www.svethardware.cz
>
>
>

Množí se důkazy o připravované PC verzi Red Dead Redemption 2

Množí se důkazy o připravované PC verzi Red Dead Redemption 2
, , aktualita
Už v době vypuštění titulu Red Dead Redemption 2 na trh nebylo vůbec vyloučeno, že se chystá jeho PC verze. Bylo však zřejmé, že pokud dorazí, nebude to brzo. Nyní byl ale už pomalu mohl dozrávat čas. 
K oblíbeným
reklama
Red Dead Redemption 2 je oficiálně stále exkluzivní titul pro herní konzole, stejně jako první díl, který nikdy neopustil teritorium Xbox 360 a PS3. Na druhou stranu hra Grand Theft Auto V se na PC nakonec objevila, i když to trvalo dva roky, takže proč by nemohla i nová kovbojka, a to třeba podstatně rychleji? 
 
 
První známky přišly od samotných zaměstnanců studia Rockstar, kteří vyvěsili na LinkedIn své profily s poznámkami, že pracují na PC verzi Red Dead Redemption 2. Tyto zmínky pak byly následně odstraněny. Nyní se ale známky toho, že se PC verze opravdu chystá, postupně množí. 
 
Jde především o práci tzv. dataminerů, čili lidí, kteří s potěšením prohledávají kvanta dat s cílem vyšťourat něco zajímavého. Připomenout si můžeme také video z konce předchozího roku, které ukazovalo hru právě v údajné PC verzi, ale to bylo častokrát označeno za falešné. 
 
V červenci ale přišel jistý level designer na volné noze s přezdívkou JakoMako51 se svým dataminingovým nálezem, a to v aktualizaci pro Rockstar Social Club. Jde o informace o tzv. achievementech pro PC verzi Red Dead Redemption 2, čili o známkách za dosažené úspěchy, které známe i ze Steamu. 
 
Samotný CEO Take-Two, Strauss Zelnick, svým investorům v červnu prozradil, že tu není žádný problém či háček, který by zabránil uvedení PC verze na trh. A nyní, v nejnovější záplatě pro konzolové verze, byly nalezeny další odkazy ukazující jednoznačně na PC. Jde totiž o grafické volby ohledně různých rozlišení, podpory DirectX 11 a DirectX 12, nastavení kvality textur, obnovovací frekvence nebo antialiasingu (MSAA). 
 
Každou chvíli tak mohou tvůrci hry překvapit a ohlásit brzy dostupnou PC verzi. Ostatně právě nyní s nastupujícím podzimem na to přichází vhodný čas. Nastává doba herních blockbusterů a Rockstar s Take-Two by mohli vhodným načasováním nejednomu hernímu studiu vypálit rybník. Ale uvidíme, třeba si zahrajeme až v příštím roce, nebo také nikdy. 
 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX InWin 925: mohutný tower se silným chlazením pro E-ATX
InWin si připravuje pod prostým označením 925 velkou skříň formátu Full Tower, která je tak určena pro výkonné PC sestavy. Sama nabídne krom potřebného místa mohutné tělo z broušeného hliníku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena
Studio Obsidian Entertainment, které už nějaký ten pátek patří Microsoftu, je aktuálně v kurzu jako to, které stojí za úspěchem hry The Outer Worlds. Nyní ale chceme probrat sérii Pillars of Eternity. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu
Z nové záplaty pro linuxové ovladače vyplývá, že AMD si nejspíše stejně jako NVIDIA a Intel chystá funkci nevyhlazeného škálování, čili Integer Scaling. Nyní je i otázka, na jakých kartách by to mohlo fungovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia
Google na konci předchozího roku testoval svůj Project Stream, ale ještě předtím se šuškalo, že si tato firma připravuje herní streamovací službu. Tu nakonec známe jako Stadia dle původních informací by už pomalu měla být spuštěna. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář