www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mozilla spouští VPN za $4,99 měsíčně pro Android a Windows

Mozilla spouští VPN za $4,99 měsíčně pro Android a Windows
, , aktualita
Po betatestu je tu konečně finální verze aplikace Mozilla VPN. Mozilla se tímto novým projektem snaží zvýšit bezpečnost uživatelů na internetu i si finančně přilepšit. Zisky z prohlížeče Firefox se totiž snižují a je třeba je nějak nahradit.
K oblíbeným
reklama
Mozilla se už hodně dlouho snaží najít alternativní cesty, jak vylepšit svou finanční situaci. Internetový prohlížeč Firefox totiž používá stále méně a méně lidí. Jednou z cest k financím má být např. nová VPN aplikace. V rámci betatestu byla Mozilla VPN (původně Firefox Private Network) k dispozici od prosince minulého roku, nyní tu už máme ostrou placenou verzi. Ta stojí $4,99 měsíčně a k dispozici bude zatím v USA, Kanadě, Velké Británii, Singapuru, Malajsii a na Novém Zélandu. Během podzimu by se měl počet zemí rozšířit.
 
Mozilla VPN
 
Mozilla VPN je založena na protokolu WireGuard a chlubí se tak pouhými 4000 řádky zdrojového kódu, což je výrazně méně než u konkurenčních řešení. Uživatelům slibuje i jednoduché a srozumitelné ovládání. Prozatím je k dispozici pro operační systémy Microsoft Windows a Google Android. Varianta pro Apple iOS zatím zůstává v betaverzi, ale i ta by se měla brzy dočkat finální verze. Do budoucna se počítá i s podporou macOS a Linuxu.
 
Mozilla VPN je schopna zabezpečit zařízení napříč všemi aplikacemi a všemi podporovanými platformami. Společnost zároveň říká, že si nijak neuchovává záznamy o aktivitě uživatelů a služba je datově neomezená. Celkem nabízí 280 různých serverů ve více než 30 zemích a lze na jeden účet připojit až 5 zařízení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů