www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft vyvíjí Bali, projekt pro spravování i prodej osobních dat

Microsoft vyvíjí Bali, projekt pro spravování i prodej osobních dat
, , aktualita
Společnost Microsoft má podle všeho vyvíjet nový systém pro agregaci, správu i sdílení osobních dat a případně i jejich prodej dalším stranám. Tento projekt zatím nese název Bali a je v rané fázi vývoje.
K oblíbeným
reklama
Na Twitteru vyšlo najevo, že společnost Microsoft pracuje na projektu Bali, který by mohl uživatelům nabídnout správu svých osobních dat. Založen je na článku, který Microsoft Research publikoval v roce 2014. Podle webové stránky, která už byla zrušena, mělo jít o projekt jakési osobní databanky. V ní by uživatelé mohli sami spravovat i zjišťovat to, jaké osobní údaje o nich bude kdo vědět. Poněkud to tak připomíná jiný projekt Solid POD.
 
Microsoft logo
 
Tyto údaje by mělo být snadné vizualizovat, řídit práva a dokonce by projekt mohl nabízet i možnost prodávat svá osobní data. Lidé by tak mohli na údajích o své osobě i vydělávat (na základě nich se např. cílí reklama). Nejde však o zadávání osobních dat jako takových, ale především o agregaci osobních dat z těchto služeb, tedy zjištění, co tyto služby o uživatelích vlastně ví a co bylo z jejich údajů vlastně odvozeno. Projekt je jen v rané fázi, takže vůbec není jasné, kdy a zda se vůbec objeví.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad Těžba kryptoměn má další problém: elektronický odpad
Těžba kryptoměn je mnohdy energeticky velmi náročný proces, který je větší zátěží než např. elektromobilita. Jak ale tvrdí poslední studie, problémem může být i elektronický odpad kvůli rychlému zastarávání.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala24 komentářů
Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH Biostar uvedl těžařskou desku TZ590-BTC DUO pro těžbu Chia i ETH
Společnost Biostar představila novou základní desku TZ590-BTC Duo, která je určena pro těžaře kryptoměn. Uzpůsobena je tak, že počítač s ní může ve velkém těžit jak např. Ethereum, tak i kryptoměnu Chia.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu Infineon s výrazným předstihem otevírá svou novou rakouskou továrnu
Na závěr pracovního týdne tu máme jednu veskrze pozitivní zprávu. Německý Infineon s tříměsíčním předstihem oproti původnímu plánu spouští výrobu ve své zbrusu nové továrně zpracovávající 300mm wafery. 
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit Mezihvězdné objekty se mohou na svých cestách postupně vypařit
Zmizet, vypařit se či se prostě postupně vytratit mohou objekty, které putují mezihvězdným prostorem, jako je třeba známý objekt 'Oumuamua nebo 2I/Borisov. Jde tu ale zvláště o objekty tvořené převážně ledem, čili komety.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU? AMD MI300: opravdový začátek výkonných APU?
AMD mělo kdysi představu o tom, že pomocí svých APU přetvoří i svět PC, v němž bude GPU běžně sloužit i pro řadu výpočetních úkonů v rámci běžných aplikací. To tak úplně nedopadlo, nicméně nyní jde o to, co si AMD chystá pro své MI300.
17.9.2021, aktualita, Jan Vítek1 komentář