Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí

Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí
, , aktualita
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67 přináší opět několik zajímavých vylepšení. Vývojáři slibují další navýšení rychlosti a menší paměťovou náročnost, slibují také zvýšení soukromí a boj proti těžbě kryptoměn.
K oblíbeným
reklama
Vývojáři internetového prohlížeče Mozilla Firefox přichází s další novou verzí Firefox 67. Ta slibuje několik novinek, které by měli pomoci zvýšit zájem o tento prohlížeč a bojovat proti konkurenčnímu Google Chrome. Podle tvůrců je nynější verze o 40 až 80 % rychlejší než varianty vydané před rokem. Toho bylo nyní dosaženo i tím, že prohlížeč načítá moduly až tehdy, když ví, že je bude brzy potřebovat a pozdrží načítání, pokud nemají prioritu. Sami tvůrci Mozilly to nazývají "záměrnou prokrastinací".
 
Mozilla Firefox logo
 
Díky tomu je start rychlejší a vylepšena byla i paměťová náročnost. Firefox odkládá nepoužívané panely, pokud zbývá méně než 400 MB volné RAM. Načte je zpátky až tehdy, když je uživatel bude chtít otevřít. Podobně prohlížeč zachází i s načítáním modulů a optimalizuje ho tak, aby další načtení prohlížeče s moduly bylo rychlejší podle toho, jak je uživatel bude potřebovat.
 
Další změny byly ohlášeny už před pár týdny a o finální verze se skutečně dostaly. Konkrétně jde o systém, který zabraňuje nevyžádané těžbě kryptoměn pomocí skriptů a také funkce, která je prevencí proti vzniku digitálního otisku. I když uživatel zakáže cookies, lze jej v některých případech identifikovat pomocí některých údajů, jako jsou nejrůznější vlastnosti použitého hardwaru a softwaru. Zajímavostí je, že Firefox nyní dovoluje ukládat hesla i při anonymním prohlížení. Stejně tak v něm lze zvolit, které doplňky mohou být spuštěny a které nikoli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková