Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí

Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí
, , aktualita
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67 přináší opět několik zajímavých vylepšení. Vývojáři slibují další navýšení rychlosti a menší paměťovou náročnost, slibují také zvýšení soukromí a boj proti těžbě kryptoměn.
K oblíbeným
reklama
Vývojáři internetového prohlížeče Mozilla Firefox přichází s další novou verzí Firefox 67. Ta slibuje několik novinek, které by měli pomoci zvýšit zájem o tento prohlížeč a bojovat proti konkurenčnímu Google Chrome. Podle tvůrců je nynější verze o 40 až 80 % rychlejší než varianty vydané před rokem. Toho bylo nyní dosaženo i tím, že prohlížeč načítá moduly až tehdy, když ví, že je bude brzy potřebovat a pozdrží načítání, pokud nemají prioritu. Sami tvůrci Mozilly to nazývají "záměrnou prokrastinací".
 
Mozilla Firefox logo
 
Díky tomu je start rychlejší a vylepšena byla i paměťová náročnost. Firefox odkládá nepoužívané panely, pokud zbývá méně než 400 MB volné RAM. Načte je zpátky až tehdy, když je uživatel bude chtít otevřít. Podobně prohlížeč zachází i s načítáním modulů a optimalizuje ho tak, aby další načtení prohlížeče s moduly bylo rychlejší podle toho, jak je uživatel bude potřebovat.
 
Další změny byly ohlášeny už před pár týdny a o finální verze se skutečně dostaly. Konkrétně jde o systém, který zabraňuje nevyžádané těžbě kryptoměn pomocí skriptů a také funkce, která je prevencí proti vzniku digitálního otisku. I když uživatel zakáže cookies, lze jej v některých případech identifikovat pomocí některých údajů, jako jsou nejrůznější vlastnosti použitého hardwaru a softwaru. Zajímavostí je, že Firefox nyní dovoluje ukládat hesla i při anonymním prohlížení. Stejně tak v něm lze zvolit, které doplňky mohou být spuštěny a které nikoli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek