Microsoft urychleně opravil kritickou chybu Internet Eploreru

Microsoft urychleně opravil kritickou chybu Internet Eploreru
, , aktualita
Internet Explorer nikdy nebyl zrovna bezpečný internetový prohlížeč. I když je doba jeho největší slávy dávno u konce, stále ho používá část uživatelů. Pro ty přináší Microsoft urychlenou aktualizaci, která řeší závažnou bezpečnostní chybu.
K oblíbeným
reklama
Většina lidí (přes 67 %) dnes na desktopu k prohlížení internetu využívá browser Google Chrome. Někdejší jednička v podobě Internet Exploreru je už na zlomku někdejších čísel, nicméně stále ho používá 7,5 % lidí, což mu stačí k dosažení třetí příčky (druhý je Firefox s 8,4 %). I když dnes už Microsoft propaguje svůj Edge, jenž přechází na jádro Chromium, v případě nalezení kritických chyb stále aktualizuje i původní Internet Explorer. A to se právě nyní stalo. Našla se totiž opravdu závažná chyba CVE-2019-1367, která souvisí s tím, jak IE pracuje s pamětí počítače a umožňuje útočníkovi převzít stejná práva k počítači, jaké má aktuální uživatel.
 
Microsoft Internet Explorer logo
 
To může být závažný problém především tehdy, pokud má uživatel práva administrátora. Stačí tak jen přesvědčit uživatele, aby navštívil stránku, kde bude umístěn kód zneužívající této chyby (např. zasláním odkazu na e-mail nebo jeho zobrazením v diskuzích) a může získat kontrolu nad počítačem oběti. Microsoft říká, že už i zaznamenal praktické využívání této chyby v reálném životě, a tak urychleně vydal aktualizaci Internet Exploreru mimo běžný cyklus vydávání bezpečnostních a jiných oprav. Pokud tedy Internet Explorer stále využíváte, měli byste jej aktualizovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přehled desktopových grafických čipů Přehled desktopových grafických čipů
Přinášíme komplexní přehled grafických čipů a modelů grafických karet společností ATI/AMD a NVIDIA, který průběžně doplňujeme o nové modely, abyste tak měli k dispozici i aktuální informace. Doplněno o nové Radeon RX 5500 XT a 5600 XT.
Dnes, článek, Jan Vítek, Michal Huspeka104 komentářů
Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje Internet Explorer má vážnou zero-day chybu, oprava neexistuje
Microsoft varuje, že internetový prohlížeč Internet Explorer trpí na vážnou zero-day chybu. Ta je tedy už v praxi zneužívána, ale prozatím na ni neexistuje oprava. Jde o podobný problém, který měla před pár dny i Mozilla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT Sapphire po zlevnění RTX 2060 zrychluje svůj Radeon RX 5600 XT
AMD a jeho AIB partner Sapphire našlo vskutku rychlou odpověď na to, že NVIDIA výrazně zlevnila karty RTX 2060, které si ze své ceny umazaly 50 dolarů. Sapphire cenu nechává, ale přidává na výkonu karet RX 5600 XT.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná SpaceX zvládla test přerušeného startu lodi Dragon, cesta k ISS je volná
Společnost SpaceX čekala jedna hlavní závěrečná zkouška před tím, než jí NASA umožní létat s lidmi na Mezinárodní vesmírnou stanici. My se nyní můžeme podívat, jak se tento test povedl při startu rakety Falcon 9.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů