www.svethardware.cz
>
>
>

Zaměstnanci Microsoftu se bouří, nechtějí HoloLens pro US Army

Zaměstnanci Microsoftu se bouří, nechtějí HoloLens pro US Army
, , aktualita
Zaměstnanci společnost Microsoft nejsou spokojeni s novým směřováním společnosti a bouří se. Ta totiž v listopadu loňského roku podepsala kontrakt s US Army, který by využíval technologii HoloLens pro vývoj zbraní.
K oblíbeným
reklama
Spolupráce technologických společností na vývoji autonomních zbraní a obecně zbraňových systémů je dnes velkým tématem. Loni to pěkně schytal Google za svůj projekt Maven, kdy ze společnosti odešlo i několik zaměstnanců, nyní se v podstatě něco podobného děje i u Microsoftu. Ten totiž v listopadu loňského roku podepsal kontrakt s US Army za 479 milionů USD. Ten byl součástí vývoje Integrated Visual Augmentation System (IVAS), který měl zahrnovat dodávku více než 100 tisíc kusů brýlí HoloLens pro virtuální realitu. Tyto brýle by měly být použity pro zvýšení efektivity vojáků, a to nejen pro trénink, ale i v boji. Dle americké armády by brýle měly zvýšit smrtelnost útoků amerických vojáků.
 
Microsoft HoloLens
 
Zaměstnanci Microsoftu tak nyní vyjádřili nespokojenost nad tím, že se Microsoft chce něčeho takového zúčastnit a zaslali dopis CEO Satyu Nadellovi a prezidentu Bradu Smithovi. Podle nich se nikdy nechtěli zúčastnit vývoji zbraní a dožadují se, aby mohli rozhodovat o tom, jak se bude využívat technologie, na které pracují. Ta měla pomoci budovat svět a ne ho ničit (a to zejména lidské životy). Podle nich společnost Microsoft tímto kontraktem překročila hranici akceptovatelnosti. Nyní se tak dožadují tří kroků, na které by vedení mělo dle nich přistoupit.
  • Úplné zrušení kontraktu IVAS
  • Zrušit vývoj všech technologií, které mají spojitost se zbraněmi a vytvořit kodex, který něco takového i veřejně stvrdí
  • Zřídit komisi, která bude na dohlížení tohoto kodexu dohlížet
Zatímco většinou autoři těchto technologií nemají problém s armádním nasazením pro obranu, použití pro zbraňové (obecně útočné) systémy už považují za problematické. Hovoří např. o tom, že podobný systém může vojáka více odtrhnout od krvavé reality jeho počínání a jeho reálný boj pro něj bude spíše videohrou. Dále si stěžují, že od vedení nebyli dostatečně informování o tom, co se děje, což nijak neřeší fakt, že jim bylo nabídnuto změnit práci v rámci společnosti na jiný projekt, se kterým nebudou mít problém.
 
Tak nyní jen počkejme, jaká bude odezva dalších zaměstnanců i veřejnosti a zda tento tlak způsobí, že Microsoft couvne.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
HP koupil superpočítačového specialistu Cray HP koupil superpočítačového specialistu Cray
Společnost Hewlett-Packard ukořistila firmu, jejíž jméno je synonymem pro superpočítače. Však na platformách Cray vznikají ty nejvýkonnější systémy dneška a chystají se také vůbec první, které otevřou éru exaFLOPS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto Karma funguje, hackerské fórum bylo také hacknuto
Téměř 113 tisíc hackerů není nadšeno z událostí posledních dnů. Jejich účty na fóru Ogusers.com totiž bylo hacknuty a nyní se sami stali terči těch samých útoků, které zkouší na mnoho jiných obětí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma Adrenalinový Steep od Ubisoftu je zdarma
Společnost Ubisoft se rozhodla nás potěšit hrou zdarma, a to konkrétně titulem Steep, který si můžeme na její platformě "vyzvednout" do středy. Tentokrát budou potěšeni fanoušci extrémních zimních sportů.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře