www.svethardware.cz
>
>
>

Zaměstnanci Microsoftu se bouří, nechtějí HoloLens pro US Army

Zaměstnanci Microsoftu se bouří, nechtějí HoloLens pro US Army
, , aktualita
Zaměstnanci společnost Microsoft nejsou spokojeni s novým směřováním společnosti a bouří se. Ta totiž v listopadu loňského roku podepsala kontrakt s US Army, který by využíval technologii HoloLens pro vývoj zbraní.
K oblíbeným
reklama
Spolupráce technologických společností na vývoji autonomních zbraní a obecně zbraňových systémů je dnes velkým tématem. Loni to pěkně schytal Google za svůj projekt Maven, kdy ze společnosti odešlo i několik zaměstnanců, nyní se v podstatě něco podobného děje i u Microsoftu. Ten totiž v listopadu loňského roku podepsal kontrakt s US Army za 479 milionů USD. Ten byl součástí vývoje Integrated Visual Augmentation System (IVAS), který měl zahrnovat dodávku více než 100 tisíc kusů brýlí HoloLens pro virtuální realitu. Tyto brýle by měly být použity pro zvýšení efektivity vojáků, a to nejen pro trénink, ale i v boji. Dle americké armády by brýle měly zvýšit smrtelnost útoků amerických vojáků.
 
Microsoft HoloLens
 
Zaměstnanci Microsoftu tak nyní vyjádřili nespokojenost nad tím, že se Microsoft chce něčeho takového zúčastnit a zaslali dopis CEO Satyu Nadellovi a prezidentu Bradu Smithovi. Podle nich se nikdy nechtěli zúčastnit vývoji zbraní a dožadují se, aby mohli rozhodovat o tom, jak se bude využívat technologie, na které pracují. Ta měla pomoci budovat svět a ne ho ničit (a to zejména lidské životy). Podle nich společnost Microsoft tímto kontraktem překročila hranici akceptovatelnosti. Nyní se tak dožadují tří kroků, na které by vedení mělo dle nich přistoupit.
  • Úplné zrušení kontraktu IVAS
  • Zrušit vývoj všech technologií, které mají spojitost se zbraněmi a vytvořit kodex, který něco takového i veřejně stvrdí
  • Zřídit komisi, která bude na dohlížení tohoto kodexu dohlížet
Zatímco většinou autoři těchto technologií nemají problém s armádním nasazením pro obranu, použití pro zbraňové (obecně útočné) systémy už považují za problematické. Hovoří např. o tom, že podobný systém může vojáka více odtrhnout od krvavé reality jeho počínání a jeho reálný boj pro něj bude spíše videohrou. Dále si stěžují, že od vedení nebyli dostatečně informování o tom, co se děje, což nijak neřeší fakt, že jim bylo nabídnuto změnit práci v rámci společnosti na jiný projekt, se kterým nebudou mít problém.
 
Tak nyní jen počkejme, jaká bude odezva dalších zaměstnanců i veřejnosti a zda tento tlak způsobí, že Microsoft couvne.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu? Aerogely jako řešení pro selektivní terraformaci Marsu?
O terraformaci Marsu, čili jeho přeměnu v prostředí vhodné pro život toho bylo řečeno už dost a je zřejmé, že toto je skutečné sci-fi. Ovšem co kdyby nešlo o celý Mars, ale jen o jeho části oddělené od okolí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek Elon Musk představuje Neuralink, čip pro čtení myšlenek
Společnost Neuralink, ve které figuruje i Elon Musk, měla před pár hodinami prezentaci, kde hovořila o svých průlomech ve výzkumu ovládání elektroniky pomocí myšlenek. Vyvinula totiž rozhraní pro komunikaci s mozkem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo In Win 309: skříň s grafickým displejem přes celé čelo
Společnost In Win si pro hračičky připravila zajímavou počítačovou skříň, jejíž celé čelo může posloužit jako jeden velký displej. Nesmíme si ale představovat možnosti, která nám dávají LCD panely, jde o trošku něco jiného. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou Cooler Master GS750: dobíjecí stojánek pro sluchátka nejen se zvukovkou
Někdo v Cooler Masteru se asi zamyslel a přemítal o tom, co si asi nejčastěji potřebujeme vedle desktopu odložit. Přišel na telefon a sluchátka, přičemž aby to mělo celé smysl, bude to vhodné spojit i s funkcemi navíc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat Ceny NAND Flash a DRAM by se prý brzy mohly začít zvyšovat
V posledních měsících jsme si zvykli na to, že ceny pamětí NAND Flash a DRAM, respektive výsledných produktů na nich založených, postupně vytrvale klesají. Nyní se už ale objevil hlas, který varuje před jejich opětovným růstem.
Dnes, aktualita, Jan Vítek