reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Mozilla Firefox brzy přestane podporovat protokol FTP

, , aktualita
Mozilla Firefox brzy přestane podporovat protokol FTP
Autoři internetového prohlížeče Mozilla Firefox mají v plánu odstranit podporu FTP přenosů. Důvodem je nízká (v podstatě žádná) bezpečnost tohoto protokolu. S pomalým odstraňováním se začne už velmi brzy.
Mozilla Firefox brzy přestane podporovat protokol FTP
FTP přenosy jsou trnem v oku autorům internetového prohlížeče Mozilla Firefox. Nejsou totiž nijak šifrované, čímž zvyšují bezpečnostní rizika při jejich používání. Proto se vývojáři rozhodli, že se již brzy začne s ukončováním podpory tohoto protokolu a doporučují spíše přenášení souborů přes HTTPS. Sami říkají, že i zdrojový kód pro podporu FTP je hodně starý, těžko se udržuje, našli v něm i nějaké další chyby (kromě toho, že je nebezpečný sám o sobě už z podstaty, jak FTP funguje).
 
Mozilla Firefox logo
 
Michal Novotný z Mozilly řekl, že prvního potlačení FTP se uživatelé dočkají už ve Firefoxu 77, který vyjde v červnu 2020. Tam půjde ale jen o jeho vypnutí ve výchozím stavu. Kdo ho bude chtít zapnout zpátky, může přes "about:config" a položku "network.ftp.enabled" nastavit zpět hodnotu na "true", čímž podporu FTP opětovně aktivuje. Předpokládá se však, že počátkem příštího roku 2021 z Firefoxu úplně zmizí podpora FTP, tu už tak nebude možné aktivovat ani na vyžádání. Mozilla v tom navíc není sama, podpora FTP má totiž zmizet i z Google Chrome v81, který měl vyjít v tomto týdnu, nicméně kvůli koronaviru SARS-CoV-2 byl odložen.
 


reklama
reklama
reklama