www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mnohojádrová Core i9 rozlousknuta, nejspíše také nemají pájku

Mnohojádrová Core i9 rozlousknuta, nejspíše také nemají pájku
, , aktualita
Mohli jsme si být jisti, že někdo zkusí zbavit nové mnohojádrové procesory Core i9 heatspreaderu. Máme přitom na mysli až 18jádrové modely, přičemž účelem je podívat se i na to, co najdeme právě mezi heatspreaderem a samotným CPU.reklama
Intel zcela jistě ví, že si vysloužil kritiku za to, že mezi heatspreader a CPU dává jen teplovodivou pastu. Čekalo se tak na to, zda s tím něco udělá alespoň v případě svých Core i9 vybavených nejvyšším počtem jader, a to 12 až 18 jader, které jsou označovány také jako HCC HEDT, čili High Core Count High-End Desktop procesory. 
 
 
Do obnažování nového HCC Core i9 se pustil jako obvykle overclocker Der8auer, který už dříve zbavil heatspreaderu Core i9 o nižším počtu jader, a nepřímo tak odhalil, že i ty využívají pouze teplovodivou pastu namísto pájky, jež zajistí mnohem lepší vedení tepla, a tedy chlazení. Můžeme tak usuzovat díky čistému vzhledu procesoru, který rozhodně nevypadá na to, že by byl poznamenaný pájkou a i z toho, že Der8auer odstranění heatspreaderu doporučuje. Ovšem to může samozřejmě vycházet i z něčeho jiného.
 
Der8auer k tomu totiž využil vlastní nástroj, jejž nabízí i ke koupi, a to Delid-Die-Mate-X, díky čemuž odhalil, že výše zobrazený Core i9-7920X má výrazně větší jádro než níže zobrazený Core i9-7900X. A jak je vidět z pozice lepidla držícího heatspreader k destičce procesoru, člověk musí být u takovéto operace velice opatrný, aby při prořezávání nepoškodil malé SMD součástky, čímž by mohl procesor zničit. 
 
 
Zatím není k dispozici obvyklé video vysvětlující podrobnosti, ale pouze uvedená fotografie zveřejněná na Facebooku, která tak má nejspíše sloužit i jako návnada pro chystaný záznam, jenž bude k vidění na YouTube. 
 
reklama
Nejnovější články
Hledaný zločinec nalezen díky svému videu na Instagramu Hledaný zločinec nalezen díky svému videu na Instagramu
Máme tu další příklad toho, jak snadno může někoho zradit vlastní neznalost fungování moderních technologií. Jeden z nejhledanějších zločinců v Texasu totiž sám vyzradil svou polohu, a to prostřednictvím Instagramu. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Valve reaguje na problém zvaný Review Bombing Valve reaguje na problém zvaný Review Bombing
Platforma Steam má řadu svých problémů a mezi ně patří také Review Bombing, který znamená, že řada her se potýká se zkresleným skóre vypovídajícím o jejich kvalitě. Co nám k tomu může Valve říci?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Noctua uvádí dva nízkoprofilové chladiče pro AMD AM4 Noctua uvádí dva nízkoprofilové chladiče pro AMD AM4
Procesory Ryzen a APU Bristol Ridge budeme moci nově chladit nízkoprofilovými chladiči od firmy Noctua. Nejedná se o zbrusu nové modely chladičů, ale o vhodně vybavené dobře známé NH-L9a a NH-L12. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Superrychlý SSD disk Kingston DCP1000 s 6800 MB/s Superrychlý SSD disk Kingston DCP1000 s 6800 MB/s
Společnost Kingston začne i v Evropě prodávat superrychlý NVMe SSD disk DCP1000. Rychlost čtení má dosahovat neuvěřitelných 6800 MB/s a zápis nebude o moc zaostávat. Hovoří se o kapacitách až do 3,2 TB.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
NASA podpořila projekt malého vesmírného teleskopu pro hledání planet NASA podpořila projekt malého vesmírného teleskopu pro hledání planet
Soukromá organizace BoldlyGo Institute aktuálně shání peníze na vytvoření menšího vesmírného teleskopu, který bude mít jeden hlavní úkol, a sice hledat potenciálně obyvatelné planety u nejbližšího hvězdného systému. Nyní získala podporu NASA.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek