www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Microsoft přestal věřit hardwarovému šifrování SSD, zapíná softwarové

Microsoft přestal věřit hardwarovému šifrování SSD, zapíná softwarové
, , aktualita
Minulý rok se ukázalo, že mnohá SSD určená pro běžné spotřebitele nemusí nabízet skutečně bezpečné hardwarové šifrování dat. Na to nyní reaguje Microsoft, který ve výchozím režimu už nechává pracovat softwarové šifrování. 
K oblíbeným
reklama
Carlo Meijer a Bernard van Gastel, výzkumníci z The Radboud University, v minulém roce přišli s výsledky svého výzkumu, dle nějž opravdu není radno spoléhat na zabezpečení dat uložených na hardwarově šifrovaném SSD. V některých případech lze zabezpečení snadno překonat a přečíst si data, která má uživatel zašifrována třeba s pomocí nástroje Windows BitLocker. 
 
 
Konkrétně mělo jít o SSD jako MX100, MX200, MX300, 840 EVO, 850 EVO, T4 a T5 od firem Samsung a Crucial, čili obvyklých značek, které si pořizují běžní uživatelé do svých osobních počítačů. Problém pak byl v tom, že data šla někdy dešifrovat prostě s využitím hlavního hesla používaného výrobcem, anebo šlo zabezpečení překonat kvůli tomu, že jeho standardy byly chybně implementovány.  
 
 
Microsoft nejdříve systémovým správcům doporučoval, aby raději sami přešli na využití softwarového šifrování dat v případě jistých modelů SSD. Nyní se ale rozhodl, že to nenechá na libovůli správců či samotných uživatelů a v rámci nejnovější aktualizace systému Windows 10 změnil výchozí nastavení BitLockeru. Ten se tak nyní nebude snažit využít hardwarové šifrování (pokud je k dispozici), ale předně to softwarové.  
 
Jedná se o Windows 10 1709 update KB4516071 z minulého týdne a týká se volby šifrování pro nově konfigurovaná SSD. V případě těch již dříve nakonfigurovaných a provozovaných to pochopitelně neplatí a uživatel bude mít stále možnost si zapnout hardwarové šifrování, pokud má v ně důvěru. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: září 2020 Doporučené PC sestavy: září 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek34 komentářů
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
26.9.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
26.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik