www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Microsoft přestal věřit hardwarovému šifrování SSD, zapíná softwarové

Microsoft přestal věřit hardwarovému šifrování SSD, zapíná softwarové
, , aktualita
Minulý rok se ukázalo, že mnohá SSD určená pro běžné spotřebitele nemusí nabízet skutečně bezpečné hardwarové šifrování dat. Na to nyní reaguje Microsoft, který ve výchozím režimu už nechává pracovat softwarové šifrování. 
K oblíbeným
reklama
Carlo Meijer a Bernard van Gastel, výzkumníci z The Radboud University, v minulém roce přišli s výsledky svého výzkumu, dle nějž opravdu není radno spoléhat na zabezpečení dat uložených na hardwarově šifrovaném SSD. V některých případech lze zabezpečení snadno překonat a přečíst si data, která má uživatel zašifrována třeba s pomocí nástroje Windows BitLocker. 
 
 
Konkrétně mělo jít o SSD jako MX100, MX200, MX300, 840 EVO, 850 EVO, T4 a T5 od firem Samsung a Crucial, čili obvyklých značek, které si pořizují běžní uživatelé do svých osobních počítačů. Problém pak byl v tom, že data šla někdy dešifrovat prostě s využitím hlavního hesla používaného výrobcem, anebo šlo zabezpečení překonat kvůli tomu, že jeho standardy byly chybně implementovány.  
 
 
Microsoft nejdříve systémovým správcům doporučoval, aby raději sami přešli na využití softwarového šifrování dat v případě jistých modelů SSD. Nyní se ale rozhodl, že to nenechá na libovůli správců či samotných uživatelů a v rámci nejnovější aktualizace systému Windows 10 změnil výchozí nastavení BitLockeru. Ten se tak nyní nebude snažit využít hardwarové šifrování (pokud je k dispozici), ale předně to softwarové.  
 
Jedná se o Windows 10 1709 update KB4516071 z minulého týdne a týká se volby šifrování pro nově konfigurovaná SSD. V případě těch již dříve nakonfigurovaných a provozovaných to pochopitelně neplatí a uživatel bude mít stále možnost si zapnout hardwarové šifrování, pokud má v ně důvěru. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux Populární Microsoft Teams nyní i pro Linux
Komunikátor a kolaborativní nástroj Microsoft Teams se těší velké popularitě a počet uživatelů se stále zvyšuje. Nově je k dispozici i pro operační systém Linux a doplňuje tak spoustu jiných operačních systémů, pro které je již k dispozici.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG Avantek uvádí pracovní stanici s procesorem Ampere eMAG
I když serverovému trhu drtivě vládne Intel, drápky začíná vytahovat i AMD a snaží se i společnost Ampere Computing. Její procesor eMAG si právě našel cestu do pracovních stanic od Avanteku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar Intel uvádí RealSense L515: miniaturní laserový radar
Intel RealSense L515 byl výrobcem označena za světově nejmenší a energeticky nejefektivnější lidar s vysokým rozlišením. Jde tak o zařízení, které dokáže laserovými paprsky ohmatávat prostředí. K čemu přijde vhod? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče Half-Life Alyx bude dle vývojáře záležitost čistě pro jednoho hráče
Half Life: Alyx představuje návrat společnosti Valve na herní výsluní, i když pouze pro majitele příslušných VR headsetů a samozřejmě nemůžeme automaticky předpokládat, že to bude návrat úspěšný. Co nového se ale dozvíme?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie? Jaká je budoucnost extrémní ultrafialové litografie?
Extrémní ultrafialová litografie (EUVL) přichází ještě včas na to, aby výrobci čipů už nemuseli využívat stále složitější způsoby obcházení limitů hlubokého ultrafialového spektra (DUV). Jaký dopad bude EUVL mít? 
Včera, aktualita, Jan Vítek