reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Množí se důkazy o připravované PC verzi Red Dead Redemption 2

, , aktualita
Množí se důkazy o připravované PC verzi Red Dead Redemption 2
Už v době vypuštění titulu Red Dead Redemption 2 na trh nebylo vůbec vyloučeno, že se chystá jeho PC verze. Bylo však zřejmé, že pokud dorazí, nebude to brzo. Nyní byl ale už pomalu mohl dozrávat čas. 
Red Dead Redemption 2 je oficiálně stále exkluzivní titul pro herní konzole, stejně jako první díl, který nikdy neopustil teritorium Xbox 360 a PS3. Na druhou stranu hra Grand Theft Auto V se na PC nakonec objevila, i když to trvalo dva roky, takže proč by nemohla i nová kovbojka, a to třeba podstatně rychleji? 
 
 
První známky přišly od samotných zaměstnanců studia Rockstar, kteří vyvěsili na LinkedIn své profily s poznámkami, že pracují na PC verzi Red Dead Redemption 2. Tyto zmínky pak byly následně odstraněny. Nyní se ale známky toho, že se PC verze opravdu chystá, postupně množí. 
 
Jde především o práci tzv. dataminerů, čili lidí, kteří s potěšením prohledávají kvanta dat s cílem vyšťourat něco zajímavého. Připomenout si můžeme také video z konce předchozího roku, které ukazovalo hru právě v údajné PC verzi, ale to bylo častokrát označeno za falešné. 
 
V červenci ale přišel jistý level designer na volné noze s přezdívkou JakoMako51 se svým dataminingovým nálezem, a to v aktualizaci pro Rockstar Social Club. Jde o informace o tzv. achievementech pro PC verzi Red Dead Redemption 2, čili o známkách za dosažené úspěchy, které známe i ze Steamu. 
 
Samotný CEO Take-Two, Strauss Zelnick, svým investorům v červnu prozradil, že tu není žádný problém či háček, který by zabránil uvedení PC verze na trh. A nyní, v nejnovější záplatě pro konzolové verze, byly nalezeny další odkazy ukazující jednoznačně na PC. Jde totiž o grafické volby ohledně různých rozlišení, podpory DirectX 11 a DirectX 12, nastavení kvality textur, obnovovací frekvence nebo antialiasingu (MSAA). 
 
Každou chvíli tak mohou tvůrci hry překvapit a ohlásit brzy dostupnou PC verzi. Ostatně právě nyní s nastupujícím podzimem na to přichází vhodný čas. Nastává doba herních blockbusterů a Rockstar s Take-Two by mohli vhodným načasováním nejednomu hernímu studiu vypálit rybník. Ale uvidíme, třeba si zahrajeme až v příštím roce, nebo také nikdy. 
 
 
Zdroj: KitGuru


reklama
reklama
reklama
reklama