www.svethardware.cz
>
>
>

Zaměstnanci Microsoftu se bouří, nechtějí HoloLens pro US Army

Zaměstnanci Microsoftu se bouří, nechtějí HoloLens pro US Army
, , aktualita
Zaměstnanci společnost Microsoft nejsou spokojeni s novým směřováním společnosti a bouří se. Ta totiž v listopadu loňského roku podepsala kontrakt s US Army, který by využíval technologii HoloLens pro vývoj zbraní.
K oblíbeným
reklama
Spolupráce technologických společností na vývoji autonomních zbraní a obecně zbraňových systémů je dnes velkým tématem. Loni to pěkně schytal Google za svůj projekt Maven, kdy ze společnosti odešlo i několik zaměstnanců, nyní se v podstatě něco podobného děje i u Microsoftu. Ten totiž v listopadu loňského roku podepsal kontrakt s US Army za 479 milionů USD. Ten byl součástí vývoje Integrated Visual Augmentation System (IVAS), který měl zahrnovat dodávku více než 100 tisíc kusů brýlí HoloLens pro virtuální realitu. Tyto brýle by měly být použity pro zvýšení efektivity vojáků, a to nejen pro trénink, ale i v boji. Dle americké armády by brýle měly zvýšit smrtelnost útoků amerických vojáků.
 
Microsoft HoloLens
 
Zaměstnanci Microsoftu tak nyní vyjádřili nespokojenost nad tím, že se Microsoft chce něčeho takového zúčastnit a zaslali dopis CEO Satyu Nadellovi a prezidentu Bradu Smithovi. Podle nich se nikdy nechtěli zúčastnit vývoji zbraní a dožadují se, aby mohli rozhodovat o tom, jak se bude využívat technologie, na které pracují. Ta měla pomoci budovat svět a ne ho ničit (a to zejména lidské životy). Podle nich společnost Microsoft tímto kontraktem překročila hranici akceptovatelnosti. Nyní se tak dožadují tří kroků, na které by vedení mělo dle nich přistoupit.
  • Úplné zrušení kontraktu IVAS
  • Zrušit vývoj všech technologií, které mají spojitost se zbraněmi a vytvořit kodex, který něco takového i veřejně stvrdí
  • Zřídit komisi, která bude na dohlížení tohoto kodexu dohlížet
Zatímco většinou autoři těchto technologií nemají problém s armádním nasazením pro obranu, použití pro zbraňové (obecně útočné) systémy už považují za problematické. Hovoří např. o tom, že podobný systém může vojáka více odtrhnout od krvavé reality jeho počínání a jeho reálný boj pro něj bude spíše videohrou. Dále si stěžují, že od vedení nebyli dostatečně informování o tom, co se děje, což nijak neřeší fakt, že jim bylo nabídnuto změnit práci v rámci společnosti na jiný projekt, se kterým nebudou mít problém.
 
Tak nyní jen počkejme, jaká bude odezva dalších zaměstnanců i veřejnosti a zda tento tlak způsobí, že Microsoft couvne.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře