www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets

Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets
, , aktualita
Už od roku 2017 se mluví o chystané funkci Sets, kterou si Microsoft připravoval jako další vylepšení svého systému Windows 10. Během loňského dubna se jí dočkali Insideři, ale nyní se dozvídáme, že už s ní Microsoft nepočítá. 
K oblíbeným
reklama
Ke konci roku 2017 se objevily informace o funkci Sets, která se týká uživatelského rozhraní systému Windows 10. Popsána byla jako funkce týkající se možností přepínání mezi okny. Tyto "sady" oken měly zahrnovat propojené či relevantní webové stránky, dokumenty a jiné soubory a také aplikace. Microsoft chtěl zajistit, abychom mezi těmito sadami mohli přepínat jedním klikem myši a znamenalo to také užší propojení aplikací Office a Edge se samotným systémem. 
 
Krátce řečeno šlo prostě o listy či taby známé z webových prohlížečů, které by se využily pro běžné aplikace a vytvořily díky tomu skupiny příbuzných aplikací nebo prostě oken. Původně se Sets plánovaly jen pro aplikace v rámci platformy UWP, ale poté se Microsoft rozhodl, že je využije také pro běžné Win32 aplikace.
 
 
Dle Mary Jo Foley je však funkce Sets pryč a už se s ní do budoucna nepočítá. Nebyla totiž Insidery zrovna dobře přijata, či snad jimi nebyla pochopena, každopádně nevyvolala pozitivní ohlasy, a tak ani nebude implementována do finálních verzí Windows 10. 
 
Funkce Sets byla přitom připravována pro to, aby se rozšířila stejně s funkcí Timeline, kterou také najdeme v původním článku z roku 2017. Timeline je však už dávno součástí Windows 10, a to od velké aktualizace z jara předchozího roku. 
 
 
Ovšem i tak tu Sets svým způsobem zůstanou, protože tento nápad bude využit pro File Explorer a také pro konzoli. A pokud snad budou někomu Sets chybět, může využít aplikaci Groupy, která pracuje podobně. 
 
 
Microsoft mimochodem pokračuje s upozorňováním uživatelů Windows 7 na jejich blížící se konec rozšířené podpory. Ta skončí 14. ledna 2020 a ukazuje se, že to Microsoft myslí opravdu vážně, ať mají Windows 7 mezi desktopovými systémy podíl jakkoliv velký. 
 
Nakonec se dozvíme, že z Windows 10 nezmizí klasická aplikace Paint. To se mělo stát už v rámci letošní jarní velké aktualizace (verze 1903), ale nakonec bylo rozhodnuto, že Paint zůstane a počítá se s ním i do budoucna.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz? Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?
Už za pouhé čtyři dny nám Lisa Su představí nové 7nm procesory Ryzen 3000 a doufejme také karty s GPU Navi. Nové procesory tak už musí někde být testovány a lze očekávat, že nejnovější informace už mohou mít reálný podklad.
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa ARM ukončilo spolupráci s Huawei kvůli nařízení Trumpa
Administrativa Donalda Trumpa nařídila ukončení spolupráce americkým firmám s čínskou společností Huawei kvůli obchodní válce a obavám z různých forem špionáže. Spolupráci tak ukončilo dokonce i britské ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů