www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft vyvíjí Bali, projekt pro spravování i prodej osobních dat

Microsoft vyvíjí Bali, projekt pro spravování i prodej osobních dat
, , aktualita
Společnost Microsoft má podle všeho vyvíjet nový systém pro agregaci, správu i sdílení osobních dat a případně i jejich prodej dalším stranám. Tento projekt zatím nese název Bali a je v rané fázi vývoje.
K oblíbeným
reklama
Na Twitteru vyšlo najevo, že společnost Microsoft pracuje na projektu Bali, který by mohl uživatelům nabídnout správu svých osobních dat. Založen je na článku, který Microsoft Research publikoval v roce 2014. Podle webové stránky, která už byla zrušena, mělo jít o projekt jakési osobní databanky. V ní by uživatelé mohli sami spravovat i zjišťovat to, jaké osobní údaje o nich bude kdo vědět. Poněkud to tak připomíná jiný projekt Solid POD.
 
Microsoft logo
 
Tyto údaje by mělo být snadné vizualizovat, řídit práva a dokonce by projekt mohl nabízet i možnost prodávat svá osobní data. Lidé by tak mohli na údajích o své osobě i vydělávat (na základě nich se např. cílí reklama). Nejde však o zadávání osobních dat jako takových, ale především o agregaci osobních dat z těchto služeb, tedy zjištění, co tyto služby o uživatelích vlastně ví a co bylo z jejich údajů vlastně odvozeno. Projekt je jen v rané fázi, takže vůbec není jasné, kdy a zda se vůbec objeví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů