www.svethardware.cz
>
>
>

Množí se důkazy o připravované PC verzi Red Dead Redemption 2

Množí se důkazy o připravované PC verzi Red Dead Redemption 2
, , aktualita
Už v době vypuštění titulu Red Dead Redemption 2 na trh nebylo vůbec vyloučeno, že se chystá jeho PC verze. Bylo však zřejmé, že pokud dorazí, nebude to brzo. Nyní byl ale už pomalu mohl dozrávat čas. 
K oblíbeným
reklama
Red Dead Redemption 2 je oficiálně stále exkluzivní titul pro herní konzole, stejně jako první díl, který nikdy neopustil teritorium Xbox 360 a PS3. Na druhou stranu hra Grand Theft Auto V se na PC nakonec objevila, i když to trvalo dva roky, takže proč by nemohla i nová kovbojka, a to třeba podstatně rychleji? 
 
 
První známky přišly od samotných zaměstnanců studia Rockstar, kteří vyvěsili na LinkedIn své profily s poznámkami, že pracují na PC verzi Red Dead Redemption 2. Tyto zmínky pak byly následně odstraněny. Nyní se ale známky toho, že se PC verze opravdu chystá, postupně množí. 
 
Jde především o práci tzv. dataminerů, čili lidí, kteří s potěšením prohledávají kvanta dat s cílem vyšťourat něco zajímavého. Připomenout si můžeme také video z konce předchozího roku, které ukazovalo hru právě v údajné PC verzi, ale to bylo častokrát označeno za falešné. 
 
V červenci ale přišel jistý level designer na volné noze s přezdívkou JakoMako51 se svým dataminingovým nálezem, a to v aktualizaci pro Rockstar Social Club. Jde o informace o tzv. achievementech pro PC verzi Red Dead Redemption 2, čili o známkách za dosažené úspěchy, které známe i ze Steamu. 
 
Samotný CEO Take-Two, Strauss Zelnick, svým investorům v červnu prozradil, že tu není žádný problém či háček, který by zabránil uvedení PC verze na trh. A nyní, v nejnovější záplatě pro konzolové verze, byly nalezeny další odkazy ukazující jednoznačně na PC. Jde totiž o grafické volby ohledně různých rozlišení, podpory DirectX 11 a DirectX 12, nastavení kvality textur, obnovovací frekvence nebo antialiasingu (MSAA). 
 
Každou chvíli tak mohou tvůrci hry překvapit a ohlásit brzy dostupnou PC verzi. Ostatně právě nyní s nastupujícím podzimem na to přichází vhodný čas. Nastává doba herních blockbusterů a Rockstar s Take-Two by mohli vhodným načasováním nejednomu hernímu studiu vypálit rybník. Ale uvidíme, třeba si zahrajeme až v příštím roce, nebo také nikdy. 
 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc Radeony s Navi 12 a Navi 14 možná už příští měsíc
AMD má nepopiratelné problémy s uspokojením poptávky po nových 7nm procesorech, ovšem že by se to týkalo i grafických karet s čipy Navi, to nelze říci. Brzy by jejich řady přitom měly rozšířit nové modely s Navi 12 i Navi 14. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware Call of Duty: Modern Warfare a požadavky na hardware
Blíží se vypuštění "měkkého restartu" série Call of Duty: Modern Warfare, takže přesně takto pojmenovaná novinka přijde na trh ke konci října. Ovšem je tu také betatestování a zvláště toho se týkají zveřejněné hardwarové požadavky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami Vědci vyvinuli ovládání kolečkového křesla myšlenkami
Pacienti s výrazným ochrnutím celého těla potřebují komunikovat s vnějším světem, k čemuž jim má dopomoci nový systém od Georgia Institute of Technology. Ten umožní ovládání invalidního vozíku nebo počítače myšlenkami.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes? Ryzen 5 3500X rozbalen a otestován, přijde již dnes?
Procesor AMD Ryzen 5 3500X už můžeme brát v podstatě jako jistotu, přičemž po jeho boku by měl dorazit také model Ryzen 5 3500 lišící se jen v jedné věci. Přinejmenším 3500X by měl přitom nastoupit na trh již dnes. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala