www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets

Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets
, , aktualita
Už od roku 2017 se mluví o chystané funkci Sets, kterou si Microsoft připravoval jako další vylepšení svého systému Windows 10. Během loňského dubna se jí dočkali Insideři, ale nyní se dozvídáme, že už s ní Microsoft nepočítá. 
K oblíbeným
reklama
Ke konci roku 2017 se objevily informace o funkci Sets, která se týká uživatelského rozhraní systému Windows 10. Popsána byla jako funkce týkající se možností přepínání mezi okny. Tyto "sady" oken měly zahrnovat propojené či relevantní webové stránky, dokumenty a jiné soubory a také aplikace. Microsoft chtěl zajistit, abychom mezi těmito sadami mohli přepínat jedním klikem myši a znamenalo to také užší propojení aplikací Office a Edge se samotným systémem. 
 
Krátce řečeno šlo prostě o listy či taby známé z webových prohlížečů, které by se využily pro běžné aplikace a vytvořily díky tomu skupiny příbuzných aplikací nebo prostě oken. Původně se Sets plánovaly jen pro aplikace v rámci platformy UWP, ale poté se Microsoft rozhodl, že je využije také pro běžné Win32 aplikace.
 
 
Dle Mary Jo Foley je však funkce Sets pryč a už se s ní do budoucna nepočítá. Nebyla totiž Insidery zrovna dobře přijata, či snad jimi nebyla pochopena, každopádně nevyvolala pozitivní ohlasy, a tak ani nebude implementována do finálních verzí Windows 10. 
 
Funkce Sets byla přitom připravována pro to, aby se rozšířila stejně s funkcí Timeline, kterou také najdeme v původním článku z roku 2017. Timeline je však už dávno součástí Windows 10, a to od velké aktualizace z jara předchozího roku. 
 
 
Ovšem i tak tu Sets svým způsobem zůstanou, protože tento nápad bude využit pro File Explorer a také pro konzoli. A pokud snad budou někomu Sets chybět, může využít aplikaci Groupy, která pracuje podobně. 
 
 
Microsoft mimochodem pokračuje s upozorňováním uživatelů Windows 7 na jejich blížící se konec rozšířené podpory. Ta skončí 14. ledna 2020 a ukazuje se, že to Microsoft myslí opravdu vážně, ať mají Windows 7 mezi desktopovými systémy podíl jakkoliv velký. 
 
Nakonec se dozvíme, že z Windows 10 nezmizí klasická aplikace Paint. To se mělo stát už v rámci letošní jarní velké aktualizace (verze 1903), ale nakonec bylo rozhodnuto, že Paint zůstane a počítá se s ním i do budoucna.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář