www.svethardware.cz
>
>
>
>

Přichází návrat karet RTX 2070 kvůli nedostatku Radeonů RX 5700 XT?

Přichází návrat karet RTX 2070 kvůli nedostatku Radeonů RX 5700 XT?
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že se má na trh znovu dostat nabídka karet GeForce RTX 2070, které byly už v létě nahrazeny novými RTX 2070 Super. Otázka byla, co za tím může stát, však jaký by mohl být rozumný důvod k takovému kroku?
K oblíbeným
reklama
Obnova výroby GeForce RTX 2070 tak na první pohled nemá smysl, však nástupkyně v podobě RTX 2070 Super přišla kvůli vypuštění konkurenčních Radeonů založených na Navi 10, a to za stejnou cenu jako původní karta. NVIDIA ale pochopitelně najednou nezjistila, že původní RTX 2070 bude na konkurenci stačit, stalo se něco jiného a jde právě o Radeony a konkrétně RX 5700 XT. 
 
 
Od Gamers Nexus (via YouTube) se dozvídáme, že poptávka po kartách Radeon RX 5700 XT roste a neochabuje, čemuž ovšem prý nebudou stačit dodávky potřebných 7nm čipů Navi 10 od firmy TSMC. Ostatně jak dobře víme, 7nm proces této firmy je velice žádaný, a tak linky jedou při maximálním možném tempu. 
 
Čili nyní je situace taková, že poptávka roste, ale výroba ji nekopíruje, takže se tenčí skladové zásoby a nemá být daleko doba, kdy Radeonů bude nedostatek, což přirozeně zvedne jejich ceny. Ostatně v našich obchodech jsou už nyní některé karty jako MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X hůře k sehnání, zvláště když chceme co nejlepší cenu. 
 
AIB partneři AMD a/nebo NVIDIE tak velice dobře vědí, jaká je situace. Na trhu se tak tvoří místo pro návrat RTX 2070, což má usnadnit také chabý zájem o GeForce RTX 2060 Super, kterou prý zákazníci zrovna moc nežádají. Ostatně ta jako jediná ze tří RTX Super přišla se zvýšenou cenou, a to o nezanedbatelných 50 dolarů. 
 
NVIDIA tak aktuálně nabízí GeForce RTX 2060 Super za 400 dolarů, RTX 2070 Super za 500 dolarů, takže RTX 2070 by logicky měly mít cenu někde mezi. Nicméně Radeon RX 5700 XT je s cenou 400 dolarů výkonnější než původní RTX 2070 (nebo alespoň stejně výkonná), takže je otázka, s jakou cenou by se tato stará novinka měla objevit na trhu. Skutečně to totiž vypadá, že se čeká na to, až budou Radeony nedostupné a zákazníci budou ještě rádi za horší, ale dostupnou nabídku. Uvidíme.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven Kryptoměna IOTA opět hacknuta, systém transakcí byl zastaven
Kryptoměny jsou zde pořád s námi a s tím i hackerské útoky. Další z nich dopadl na kryptoměnu IOTA, jejíž systémy byly hacknuty už podruhé a nyní to vedlo k zastavení systému. IOTA tak teď nefunguje a nelze potvrzovat transakce.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077 NVIDIA připravila zvláštní edici karet pro Cyberpunk 2077
Aktualizováno: Během víkendu proběhla zajímavá výměna Tweetů mezi oficiálním účtem hry Cyberpunk 2077 a NVIDIA GeForce. Můžeme z toho vyčíst, že se snad chystá speciální verze herních karet právě pro tuto hru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.) Týdenní šance o mobilní NAS QNAP QGenie (17.2. - 23.2.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance, tentokrát se společností QNAP. Odpovězte do 23.2. na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o mobilní NAS QNAP QGenie QG-103N.
Včera, soutěž, Karel Polívka
Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům Tesla pozastavila výstavbu neměcké Gigafactory kvůli ekoaktivistům
Ekologičtí aktivisté jakoby se nemohli shodnout na tom, co je vlastně ekologické. Na jednu stranu by moc chtěli elektrická auta, ale nechtějí, aby se pro ně stavěly továrny. Tesla tak musí pozastavit výrobu německé Gigafactory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry Mobilní GeForce MX330 a MX350 přichází s více CUDA jádry
Jak se šuškalo, tak se i stalo a společnost Nvidia skutečně přišla s novými mobilními čipy GeForce MX330 a MX350. Ty jsou postaveny na architektuře Pascal a znatelně zvyšují počty svých CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář