www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft vyvíjí Bali, projekt pro spravování i prodej osobních dat

Microsoft vyvíjí Bali, projekt pro spravování i prodej osobních dat
, , aktualita
Společnost Microsoft má podle všeho vyvíjet nový systém pro agregaci, správu i sdílení osobních dat a případně i jejich prodej dalším stranám. Tento projekt zatím nese název Bali a je v rané fázi vývoje.
K oblíbeným
reklama
Na Twitteru vyšlo najevo, že společnost Microsoft pracuje na projektu Bali, který by mohl uživatelům nabídnout správu svých osobních dat. Založen je na článku, který Microsoft Research publikoval v roce 2014. Podle webové stránky, která už byla zrušena, mělo jít o projekt jakési osobní databanky. V ní by uživatelé mohli sami spravovat i zjišťovat to, jaké osobní údaje o nich bude kdo vědět. Poněkud to tak připomíná jiný projekt Solid POD.
 
Microsoft logo
 
Tyto údaje by mělo být snadné vizualizovat, řídit práva a dokonce by projekt mohl nabízet i možnost prodávat svá osobní data. Lidé by tak mohli na údajích o své osobě i vydělávat (na základě nich se např. cílí reklama). Nejde však o zadávání osobních dat jako takových, ale především o agregaci osobních dat z těchto služeb, tedy zjištění, co tyto služby o uživatelích vlastně ví a co bylo z jejich údajů vlastně odvozeno. Projekt je jen v rané fázi, takže vůbec není jasné, kdy a zda se vůbec objeví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple uvádí kreditní kartu Apple Card Apple uvádí kreditní kartu Apple Card
Apple se snaží výrazně rozšířit portfolio svých služeb. Jednou z novinek, které byly uvedeny na dnešní keynote, jsou i kreditní karty Apple Card. Ty nabídnou nevídané podmínky a až 3% zpětnou odměnu za nákup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji Hackeři na soutěži hackli Teslu Model 3 a vyhráli ji
Jedním ze sponzorů hackerské soutěže Pwn2Own byla letos i Tesla. Ta slíbila, že komu se podaří prolomit jeden ze systémů vozu, může jej získat. Týmu Fluoroacetate se to povedlo a celkem si i z dalších soutěží odnesl 375 tisíc USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat? Mars 2020 si přiveze i malou helikoptéru, jak se bude navigovat?
Až Mars 2020 odstartuje na cestu, poveze si s sebou i malého pomocníka v podobě helikoptéry. Ta bude první zařízení vyslané na cizí planetu, které (snad) bude schopné opětovného letu a přistání. Jak byla vyřešena navigace?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570 ASUS a ASRock zmiňují první desky s čipsetem AMD X570
X570 by měl být na rozdíl od předchozích verzí dané řady čipsetů vyvinut samotným AMD a my o něm víme jako zatím o jediném, který přijde po boku desktopových procesorů Ryzen 3000. Nyní už své desky zmiňují dva známí výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal Microsoft Edge založený na Chromiu se ukázal
Loni v prosinci jsme se dozvěděli, že Microsoft rezignuje na vývoj svého enginu EdgeHTML a raději přejde pod Chromium, což už udělali třeba i vývojáři Opery. Nyní už bylo pomalu na čase, aby se objevila první verze a taky že ano.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře