www.svethardware.cz
>
>
>
>

Microsoft uvádí bezdrátový HoloLens 2: lepší zpracování i hardware

Microsoft uvádí bezdrátový HoloLens 2: lepší zpracování i hardware
, , aktualita
Microsoft na MWC 2019 představil HoloLens 2, v jehož případě slibuje především pohodlí v kombinaci s podstatně vyšší kvalitou obrazu. Krom toho se představí také profesionální verze toho, co jsme znali jako Kinect.
K oblíbeným
reklama
Z technického hlediska je nejdůležitější to, že HoloLens 2 od Microsoftu oproti první verzi nabízí dvojnásobné rozlišení na oko, a sice 1440p, a díky tomu si mohl výrobce dovolit nabídnout i "více než dvojnásobný" úhel pohledu, který bude pokrytý právě displejem.  
 
 
Microsoft vedle toho HoloLens 2 vybavil také hloubkovým senzorem, který umožní sledovat pohyby rukou, vylepšil možnosti využití umělé inteligence Azure a také přidal funkci pro rozpoznávání duhovky, čímž může zařízení ihned rozpoznat toho, kdo si je nasadil. 
 
Nový design headsetu má vyhovovat i při dlouhodobém nošení, protože se předpokládá, že půjde především o pracovní nástroj, který mohou využít inženýři, designéři, lékaři, atd. Patří k tomu i to, že HoloLens 2 pracuje bezdrátově a že funkce pro sledování pohybů ruky umožní do ní uchopovat virtuální předměty či prostě ji použít jako ovladač. Další možnosti nabídne sledování pohybu očí a rozpoznávání hlasu, za čímž stojí právě i Azure. 
 
 
Výpočetní výkon poskytne SoC Qualcomm Snapdragon 850, pro napojení do sítě postačí 802.11ac 2x2 a vedle něj nesmí chybět ani Bluetooth ve verzi 5.0 a pro detekci polohy pak akcelerometr, gyroslop a magnetometr. Veškeré specifikace jsou k dispozici zde
 
 
HoloLens 2 tak stále není a možná nikdy nebude zařízení, které by mělo být k dispozici pro masy a prostou "konzumaci obsahu". Bude ale možné ho využít jako kancelářské zařízení díky aplikaci Spatial, která nabídne virtuální tabuli, u níž mohou lidé s sebou na dálku diskutovat a prohlížet si své prezentace či náčrty. Nicméně, HoloLens 2 bude podporovat i Firefox a Unreal Engine 4, ovšem to samo o sobě neznamená, že vzniknou i hry. Pro aktuální verze těžko vzhledem k tomu, že HoloLens přijde v Enterprise Edition na 3500 dolarů a bude k dispozici jen v Japonsku, Číně, Německu, Kanadě, Velké Británii a Irsku, Francii, Austrálii a na Novém Zélandě. Za dalších 399 se bude dodávat zařízení Azure Kinect, čili jakási profi verze původního Kinectu obohacené i AI senzory.
 
 
Vedle společností jako Airbus, Honeywell, Pearson a Saab chce Microsoft spolupracovat také s americkou armádou a podobně jako v případě firmy Google to velice špatně nesou někteří zaměstnanci. Ti požadovali zrušení kontraktu, který se týkal využití HoloLens jednak pro trénování vojáků, ovšem vedle toho i v boji. Vedení Microsoftu tak dostalo petici podepsanou více než 250 zaměstnanci, dle jejichž představ by se firma měla vzdát kontraktu Integrated Visual Augmentation System (IVAS) v hodnotě 479 milionů dolarů. 
 
Uvidíme, jak se zachová Microsoft. V podobném případě, kdy zaměstnanci Googlu protestovali proti zapletení firmy do vývoje AI pro Pentagon, vedení nakonec ustoupilo. Jenomže to šlo o AI, která mohla být nakonec použita přímo pro zabíjení, což působí poněkud děsivěji než VR headset na hlavě vojáka. Více o HoloLens a U.S. Army zde.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek