www.svethardware.cz
>
>
>

Zaměstnanci Microsoftu se bouří, nechtějí HoloLens pro US Army

Zaměstnanci Microsoftu se bouří, nechtějí HoloLens pro US Army
, , aktualita
Zaměstnanci společnost Microsoft nejsou spokojeni s novým směřováním společnosti a bouří se. Ta totiž v listopadu loňského roku podepsala kontrakt s US Army, který by využíval technologii HoloLens pro vývoj zbraní.
K oblíbeným
reklama
Spolupráce technologických společností na vývoji autonomních zbraní a obecně zbraňových systémů je dnes velkým tématem. Loni to pěkně schytal Google za svůj projekt Maven, kdy ze společnosti odešlo i několik zaměstnanců, nyní se v podstatě něco podobného děje i u Microsoftu. Ten totiž v listopadu loňského roku podepsal kontrakt s US Army za 479 milionů USD. Ten byl součástí vývoje Integrated Visual Augmentation System (IVAS), který měl zahrnovat dodávku více než 100 tisíc kusů brýlí HoloLens pro virtuální realitu. Tyto brýle by měly být použity pro zvýšení efektivity vojáků, a to nejen pro trénink, ale i v boji. Dle americké armády by brýle měly zvýšit smrtelnost útoků amerických vojáků.
 
Microsoft HoloLens
 
Zaměstnanci Microsoftu tak nyní vyjádřili nespokojenost nad tím, že se Microsoft chce něčeho takového zúčastnit a zaslali dopis CEO Satyu Nadellovi a prezidentu Bradu Smithovi. Podle nich se nikdy nechtěli zúčastnit vývoji zbraní a dožadují se, aby mohli rozhodovat o tom, jak se bude využívat technologie, na které pracují. Ta měla pomoci budovat svět a ne ho ničit (a to zejména lidské životy). Podle nich společnost Microsoft tímto kontraktem překročila hranici akceptovatelnosti. Nyní se tak dožadují tří kroků, na které by vedení mělo dle nich přistoupit.
  • Úplné zrušení kontraktu IVAS
  • Zrušit vývoj všech technologií, které mají spojitost se zbraněmi a vytvořit kodex, který něco takového i veřejně stvrdí
  • Zřídit komisi, která bude na dohlížení tohoto kodexu dohlížet
Zatímco většinou autoři těchto technologií nemají problém s armádním nasazením pro obranu, použití pro zbraňové (obecně útočné) systémy už považují za problematické. Hovoří např. o tom, že podobný systém může vojáka více odtrhnout od krvavé reality jeho počínání a jeho reálný boj pro něj bude spíše videohrou. Dále si stěžují, že od vedení nebyli dostatečně informování o tom, co se děje, což nijak neřeší fakt, že jim bylo nabídnuto změnit práci v rámci společnosti na jiný projekt, se kterým nebudou mít problém.
 
Tak nyní jen počkejme, jaká bude odezva dalších zaměstnanců i veřejnosti a zda tento tlak způsobí, že Microsoft couvne.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
26.2.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
26.2.2021, aktualita, Jan Vítek4 komentáře