www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mnohojádrová Core i9 rozlousknuta, nejspíše také nemají pájku

Mnohojádrová Core i9 rozlousknuta, nejspíše také nemají pájku
, , aktualita
Mohli jsme si být jisti, že někdo zkusí zbavit nové mnohojádrové procesory Core i9 heatspreaderu. Máme přitom na mysli až 18jádrové modely, přičemž účelem je podívat se i na to, co najdeme právě mezi heatspreaderem a samotným CPU.reklama
Intel zcela jistě ví, že si vysloužil kritiku za to, že mezi heatspreader a CPU dává jen teplovodivou pastu. Čekalo se tak na to, zda s tím něco udělá alespoň v případě svých Core i9 vybavených nejvyšším počtem jader, a to 12 až 18 jader, které jsou označovány také jako HCC HEDT, čili High Core Count High-End Desktop procesory. 
 
 
Do obnažování nového HCC Core i9 se pustil jako obvykle overclocker Der8auer, který už dříve zbavil heatspreaderu Core i9 o nižším počtu jader, a nepřímo tak odhalil, že i ty využívají pouze teplovodivou pastu namísto pájky, jež zajistí mnohem lepší vedení tepla, a tedy chlazení. Můžeme tak usuzovat díky čistému vzhledu procesoru, který rozhodně nevypadá na to, že by byl poznamenaný pájkou a i z toho, že Der8auer odstranění heatspreaderu doporučuje. Ovšem to může samozřejmě vycházet i z něčeho jiného.
 
Der8auer k tomu totiž využil vlastní nástroj, jejž nabízí i ke koupi, a to Delid-Die-Mate-X, díky čemuž odhalil, že výše zobrazený Core i9-7920X má výrazně větší jádro než níže zobrazený Core i9-7900X. A jak je vidět z pozice lepidla držícího heatspreader k destičce procesoru, člověk musí být u takovéto operace velice opatrný, aby při prořezávání nepoškodil malé SMD součástky, čímž by mohl procesor zničit. 
 
 
Zatím není k dispozici obvyklé video vysvětlující podrobnosti, ale pouze uvedená fotografie zveřejněná na Facebooku, která tak má nejspíše sloužit i jako návnada pro chystaný záznam, jenž bude k vidění na YouTube. 
 
reklama
Nejnovější články
Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.) Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.)
Máte přehled v počítačovém hardwaru? Rádi stavíte počítače? Prošlo Vám rukama již mnoho komponent? V tom případě si nenechte uniknout dnešní hádanku. Pokud jako první napíšete do diskuze, jaký chladič procesoru je na fotografii, získáte jej.
Dnes, soutěž, Karel Polívka26 komentářů
AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake
Společnost AMD si připravila novou řadu System on Chip, které označuje za Ryzen V1000 a my víme, že půjde o konkurenci pro Intel Gemini Lake. Uplatnit se tak mohou v nettopech, netboocích či jiných úsporných počítačích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách
Výzkumníci z MIT přišli s prototypem zařízení, které nazývají tepelný rezonátor. Ten dokáže vyrábět elektrickou energii na základě variací v okolní teplotě, čímž jde v podstatě o bezedný zdroj energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty" Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty"
V roce 2015 se objevil projekt, který nám měl nakonec přinést modernizovanou verzi hry System Shock. O té můžeme mluvit jako o jednom z hlavních milníků ve vývoji počítačových her, který jejich svět pomohl změnit. Nyní je ale tento projekt ohrožen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu
Neptun je v našem systému možná trošku opomíjeným obrem, který nemá velké prstence jako Saturn a ani obrovskou skvrnu a tak úžasné zbarvení jako Jupiter. Panuje však na něm velice divoké počasí s nejrychlejšími větry, které se kdy podařilo změřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek