www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets

Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets
, , aktualita
Už od roku 2017 se mluví o chystané funkci Sets, kterou si Microsoft připravoval jako další vylepšení svého systému Windows 10. Během loňského dubna se jí dočkali Insideři, ale nyní se dozvídáme, že už s ní Microsoft nepočítá. 
K oblíbeným
reklama
Ke konci roku 2017 se objevily informace o funkci Sets, která se týká uživatelského rozhraní systému Windows 10. Popsána byla jako funkce týkající se možností přepínání mezi okny. Tyto "sady" oken měly zahrnovat propojené či relevantní webové stránky, dokumenty a jiné soubory a také aplikace. Microsoft chtěl zajistit, abychom mezi těmito sadami mohli přepínat jedním klikem myši a znamenalo to také užší propojení aplikací Office a Edge se samotným systémem. 
 
Krátce řečeno šlo prostě o listy či taby známé z webových prohlížečů, které by se využily pro běžné aplikace a vytvořily díky tomu skupiny příbuzných aplikací nebo prostě oken. Původně se Sets plánovaly jen pro aplikace v rámci platformy UWP, ale poté se Microsoft rozhodl, že je využije také pro běžné Win32 aplikace.
 
 
Dle Mary Jo Foley je však funkce Sets pryč a už se s ní do budoucna nepočítá. Nebyla totiž Insidery zrovna dobře přijata, či snad jimi nebyla pochopena, každopádně nevyvolala pozitivní ohlasy, a tak ani nebude implementována do finálních verzí Windows 10. 
 
Funkce Sets byla přitom připravována pro to, aby se rozšířila stejně s funkcí Timeline, kterou také najdeme v původním článku z roku 2017. Timeline je však už dávno součástí Windows 10, a to od velké aktualizace z jara předchozího roku. 
 
 
Ovšem i tak tu Sets svým způsobem zůstanou, protože tento nápad bude využit pro File Explorer a také pro konzoli. A pokud snad budou někomu Sets chybět, může využít aplikaci Groupy, která pracuje podobně. 
 
 
Microsoft mimochodem pokračuje s upozorňováním uživatelů Windows 7 na jejich blížící se konec rozšířené podpory. Ta skončí 14. ledna 2020 a ukazuje se, že to Microsoft myslí opravdu vážně, ať mají Windows 7 mezi desktopovými systémy podíl jakkoliv velký. 
 
Nakonec se dozvíme, že z Windows 10 nezmizí klasická aplikace Paint. To se mělo stát už v rámci letošní jarní velké aktualizace (verze 1903), ale nakonec bylo rozhodnuto, že Paint zůstane a počítá se s ním i do budoucna.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž
I když společnost AMD jistě mnohé potěšila tím, že umožnila výrobcům karet zvednout takty GPU i pamětí, vnesla tím zároveň na trh zmatek. K zákazníkům se mohou dostat karty s různými BIOSy a to je potíž.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
HP Instant Ink: tisk jako služba, vyplatí se? HP Instant Ink: tisk jako služba, vyplatí se?
Společnost HP už delší dobu nabízí program Instant Ink, který by se dal označit za "tisk jako službu" už jen proto, že zákazníci zde platí měsíční paušály. Ovšem co za své peníze dostanou a vyplatí se to?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Mobilní osmijádro Intel Core i9-10980HK má první testy Mobilní osmijádro Intel Core i9-10980HK má první testy
Dalším zajímavým procesorem, který si pro nás chystá společnost Intel, je osmijádrový mobilní čip Intel Core i9-10980HK. Ten díky Hyper-Threadingu zvládne zpracovat až 16 vláken najednou a známe už i první testy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů