www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mnohojádrová Core i9 rozlousknuta, nejspíše také nemají pájku

Mnohojádrová Core i9 rozlousknuta, nejspíše také nemají pájku
, , aktualita
Mohli jsme si být jisti, že někdo zkusí zbavit nové mnohojádrové procesory Core i9 heatspreaderu. Máme přitom na mysli až 18jádrové modely, přičemž účelem je podívat se i na to, co najdeme právě mezi heatspreaderem a samotným CPU.reklama
Intel zcela jistě ví, že si vysloužil kritiku za to, že mezi heatspreader a CPU dává jen teplovodivou pastu. Čekalo se tak na to, zda s tím něco udělá alespoň v případě svých Core i9 vybavených nejvyšším počtem jader, a to 12 až 18 jader, které jsou označovány také jako HCC HEDT, čili High Core Count High-End Desktop procesory. 
 
 
Do obnažování nového HCC Core i9 se pustil jako obvykle overclocker Der8auer, který už dříve zbavil heatspreaderu Core i9 o nižším počtu jader, a nepřímo tak odhalil, že i ty využívají pouze teplovodivou pastu namísto pájky, jež zajistí mnohem lepší vedení tepla, a tedy chlazení. Můžeme tak usuzovat díky čistému vzhledu procesoru, který rozhodně nevypadá na to, že by byl poznamenaný pájkou a i z toho, že Der8auer odstranění heatspreaderu doporučuje. Ovšem to může samozřejmě vycházet i z něčeho jiného.
 
Der8auer k tomu totiž využil vlastní nástroj, jejž nabízí i ke koupi, a to Delid-Die-Mate-X, díky čemuž odhalil, že výše zobrazený Core i9-7920X má výrazně větší jádro než níže zobrazený Core i9-7900X. A jak je vidět z pozice lepidla držícího heatspreader k destičce procesoru, člověk musí být u takovéto operace velice opatrný, aby při prořezávání nepoškodil malé SMD součástky, čímž by mohl procesor zničit. 
 
 
Zatím není k dispozici obvyklé video vysvětlující podrobnosti, ale pouze uvedená fotografie zveřejněná na Facebooku, která tak má nejspíše sloužit i jako návnada pro chystaný záznam, jenž bude k vidění na YouTube. 
 
reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář