Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí

Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí
, , aktualita
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67 přináší opět několik zajímavých vylepšení. Vývojáři slibují další navýšení rychlosti a menší paměťovou náročnost, slibují také zvýšení soukromí a boj proti těžbě kryptoměn.
K oblíbeným
reklama
Vývojáři internetového prohlížeče Mozilla Firefox přichází s další novou verzí Firefox 67. Ta slibuje několik novinek, které by měli pomoci zvýšit zájem o tento prohlížeč a bojovat proti konkurenčnímu Google Chrome. Podle tvůrců je nynější verze o 40 až 80 % rychlejší než varianty vydané před rokem. Toho bylo nyní dosaženo i tím, že prohlížeč načítá moduly až tehdy, když ví, že je bude brzy potřebovat a pozdrží načítání, pokud nemají prioritu. Sami tvůrci Mozilly to nazývají "záměrnou prokrastinací".
 
Mozilla Firefox logo
 
Díky tomu je start rychlejší a vylepšena byla i paměťová náročnost. Firefox odkládá nepoužívané panely, pokud zbývá méně než 400 MB volné RAM. Načte je zpátky až tehdy, když je uživatel bude chtít otevřít. Podobně prohlížeč zachází i s načítáním modulů a optimalizuje ho tak, aby další načtení prohlížeče s moduly bylo rychlejší podle toho, jak je uživatel bude potřebovat.
 
Další změny byly ohlášeny už před pár týdny a o finální verze se skutečně dostaly. Konkrétně jde o systém, který zabraňuje nevyžádané těžbě kryptoměn pomocí skriptů a také funkce, která je prevencí proti vzniku digitálního otisku. I když uživatel zakáže cookies, lze jej v některých případech identifikovat pomocí některých údajů, jako jsou nejrůznější vlastnosti použitého hardwaru a softwaru. Zajímavostí je, že Firefox nyní dovoluje ukládat hesla i při anonymním prohlížení. Stejně tak v něm lze zvolit, které doplňky mohou být spuštěny a které nikoli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek