www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10

Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
, , aktualita
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
K oblíbeným
reklama
Už jen necelé tři měsíce bude podporován operační systém Windows 7. Jeho podpora končí 14. ledna 2020 a totéž se bude týkat také letitého kancelářského balíku Microsoft Office 2010. Po tomto datu už nebudou systémy dostávat žádné aktualizace, a to dokonce ani ty bezpečnostní. Zatímco uživatelé Windows 7 Home byly k přechodu vyzváni už před několika měsíci, nyní to čeká uživatele verze Windows 7 Pro. Ti se už brzy setkají v systému s novým oknem, které bude upozorňovat na končící podporu.
 
Microsoft Windows 10
 
Ti, kteří ale využívají prodlouženou placenou podporu Windows 7, se této obrazovky pochopitelně nedočkají. To se může stát zejména tam, kde jsou větší podniky a kvůli kompatibilitě chtějí raději zůstat u Windows 7, se kterým jim vše funguje tak, jak má. Pokud si uživatelé budou chtít Windows 7 ponechat, mohou samozřejmě další zobrazování okna zakázat a používat dále neaktualizovaný systém více zranitelný k moderním hrozbám.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic Windows Latest: Microsoft zbaví Windows 10 živých dlaždic
Dle Windows Latest se Microsoft chystá systémy Windows 10 zbavit tzv. živých dlaždic, čili Live Tiles. V podstatě se tak vrátí k obvyklému provedení s prostými ikonami, přičemž nedávno jsme se podívali na jejich novou sadu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou Koronavirus ohrožuje dodávky pamětí, ceny komponent rostou
Nedávno jsme se mohli dozvědět, že ceny pamětí by mohly kvůli koronaviru spíše klesat, ovšem to se ještě nevědělo o šířícím se Covid-19 na území Jižní Koreje. Nyní už začíná ohrožovat výrobu ve firmách Samsung a SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače AMD uvádí dva nové Ryzen Embedded pro minipočítače
AMD přináší na trh dva nové modely APU Ryzen Embedded R1000, a to konkrétně R1305G a R1102G. Ty jsou určeny pro slabší Mini PC a zaujmou už svou nízkou spotřebou a TDP 6 až 10 W.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější Evropská komise chce po členech přejít z WhatsAppu na Signal, je bezpečnější
Evropská komise nevěří běžně používaným komunikátorům, jako jsou Messenger, WhatsApp nebo Apple iMessage, přestože mnohé mají end-to-end šifrování. Svým členům výrazně doporučuje přejít na Signal.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu Organizátoři Computexu 2020 stále věří, že show proběhne dle plánu
Tchaj-wan čelil šířící se nákaze Covid-19 z pevninské Číny jako jeden z prvních, ale dosud nebyl nijak významně zasažen. Připomíná to i prezident a CEO organizace TAITRA, která pořádá veletrh Computex. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář