www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mnohojádrová Core i9 rozlousknuta, nejspíše také nemají pájku

Mnohojádrová Core i9 rozlousknuta, nejspíše také nemají pájku
, , aktualita
Mohli jsme si být jisti, že někdo zkusí zbavit nové mnohojádrové procesory Core i9 heatspreaderu. Máme přitom na mysli až 18jádrové modely, přičemž účelem je podívat se i na to, co najdeme právě mezi heatspreaderem a samotným CPU.
reklama
Intel zcela jistě ví, že si vysloužil kritiku za to, že mezi heatspreader a CPU dává jen teplovodivou pastu. Čekalo se tak na to, zda s tím něco udělá alespoň v případě svých Core i9 vybavených nejvyšším počtem jader, a to 12 až 18 jader, které jsou označovány také jako HCC HEDT, čili High Core Count High-End Desktop procesory. 
 
 
Do obnažování nového HCC Core i9 se pustil jako obvykle overclocker Der8auer, který už dříve zbavil heatspreaderu Core i9 o nižším počtu jader, a nepřímo tak odhalil, že i ty využívají pouze teplovodivou pastu namísto pájky, jež zajistí mnohem lepší vedení tepla, a tedy chlazení. Můžeme tak usuzovat díky čistému vzhledu procesoru, který rozhodně nevypadá na to, že by byl poznamenaný pájkou a i z toho, že Der8auer odstranění heatspreaderu doporučuje. Ovšem to může samozřejmě vycházet i z něčeho jiného.
 
Der8auer k tomu totiž využil vlastní nástroj, jejž nabízí i ke koupi, a to Delid-Die-Mate-X, díky čemuž odhalil, že výše zobrazený Core i9-7920X má výrazně větší jádro než níže zobrazený Core i9-7900X. A jak je vidět z pozice lepidla držícího heatspreader k destičce procesoru, člověk musí být u takovéto operace velice opatrný, aby při prořezávání nepoškodil malé SMD součástky, čímž by mohl procesor zničit. 
 
 
Zatím není k dispozici obvyklé video vysvětlující podrobnosti, ale pouze uvedená fotografie zveřejněná na Facebooku, která tak má nejspíše sloužit i jako návnada pro chystaný záznam, jenž bude k vidění na YouTube. 
 
reklama
Nejnovější články
Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU
Intel už se nijak netají s tím, že pracuje na vývoji samostatných GPU, které mají být dost výkonné i pro moderní hry. Ostatně proto si k sobě z AMD přetáhl Raju Koduriho a ten nyní rozšiřuje svůj tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus
AMD si pro toto léto chystá vypuštění druhé generace procesorů Threadripper, která bude představovat velice podstatné navýšení výkonu oproti té první. Chystá se totiž i 32jádrový model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WHO definovala, co je to herní porucha WHO definovala, co je to herní porucha
Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila již pojedenácté dokument International Statistical Classification of Diseases (ICD). Nová verze vůbec poprvé obsahuje popis toho, co organizace nazývá herní poruchou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami
Na britských silnicích se bude možná brzy používat nová technologie oprav výmolů. K těm budou využity drony a speciální typy autonomních 3D tiskáren, které budou plnit díry asfaltem, a to mnohem rychleji než dnes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala