reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Microsoft umožní si připlatit za další až tři roky podpory Windows 7

10.9.2018, Jan Vítek, aktualita
Microsoft umožní si připlatit za další až tři roky podpory Windows 7
Microsoft se stejně jako v minulosti rozhodl, že umožní firmám a organizacím vytrvat u operačního systému, jemuž skončila už i rozšířená podpora. Nyní se to týká už Windows 7, přičemž za další roky podpory bude nutné zaplatit. 
Další rozšířenou podporu systému si mohli zaplatit i ti, kteří využívali systém Windows XP. Ten byl stejně jako Windows 7 nesmírně populární a jeho podpora zahrnující bezpečnostní záplaty skončila v době, kdy byl stále velice rozšířen. Lze předpokládat, že s Windows 7 to bude podobné, však nyní se pohybuje nad 40 procenty v rámci ostatních systémů Windows a rozšířená podpora končí už 14. ledna 2020. 
 
 
Běžní uživatelé pak už nebudou od Microsoftu dostávat žádné záplaty, čili ani bezpečnostní, i když je možné, že v některých případech bude učiněna výjimka, zvlášť když bude systém stále velice populární. Ostatně zatím nic nenasvědčuje tomu, že by jeho podíl měl brzy výrazně klesat. Rozšiřování Windows 10 se v podstatě zastavilo, protože Microsoft v podstatě celý tento rok mluví o překročení počtu instalací na 700 milionech zařízení, které ještě nenastalo. 
 
Rozšířenou podporu Windows 7 pro všechny tak Microsoft nenabídne, ale aspoň to bude další podpora pro platící zákazníky Windows 7 Extended Security Updates (ESU), která bude k dispozici do ledna 2023. 
 
Tato placená podpora bude účtována dle počtu zařízení s Windows 7, přičemž cena nebyla oznámena. Microsoft ale bude chtít firmy motivovat k přechodu na moderní systém tím, že bude poplatek postupně zvyšovat. Je také třeba poznamenat, že jednotlivci mají smůlu, protože ESU bude platit pro systémy Windows 7 Professional a Windows 7 Enterprise distribuované v rámci Volume Licensing, čili s hromadnými licencemi. 
 
Vedle toho se dozvíme, že Office 365 ProPlus budou podporovány na Windows 7 Extended Security Updates právě do ledna 2023 a ještě k tomu Microsoft nezapomněl svůj příspěvek na blogu okořenit popisem všech těch výhod, které nám nabízí v rámci Windows 10. 
 
Zdroj: Microsoft


reklama
reklama