www.svethardware.cz
>
>
>
>

Přichází návrat karet RTX 2070 kvůli nedostatku Radeonů RX 5700 XT?

Přichází návrat karet RTX 2070 kvůli nedostatku Radeonů RX 5700 XT?
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že se má na trh znovu dostat nabídka karet GeForce RTX 2070, které byly už v létě nahrazeny novými RTX 2070 Super. Otázka byla, co za tím může stát, však jaký by mohl být rozumný důvod k takovému kroku?
K oblíbeným
reklama
Obnova výroby GeForce RTX 2070 tak na první pohled nemá smysl, však nástupkyně v podobě RTX 2070 Super přišla kvůli vypuštění konkurenčních Radeonů založených na Navi 10, a to za stejnou cenu jako původní karta. NVIDIA ale pochopitelně najednou nezjistila, že původní RTX 2070 bude na konkurenci stačit, stalo se něco jiného a jde právě o Radeony a konkrétně RX 5700 XT. 
 
 
Od Gamers Nexus (via YouTube) se dozvídáme, že poptávka po kartách Radeon RX 5700 XT roste a neochabuje, čemuž ovšem prý nebudou stačit dodávky potřebných 7nm čipů Navi 10 od firmy TSMC. Ostatně jak dobře víme, 7nm proces této firmy je velice žádaný, a tak linky jedou při maximálním možném tempu. 
 
Čili nyní je situace taková, že poptávka roste, ale výroba ji nekopíruje, takže se tenčí skladové zásoby a nemá být daleko doba, kdy Radeonů bude nedostatek, což přirozeně zvedne jejich ceny. Ostatně v našich obchodech jsou už nyní některé karty jako MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X hůře k sehnání, zvláště když chceme co nejlepší cenu. 
 
AIB partneři AMD a/nebo NVIDIE tak velice dobře vědí, jaká je situace. Na trhu se tak tvoří místo pro návrat RTX 2070, což má usnadnit také chabý zájem o GeForce RTX 2060 Super, kterou prý zákazníci zrovna moc nežádají. Ostatně ta jako jediná ze tří RTX Super přišla se zvýšenou cenou, a to o nezanedbatelných 50 dolarů. 
 
NVIDIA tak aktuálně nabízí GeForce RTX 2060 Super za 400 dolarů, RTX 2070 Super za 500 dolarů, takže RTX 2070 by logicky měly mít cenu někde mezi. Nicméně Radeon RX 5700 XT je s cenou 400 dolarů výkonnější než původní RTX 2070 (nebo alespoň stejně výkonná), takže je otázka, s jakou cenou by se tato stará novinka měla objevit na trhu. Skutečně to totiž vypadá, že se čeká na to, až budou Radeony nedostupné a zákazníci budou ještě rádi za horší, ale dostupnou nabídku. Uvidíme.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR? Valve ukázalo Half-Life: Alyx, půjde o revoluční titul pro VR?
Virtuální realita do světa her dosud nezasáhla nijak zásadním způsobem, nicméně společnost Valve to chce evidentně změnit. Využije k tomu přitom svou herní řadu Half-Life, na jejíž pokračování množí toužebně čekali.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře