www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft pozastavil October 2018 Update, může mazat data uživatelů

Microsoft pozastavil October 2018 Update, může mazat data uživatelů
, , aktualita
Microsoft před pár dny vydal velkou aktualizaci Windows 10 October 2018 Update. Nyní však tuto aktualizaci pozastavil, neboť ve výjimečných případech při instalaci došlo ke smazání dat uživatelů, např. dokumentů a obrázků.
K oblíbeným
reklama
Je tomu jen pár dní, co společnost Microsoft vydala velkou aktualizaci operačního systému Windows 10 nazvanou October 2018 Update (verze 1809). Poměrně rychle ale update pozastavila a nyní by nemělo být možné stahovat tyto instalační soubory. Zároveň radí uživatelům, kteří sice instalační soubory mají, ale aktualizaci ještě neprovedli, aby ji ani neprováděli. Někteří uživatelé, kteří už aktualizaci provedli, totiž po instalaci, zažili velmi nepříjemný šok. October 2018 Update totiž v ojedinělých případech maže uživatelova data, např. obsah složky Dokumenty nebo Obrázky.
 
Microsoft Windows 10
 
Podle ohlasů nelze nalézt nějaký jasný vzor, kdy k chybě dochází. Jsou uživatelé, kteří aktualizaci nainstalovali na více počítačů a chyba nastala např. jen na jednom z nich. Znovu se ukazuje, že před významnými aktualizacemi je dobré svá data zálohovat, protože člověk nikdy neví, co se může stát. Další dobrou radou je s aktualizací počkat a zjistit, zda se nevyskytuje nějaká častější chyba (i tak se ale bude muset vždy najít někdo, kdo to zkusí dříve a stane se tak "pokusným králíkem").
 
Zajímavé je to, že v Insider Programu se chyba několikrát objevila a Microsoft tak o mazání dat věděl. Nevypadalo to však, že by šlo o častý problém, počet zmínek byl extrémně malý a problém se projevil ve větším až u ostrých aktualizací. Ještě štěstí, že byla aktualizace pozastavena dříve, než začal Microsoft nabízet update automaticky (doposud byl k dispozici jen na vyžádání). Možnost aktualizace bude spuštěna až poté, co bude nalezen zdroj chyby a dojde k nápravě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD Jack Dorsey draží první tweet, zatím bylo přihozeno na 2,5 mil. USD
Zakladatel Twitteru, Jack Dorsey, draží první tweet na světě z roku 2006. Nabízen je jako tzv. non-fungible token (NFT), což je koncept prodeje digitálních děl, který je v poslední době velmi populární.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu ICON už vyrábí domy pomocí 3D tisku i v Texasu
Společnost ICON začala pro amerického developera 3Strands stavět domy pomocí 3D tisku. Ty by měly být bezpečnější, být odolnější vůči požáru a jiným přírodním živlům. Po Mexiku tak jde o druhý velký projekt.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře