www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft vyvíjí Bali, projekt pro spravování i prodej osobních dat

Microsoft vyvíjí Bali, projekt pro spravování i prodej osobních dat
, , aktualita
Společnost Microsoft má podle všeho vyvíjet nový systém pro agregaci, správu i sdílení osobních dat a případně i jejich prodej dalším stranám. Tento projekt zatím nese název Bali a je v rané fázi vývoje.
reklama
Na Twitteru vyšlo najevo, že společnost Microsoft pracuje na projektu Bali, který by mohl uživatelům nabídnout správu svých osobních dat. Založen je na článku, který Microsoft Research publikoval v roce 2014. Podle webové stránky, která už byla zrušena, mělo jít o projekt jakési osobní databanky. V ní by uživatelé mohli sami spravovat i zjišťovat to, jaké osobní údaje o nich bude kdo vědět. Poněkud to tak připomíná jiný projekt Solid POD.
 
Microsoft logo
 
Tyto údaje by mělo být snadné vizualizovat, řídit práva a dokonce by projekt mohl nabízet i možnost prodávat svá osobní data. Lidé by tak mohli na údajích o své osobě i vydělávat (na základě nich se např. cílí reklama). Nejde však o zadávání osobních dat jako takových, ale především o agregaci osobních dat z těchto služeb, tedy zjištění, co tyto služby o uživatelích vlastně ví a co bylo z jejich údajů vlastně odvozeno. Projekt je jen v rané fázi, takže vůbec není jasné, kdy a zda se vůbec objeví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek