www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft předbíhá Apple, chvílemi je nejhodnotnější firmou

Microsoft předbíhá Apple, chvílemi je nejhodnotnější firmou
, , aktualita
Hodnota společnosti Apple šla poslední dobou hodně dolů a firma, která ještě nedávno měla hodnotu přes bilion dolarů, chvílemi ztrácela až čtvrtinu této hodnoty. Nyní o pozici jedničky soupeří s tehdy třetím Microsoftem. Ten už ji i předhání.
K oblíbeným
reklama
Počátkem srpna se společnosti Apple podařil historický milník a jako první americká společnost překonala svou hodnotou hranici jednoho bilionu dolarů. V té době byl v docela těsném závěsu Amazon a až na třetím místě se pohyboval Microsoft. Od té doby se ale mnohé změnilo. Vyhrocená situace mezi USA a Čínou má nepříznivé dopady na akciové trhy a především Apple a Amazon začaly dost ztrácet. Před pár dny to bylo o zhruba čtvrtinu méně oproti maximu, což je v tak krátkém časovém horizontu dosti citelná ztráta. V případě Applu tomu nepřidala ani informace o tom, že přestane zveřejňovat čísla prodejů iPhonů, což vyvolalo paniku. Investoři se začali bát, že se tím Apple bude v budoucnu snažit maskovat horší hospodářské výsledky.
 
Microsoft logo
 
Informace o nepříliš dobrých prodejích nových iPhonů tomu také nepřidala, zákulisně se hovoří dokonce o tom, že by měl Apple obnovit výrobu iPhonu X. Není tak divu, že hodnota akcií padala. Naproti tomu Microsoftu se hodně daří. Sice Windows 10 October 2018 Update je jeden průšvih za druhým, ale to investory tak moc nepálí. Ti spíše vidí prosperitu cloudových služeb. Zatímco Amazonu a Applu tak hodnoty akcií spadly a nyní jsou asi o 20 % níže než v maximu, u Microsoftu proti jeho historickému maximum hovoříme o propadu jen v řádu jednotek procent (zhruba 4 %).
 
Společnost Amazon tak na druhé pozici Microsoft předhonil už dávno a nyní o první místo bojuje se společností Apple. V posledních dnech se mu už několikrát přiblížit a nyní jej i chvilkově poráží, vždycky ale jen na pár minut. V pravé poledne měl např. Apple hodnotu 836 miliard dolarů, Microsoft se dotáhl na 836,17 mld. USD. Pokud jde o uzavření burzy, tak tam však zatím stále vítězí Apple s 858,63 mld. USD, zatímco Microsoft skončil na 852,98 mld. USD. Pokud jde o Amazon, tak ten zakončil na 820,37 mld. USD. Alphabet (pod který spadá Google) se pak pohybuje na 756,45 mld. USD. Každopádně to vypadá, že Microsoft je pro investory pod vedením Satya Nadelly zajímavější firmou než Apple a Amazon, alespoň co se posledních měsíců týče.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Horse Ridge: čip pro zkrocení kvantového počítače Intel Horse Ridge: čip pro zkrocení kvantového počítače
Intel Horse Ridge už známe jako čip, který je určen pro řízení qubitů, čili základních jednotek, z nichž se skládají kvantové počítače. Intel nám nyní prozradil o tomto hardwaru více, a to na International Solid-State Circuits Conference (ISSCC).
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Poloprůhledné solární panely s technologií Quantum Dot dosáhly 16,6% účinnosti Poloprůhledné solární panely s technologií Quantum Dot dosáhly 16,6% účinnosti
Vědcům z University of Queensland se podařilo navýšit účinnost poloprůhledných solárních panelů s technologií Quantum Dot o 24 %. Otevírají tak postupně cestu k solárním oknům a jiným aplikacím pro generování čistější elektřiny.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Asus RTX 2060: dvě nové karty pro Mini-ITX, ovšem se dvěma ventilátory Asus RTX 2060: dvě nové karty pro Mini-ITX, ovšem se dvěma ventilátory
Asus se přihlásil se dvěma novými grafickými kartami s čipem RTX 2060, které lze označit za modely vhodné pro SFF (Small Form Factor), čili malé sestavy založené většinou na deskách Mini-ITX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Google rozjel Stadii na telefonech Samsung, Asus a Razer Google rozjel Stadii na telefonech Samsung, Asus a Razer
Společnost Google si připravila rozšíření služby Stadia o nové telefony, na nichž si budeme moci nechat streamovat podporované hry. Jedná se o vybrané modely společností Samsung, Asus a Razer. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
US Navy si objednala superpočítač s CPU EPYC, GPU Volta a 590 TB RAM US Navy si objednala superpočítač s CPU EPYC, GPU Volta a 590 TB RAM
Společnost AMD se dostala do hledáčku mnoha zákazníků, kteří mají zájem o stavbu nového superpočítače. Nejnověji je to Americké námořnictvo, které si objednalo nový systém založený na platformě Shasta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek