www.svethardware.cz
>
>
>

Zaměstnanci Microsoftu se bouří, nechtějí HoloLens pro US Army

Zaměstnanci Microsoftu se bouří, nechtějí HoloLens pro US Army
, , aktualita
Zaměstnanci společnost Microsoft nejsou spokojeni s novým směřováním společnosti a bouří se. Ta totiž v listopadu loňského roku podepsala kontrakt s US Army, který by využíval technologii HoloLens pro vývoj zbraní.
K oblíbeným
reklama
Spolupráce technologických společností na vývoji autonomních zbraní a obecně zbraňových systémů je dnes velkým tématem. Loni to pěkně schytal Google za svůj projekt Maven, kdy ze společnosti odešlo i několik zaměstnanců, nyní se v podstatě něco podobného děje i u Microsoftu. Ten totiž v listopadu loňského roku podepsal kontrakt s US Army za 479 milionů USD. Ten byl součástí vývoje Integrated Visual Augmentation System (IVAS), který měl zahrnovat dodávku více než 100 tisíc kusů brýlí HoloLens pro virtuální realitu. Tyto brýle by měly být použity pro zvýšení efektivity vojáků, a to nejen pro trénink, ale i v boji. Dle americké armády by brýle měly zvýšit smrtelnost útoků amerických vojáků.
 
Microsoft HoloLens
 
Zaměstnanci Microsoftu tak nyní vyjádřili nespokojenost nad tím, že se Microsoft chce něčeho takového zúčastnit a zaslali dopis CEO Satyu Nadellovi a prezidentu Bradu Smithovi. Podle nich se nikdy nechtěli zúčastnit vývoji zbraní a dožadují se, aby mohli rozhodovat o tom, jak se bude využívat technologie, na které pracují. Ta měla pomoci budovat svět a ne ho ničit (a to zejména lidské životy). Podle nich společnost Microsoft tímto kontraktem překročila hranici akceptovatelnosti. Nyní se tak dožadují tří kroků, na které by vedení mělo dle nich přistoupit.
  • Úplné zrušení kontraktu IVAS
  • Zrušit vývoj všech technologií, které mají spojitost se zbraněmi a vytvořit kodex, který něco takového i veřejně stvrdí
  • Zřídit komisi, která bude na dohlížení tohoto kodexu dohlížet
Zatímco většinou autoři těchto technologií nemají problém s armádním nasazením pro obranu, použití pro zbraňové (obecně útočné) systémy už považují za problematické. Hovoří např. o tom, že podobný systém může vojáka více odtrhnout od krvavé reality jeho počínání a jeho reálný boj pro něj bude spíše videohrou. Dále si stěžují, že od vedení nebyli dostatečně informování o tom, co se děje, což nijak neřeší fakt, že jim bylo nabídnuto změnit práci v rámci společnosti na jiný projekt, se kterým nebudou mít problém.
 
Tak nyní jen počkejme, jaká bude odezva dalších zaměstnanců i veřejnosti a zda tento tlak způsobí, že Microsoft couvne.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Včera, aktualita, Jan Vítek