www.svethardware.cz
>
>
>
>

Mozilla spouští VPN za $4,99 měsíčně pro Android a Windows

Mozilla spouští VPN za $4,99 měsíčně pro Android a Windows
, , aktualita
Po betatestu je tu konečně finální verze aplikace Mozilla VPN. Mozilla se tímto novým projektem snaží zvýšit bezpečnost uživatelů na internetu i si finančně přilepšit. Zisky z prohlížeče Firefox se totiž snižují a je třeba je nějak nahradit.
K oblíbeným
reklama
Mozilla se už hodně dlouho snaží najít alternativní cesty, jak vylepšit svou finanční situaci. Internetový prohlížeč Firefox totiž používá stále méně a méně lidí. Jednou z cest k financím má být např. nová VPN aplikace. V rámci betatestu byla Mozilla VPN (původně Firefox Private Network) k dispozici od prosince minulého roku, nyní tu už máme ostrou placenou verzi. Ta stojí $4,99 měsíčně a k dispozici bude zatím v USA, Kanadě, Velké Británii, Singapuru, Malajsii a na Novém Zélandu. Během podzimu by se měl počet zemí rozšířit.
 
Mozilla VPN
 
Mozilla VPN je založena na protokolu WireGuard a chlubí se tak pouhými 4000 řádky zdrojového kódu, což je výrazně méně než u konkurenčních řešení. Uživatelům slibuje i jednoduché a srozumitelné ovládání. Prozatím je k dispozici pro operační systémy Microsoft Windows a Google Android. Varianta pro Apple iOS zatím zůstává v betaverzi, ale i ta by se měla brzy dočkat finální verze. Do budoucna se počítá i s podporou macOS a Linuxu.
 
Mozilla VPN je schopna zabezpečit zařízení napříč všemi aplikacemi a všemi podporovanými platformami. Společnost zároveň říká, že si nijak neuchovává záznamy o aktivitě uživatelů a služba je datově neomezená. Celkem nabízí 280 různých serverů ve více než 30 zemích a lze na jeden účet připojit až 5 zařízení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa Zakladatel ARMu říká, že prodej společnosti NVIDIA by byla katastrofa
Hermann Hauser, jeden ze zakladatelů společnosti ARM, se velmi kriticky vyjádřil k záměru NVIDIE převzít ARM z rukou japonské banky Softbank. Dle jeho slov by něco takového byla hotová katastrofa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň Azza Pyramid Mini 806: doslova pyramidální skříň
Pokud někoho nebaví nudné krabicoidní počítačové skříně, má dnes už možnost si vybírat z mnoha jiných, které mají zajímavější tvary, i když to v řadě případů znamená neefektivní využití prostoru. Jak to je v případě Azza Pyramid Mini 806?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen Důvod padání prohlížeče Microsoft Edge při vyhledávání přes Google odhalen
Před pár dny se objevily záhadné pády internetového prohlížeče Microsoft Edge při nastavení výchozího vyhledávače na Google. Chyba se přitom neobjevovala při vyhledávání přes vlastní vyhledávač Bing. Důvod havárií se už naštěstí povedlo odhalit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely ViewSonic nabízí pár herních 31,5" monitorů s MVA panely
Společnost ViewSonic obohatila svou nabídku herních monitorů o dva nové stejně velké 31,5palcové modely, které využívají panely typu MVA. Ty jsou však rozdílné, a tak jsou rozdílné i samotné monitory VX3268-2KPC-MHD a VX3268-PC-MHD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft příští měsíc bez dalších nákladů propojí Xbox Game Pass s xCloud Microsoft příští měsíc bez dalších nákladů propojí Xbox Game Pass s xCloud
Microsoft potvrdil to, co se šuškalo už před řadou dní. Odhodlá se propojit svou službu Xbox Game Pass Ultimate se streamováním pomocí technologie Project xCloud. Znamená to, že si nebudeme muset kupovat ani výkonný hardware a ani samotné kopie her.
Dnes, aktualita, Jan Vítek