reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Mozilla spouští VPN za $4,99 měsíčně pro Android a Windows

, , aktualita
Mozilla spouští VPN za $4,99 měsíčně pro Android a Windows
Po betatestu je tu konečně finální verze aplikace Mozilla VPN. Mozilla se tímto novým projektem snaží zvýšit bezpečnost uživatelů na internetu i si finančně přilepšit. Zisky z prohlížeče Firefox se totiž snižují a je třeba je nějak nahradit.
Mozilla spouští VPN za $4,99 měsíčně pro Android a Windows
Mozilla se už hodně dlouho snaží najít alternativní cesty, jak vylepšit svou finanční situaci. Internetový prohlížeč Firefox totiž používá stále méně a méně lidí. Jednou z cest k financím má být např. nová VPN aplikace. V rámci betatestu byla Mozilla VPN (původně Firefox Private Network) k dispozici od prosince minulého roku, nyní tu už máme ostrou placenou verzi. Ta stojí $4,99 měsíčně a k dispozici bude zatím v USA, Kanadě, Velké Británii, Singapuru, Malajsii a na Novém Zélandu. Během podzimu by se měl počet zemí rozšířit.
 
Mozilla VPN
 
Mozilla VPN je založena na protokolu WireGuard a chlubí se tak pouhými 4000 řádky zdrojového kódu, což je výrazně méně než u konkurenčních řešení. Uživatelům slibuje i jednoduché a srozumitelné ovládání. Prozatím je k dispozici pro operační systémy Microsoft Windows a Google Android. Varianta pro Apple iOS zatím zůstává v betaverzi, ale i ta by se měla brzy dočkat finální verze. Do budoucna se počítá i s podporou macOS a Linuxu.
 
Mozilla VPN je schopna zabezpečit zařízení napříč všemi aplikacemi a všemi podporovanými platformami. Společnost zároveň říká, že si nijak neuchovává záznamy o aktivitě uživatelů a služba je datově neomezená. Celkem nabízí 280 různých serverů ve více než 30 zemích a lze na jeden účet připojit až 5 zařízení.
 


reklama
reklama
reklama