www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mobilní Ryzen 4000 začnou nastupovat od začátku příštího roku

Mobilní Ryzen 4000 začnou nastupovat od začátku příštího roku
, , aktualita
Lisa Su potvrdila, že příští generace procesorů, a sice Ryzen 4000, se začne objevovat už brzy v příštím roce. Nicméně se tu nebudeme bavit o desktopových procesorech, jako spíše o těch mobilních. 
K oblíbeným
reklama
Jak dobře víme, APU včetně mobilních procesorů firmy AMD jsou z hlediska výrobní technologie o jeden krok za desktopovými, HEDT a serverovými procesory. To znamená, že mobilní série Ryzen 3000 je tvořena 14nm/12nm procesem a jádry Zen+, a tak lze očekávat, že nová mobilní generace Ryzen 4000 založená na Zen 2 a 7nm procesu bude představovat velice výrazné zlepšení. 
 
 
Pro AMD tak jistě půjde o velice zásadní krok i z hlediska zisku, však mobilní počítače v prodejích už dávno válcují ty stolní a AMD může oslovit mnohem více zákazníků. Později ve stejném roce se ale dočkáme také desktopových Ryzen 4000. Co ale prozradila CEO Lisa Su?
 
Ta sama potvrdila, že další generace mobilních produktů nastoupí brzy v roce 2020 a bude čítat 7nm čipy v silném portfoliu. Následovat pak bude Zen 3 (čili desktopové Ryzen 4000) a mnohé další produkty, které si AMD chystá pro příští rok. 
 
Dá se přitom říci, že na mobilní Ryzen 4000 už začátkem příštího roku uzraje čas, neboť první mobilní Ryzen 3000 byly představeny právě na začátku tohoto roku. Je ovšem jasné, že tím přijde na trh další skupina čipů, které budou vyráběny na 7nm linkách firmy TSMC, a tak můžeme jen doufat, že AMD bude mít k dispozici adekvátní podíl na výstupních kapacitách těchto linek.
 
Však v nejbližší době vstoupí na trh Ryzen 9 3950X plus nové Threadrippery, kvůli nimž bude zapotřebí ještě více 7nm čipletů, a to těch nejkvalitnějších. Chystají se také karty s Navi 14 (Radeon RX 5500) a proslýchá se také, že návrat karet GeForce RTX 2070 bude umožněn nedostatkem Radeonů RX 5700 XT a jejich rostoucí cenou. Ostatně i z jiných zpráv víme, že 7nm linky v TSMC rozhodně nezahálí. 
 
Už nyní je ale zřejmé, že i v příštím roce tu bude dost zásadních novinek a přijde i jeden historický milník, a sice první procesory vyráběné s využitím extrémní ultrafialové litografie (EUVL), na kterou se čeká v podstatě už od začátku tohoto století. Velký rok to bude i díky nástupu nové generace konzolí, pro něž AMD vytvořilo speciální APU.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Včera, aktualita, Jan Vítek