www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets

Microsoft nakonec do Windows 10 nezahrne funkci Sets
, , aktualita
Už od roku 2017 se mluví o chystané funkci Sets, kterou si Microsoft připravoval jako další vylepšení svého systému Windows 10. Během loňského dubna se jí dočkali Insideři, ale nyní se dozvídáme, že už s ní Microsoft nepočítá. 
K oblíbeným
reklama
Ke konci roku 2017 se objevily informace o funkci Sets, která se týká uživatelského rozhraní systému Windows 10. Popsána byla jako funkce týkající se možností přepínání mezi okny. Tyto "sady" oken měly zahrnovat propojené či relevantní webové stránky, dokumenty a jiné soubory a také aplikace. Microsoft chtěl zajistit, abychom mezi těmito sadami mohli přepínat jedním klikem myši a znamenalo to také užší propojení aplikací Office a Edge se samotným systémem. 
 
Krátce řečeno šlo prostě o listy či taby známé z webových prohlížečů, které by se využily pro běžné aplikace a vytvořily díky tomu skupiny příbuzných aplikací nebo prostě oken. Původně se Sets plánovaly jen pro aplikace v rámci platformy UWP, ale poté se Microsoft rozhodl, že je využije také pro běžné Win32 aplikace.
 
 
Dle Mary Jo Foley je však funkce Sets pryč a už se s ní do budoucna nepočítá. Nebyla totiž Insidery zrovna dobře přijata, či snad jimi nebyla pochopena, každopádně nevyvolala pozitivní ohlasy, a tak ani nebude implementována do finálních verzí Windows 10. 
 
Funkce Sets byla přitom připravována pro to, aby se rozšířila stejně s funkcí Timeline, kterou také najdeme v původním článku z roku 2017. Timeline je však už dávno součástí Windows 10, a to od velké aktualizace z jara předchozího roku. 
 
 
Ovšem i tak tu Sets svým způsobem zůstanou, protože tento nápad bude využit pro File Explorer a také pro konzoli. A pokud snad budou někomu Sets chybět, může využít aplikaci Groupy, která pracuje podobně. 
 
 
Microsoft mimochodem pokračuje s upozorňováním uživatelů Windows 7 na jejich blížící se konec rozšířené podpory. Ta skončí 14. ledna 2020 a ukazuje se, že to Microsoft myslí opravdu vážně, ať mají Windows 7 mezi desktopovými systémy podíl jakkoliv velký. 
 
Nakonec se dozvíme, že z Windows 10 nezmizí klasická aplikace Paint. To se mělo stát už v rámci letošní jarní velké aktualizace (verze 1903), ale nakonec bylo rozhodnuto, že Paint zůstane a počítá se s ním i do budoucna.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek