www.svethardware.cz
>
>
>
>

Teplovodivá pasta pod heatspreadem je i u nových Core-X Series

Teplovodivá pasta pod heatspreadem je i u nových Core-X Series
, , aktualita
Procesory Kaby Lake od Intelu jsou kritizovány za to, že Intel namísto kvalitní pájky využívá pro jejich spojení s heatspreaderem pouze levnou teplovodivou pastu. Nyní se ukázalo, že jej tato kritika vůbec netrápí, neboť ji použil také na nových Core-X Series.
K oblíbeným
reklama
Intel se chystá nové Core-X Series prodávat s cenou až 2000 dolarů a je velká škoda, že se do ní nevešla kvalitní pájka, jakou používá AMD ve svých procesorech Ryzen. Fotografie odhaleného procesoru jednoznačně ukazují na klasickou šedou teplovodivou pastu, což opět ukázal overclocker der8auer, který nám odhalil i to, že AMD na Ryzenech používá indiovou pájku, která odvádí svou práci velice dobře.

Profesionální overclocker se tak v případě procesorů Core-X rozhodně neobejde bez sejmutí heatspreaderu, neboť použití teplovodivé pasty obvykle vytvoří nadbytečnou tepelnou bariéru, kvůli níž mají procesory vyšší teploty, než by mohly mít. Dle der8auera tak jsou vybaveny teplovodivou pastou procesory Kaby Lake-X i výkonnější Skylake-X, za což si Intel pochvalu neodnese.


V případě odstranění heatspreaderu uživatel pochopitelně přichází o záruku, přičemž v případě Kaby Lake-X bude tento proces jednodušší díky tomu, že tyto procesory nemají kolem jádra posázeny žádné další součástky. Zato Skylake-X má hned za lepidlem přidržujícím heatspreader umístěny titěrné SMD součástky, které tak nebude vůbec žádný problém také odříznout.

Vypadá to tak, že Intel vůbec poprvé vypouští na trh procesory v segmetu HEDT (High-End DeskTop), které využívají teplovodivou pastu a ne pájku. Ty přitom podporují přetaktování a je otázka, jak to ovlivní zkušenosti uživatelů, kteří nebyli nadšeni už z pasty na procesorech Kaby Lake a stěžují si na teplotní výkyvy těchto procesorů.

Zdroj: Overclock3D

reklama
Nejnovější články
Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás Ryzen 5 3500X už není zboží jen pro Čínu, prodává se i u nás
Se slabšími a levnějšími procesory AMD to máme těžké. V nové generaci Ryzen 5000 žádné takové nejsou, Ryzeny 3 z generace 3000 jsou dlouhodobě nedostupné a v poslední době se nedostává ani APU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx zanechal na asteroidu znatelnou stopu, dokázal odmrštit balvan OSIRIS-REx zanechal na asteroidu znatelnou stopu, dokázal odmrštit balvan
NASA využila čas do odletu sondy OSIRIS-REx i k tomu, aby se dobře podívala na místo na asteroidu Bennu, kde tato sonda před řadou měsíců letmo přistála a provedla sběr materiálu. Nyní se už nemůžeme divit, že jej sebrala tolik. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC počítá s nedostatkem kapacit v celém příštím roce a opět navyšuje výdaje TSMC počítá s nedostatkem kapacit v celém příštím roce a opět navyšuje výdaje
Společnost TSMC při příležitosti zveřejnění nových finančních výsledků uvedla také další zajímavosti, které stojí za to si tu zmínit. Dozvídáme se tak i o dalším navýšení kapitálových výdajů firmy pro tento rok.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář