www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft předbíhá Apple, chvílemi je nejhodnotnější firmou

Microsoft předbíhá Apple, chvílemi je nejhodnotnější firmou
, , aktualita
Hodnota společnosti Apple šla poslední dobou hodně dolů a firma, která ještě nedávno měla hodnotu přes bilion dolarů, chvílemi ztrácela až čtvrtinu této hodnoty. Nyní o pozici jedničky soupeří s tehdy třetím Microsoftem. Ten už ji i předhání.
K oblíbeným
reklama
Počátkem srpna se společnosti Apple podařil historický milník a jako první americká společnost překonala svou hodnotou hranici jednoho bilionu dolarů. V té době byl v docela těsném závěsu Amazon a až na třetím místě se pohyboval Microsoft. Od té doby se ale mnohé změnilo. Vyhrocená situace mezi USA a Čínou má nepříznivé dopady na akciové trhy a především Apple a Amazon začaly dost ztrácet. Před pár dny to bylo o zhruba čtvrtinu méně oproti maximu, což je v tak krátkém časovém horizontu dosti citelná ztráta. V případě Applu tomu nepřidala ani informace o tom, že přestane zveřejňovat čísla prodejů iPhonů, což vyvolalo paniku. Investoři se začali bát, že se tím Apple bude v budoucnu snažit maskovat horší hospodářské výsledky.
 
Microsoft logo
 
Informace o nepříliš dobrých prodejích nových iPhonů tomu také nepřidala, zákulisně se hovoří dokonce o tom, že by měl Apple obnovit výrobu iPhonu X. Není tak divu, že hodnota akcií padala. Naproti tomu Microsoftu se hodně daří. Sice Windows 10 October 2018 Update je jeden průšvih za druhým, ale to investory tak moc nepálí. Ti spíše vidí prosperitu cloudových služeb. Zatímco Amazonu a Applu tak hodnoty akcií spadly a nyní jsou asi o 20 % níže než v maximu, u Microsoftu proti jeho historickému maximum hovoříme o propadu jen v řádu jednotek procent (zhruba 4 %).
 
Společnost Amazon tak na druhé pozici Microsoft předhonil už dávno a nyní o první místo bojuje se společností Apple. V posledních dnech se mu už několikrát přiblížit a nyní jej i chvilkově poráží, vždycky ale jen na pár minut. V pravé poledne měl např. Apple hodnotu 836 miliard dolarů, Microsoft se dotáhl na 836,17 mld. USD. Pokud jde o uzavření burzy, tak tam však zatím stále vítězí Apple s 858,63 mld. USD, zatímco Microsoft skončil na 852,98 mld. USD. Pokud jde o Amazon, tak ten zakončil na 820,37 mld. USD. Alphabet (pod který spadá Google) se pak pohybuje na 756,45 mld. USD. Každopádně to vypadá, že Microsoft je pro investory pod vedením Satya Nadelly zajímavější firmou než Apple a Amazon, alespoň co se posledních měsíců týče.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR
Mezi nově chystané technologie pro pevné disky se zařadila další zkratka, o které jsme na našem serveru ještě nemluvili. Dobře už známe HAMR i novější MAMR, ale nyní je tu EAMR jako Energy-Assisted Magnetic Recording. Je to ale něco nového?
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky? Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky?
Intel se chystá brzy vypustit na trh procesor Core i9-9900KS, který bude mít zaručenou pracovní frekvenci 5 GHz při zátěži všech jader. Nyní se dozvídáme o zvýšeném TDP na základním taktu, což přináší otázky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné
Snadné pochopitelně spíše jen s ohledem na samotné létání, neboť právě Titan má ze všech těles Sluneční soustavy pro let asi nejvhodnější podmínky. Jak ale bude Dragonfly vypadat a k čemu se využije? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou" Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou"
Samsung dnes představil nová podniková SSD řady PM1733 a PM1735, které mají obsahovat technologie, díky nimž by životnost SSD už neměla být problémem. Díky detekci chyb dokáží zachránit data a fungovat dále i se závadnými čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome
Gigabyte se rozhodl vypustit na trh rovnou šest nových serverů, které jsou založeny na procesorech AMD EPYC generace Rome. Jde tak o další várku této firmy, díky níž se počet daných produktů zatím zastaví na 28. Jaké to jsou?
Včera, aktualita, Jan Vítek