www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Microsoft přestal věřit hardwarovému šifrování SSD, zapíná softwarové

Microsoft přestal věřit hardwarovému šifrování SSD, zapíná softwarové
, , aktualita
Minulý rok se ukázalo, že mnohá SSD určená pro běžné spotřebitele nemusí nabízet skutečně bezpečné hardwarové šifrování dat. Na to nyní reaguje Microsoft, který ve výchozím režimu už nechává pracovat softwarové šifrování. 
K oblíbeným
reklama
Carlo Meijer a Bernard van Gastel, výzkumníci z The Radboud University, v minulém roce přišli s výsledky svého výzkumu, dle nějž opravdu není radno spoléhat na zabezpečení dat uložených na hardwarově šifrovaném SSD. V některých případech lze zabezpečení snadno překonat a přečíst si data, která má uživatel zašifrována třeba s pomocí nástroje Windows BitLocker. 
 
 
Konkrétně mělo jít o SSD jako MX100, MX200, MX300, 840 EVO, 850 EVO, T4 a T5 od firem Samsung a Crucial, čili obvyklých značek, které si pořizují běžní uživatelé do svých osobních počítačů. Problém pak byl v tom, že data šla někdy dešifrovat prostě s využitím hlavního hesla používaného výrobcem, anebo šlo zabezpečení překonat kvůli tomu, že jeho standardy byly chybně implementovány.  
 
 
Microsoft nejdříve systémovým správcům doporučoval, aby raději sami přešli na využití softwarového šifrování dat v případě jistých modelů SSD. Nyní se ale rozhodl, že to nenechá na libovůli správců či samotných uživatelů a v rámci nejnovější aktualizace systému Windows 10 změnil výchozí nastavení BitLockeru. Ten se tak nyní nebude snažit využít hardwarové šifrování (pokud je k dispozici), ale předně to softwarové.  
 
Jedná se o Windows 10 1709 update KB4516071 z minulého týdne a týká se volby šifrování pro nově konfigurovaná SSD. V případě těch již dříve nakonfigurovaných a provozovaných to pochopitelně neplatí a uživatel bude mít stále možnost si zapnout hardwarové šifrování, pokud má v ně důvěru. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA odstartovala nový program pro oživování starých her NVIDIA odstartovala nový program pro oživování starých her
Mnohé staré hry mají co říci i dnešním hráčům a větší šanci na to budou mít v případě, že budou zahaleny do modernějšího kabátku. A nejde jen o vizuální stránku, ale i o podporu nového hardwaru a vůbec schopnost na něm fungovat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře