další informace o mobilních CPU Tiger Lake Objevují se další informace o mobilních CPU Tiger Lake
Už brzy bychom se měli dočkat nových procesorů Tiger Lake, které by však měly být dostupné jen v mobilní sféře. Tyto procesory 11. generace se mají objevit od velmi úsporných Tiger Lake-Y až po výkonné čipy Tiger Lake-H.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Kingmax představuje PCIe 4.0 SSD PX4480 s přenosovými rychlostmi 5000 MB/s Kingmax představuje PCIe 4.0 SSD PX4480 s přenosovými rychlostmi 5000 MB/s
Kingmax přichází na trh s novými extrémně rychlými SSD disky PX4480. Ty slibují přenosové rychlosti až ve výši 5000 MB/s. Ani náhodné přístupy nejsou vůbec špatné a mohou dosahovat až 600K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
28.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
28.3.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
27.3.2020, aktualita, Milan Šurkala24 komentářů