Mozilla vyřešila problém s rozšířeními novou verzí Firefoxu

Mozilla vyřešila problém s rozšířeními novou verzí Firefoxu
, , aktualita
O víkendu přestala fungovat rozšíření ve Firefoxu. Mozilla to nejprve řešila hotfixem, ale nyní byla kvůli opravě chyby vydána i nová verze prohlížeče 66.0.4. Smůlu ovšem mají uživatelé, kteří z nějakého důvodu odmítají upgradovat.
K oblíbeným
reklama
Vývojáři pracující pro Mozillu si příliš klidný víkend neužili. Během sobotní noci vypršela platnost certifikátu, kvůli kterému musela být zastavena funkčnost všech rozšíření ve Firefoxu. Uživatelé hned našli nepříliš elegantní řešení, jak problém dočasně vyřešit. Mozilla potom vydala hotfix, tedy rychlou opravu, která byla nainstalována na pozadí přes funkci Studie. I to ovšem bylo pouze provizorní řešení. Narychlo proto vyšla verze 66.0.4, která je dostupná pro desktopové systémy a Android. Systémoví správci, kteří používají Firefox ESR, potom mohou stahovat novou verzi s označením 60.6.2. Na dlouhý seznam změn tentokrát nebyl čas, k dispozici je tedy pouze jedna novinka. Díky opravě řetězce certifikátů lze opět povolit webová rozšíření, motivy, vyhledávače a jazykové balíčky, které byly během víkendu zakázány.
 
 
Vývojáři přiznávají, že oprava není dokonalá, hlavním cílem bylo vydat novou verzi do pondělí. Malá část rozšíření se může ukazovat jako nekompatibilní, případně se nezobrazí na stránce about:addons. V takovém případě Mozilla doporučuje provést opětovnou instalaci těchto add-onů a obnovit jejich data, která by neměla být ztracena. Netýká se to ovšem rozšíření, která využívají funkce kontejnerů (např. Multi-Account Containers a Facebook Container). Uživatelé tak možná budou muset tato rozšíření znovu nastavit na stránce about:addons. Dále také mohlo dojít ke ztrátě domovské stránky nebo vyhledávače, které byly nastaveny rozšířením. A pokud uživatel používá témata pro změnu vzhledu, možná je bude muset znovu povolit v nastavení about:addons.
 
V následujících dnech by potom měla vyjít další opravná verze, která snad vyřeší i některé dílčí problémy. V každém případě tento krok vzbudil vlnu nevole mezi uživateli, kteří z nějakého důvodu používají starší verzi prohlížeče a odmítají přejít na Firefox 66. Může to být z důvodu kompatibility s některým rozšířením nebo třeba používáním staršího operačního systému. Na jejich žádosti, aby Mozilla přinesla trvalé řešení i pro starší verze Firefoxu, zatím nikdo neodpověděl.
 
Dotkl se vás během víkendu problém s rozšířeními ve Firefoxu? A jak jste spokojeni s tím, jak Mozilla chybu vyřešila?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků Operátor AT&T u soudu: prodával data o poloze zákazníků
Americký operátor AT&T má problém. Nadace Electronic Frontier Foundation ho zažalovala za prodej dat ohledně polohy nic netušících zákazníků dalším firmám. Ty mohly tyto údaje využívat ke své činnosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
CEO Intelu: problémy s 10nm procesem vznikly kvůli příliš velkým ambicím CEO Intelu: problémy s 10nm procesem vznikly kvůli příliš velkým ambicím
Robert Swan, který oficiálně vede společnost Intel od začátku tohoto roku, se ukázal na Brainstorm Tech Conference v Aspenu a promluvil tam i o problémech s vývojem 10nm technologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí Toshiba Memory Corporation se přejmenuje na Kioxia, OCZ končí
Toshiba Memory Holdings Corporation ohlásila, že pod svým dosavadním názvem už nebude existovat dlouho. Ještě letos se přejmenuje a jako svůj nový název si vybrala označení Kioxia. Proč se vůbec k tomu rozhodla a co její nový název znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI uvádí desky MAX se 256Mb ROM a AMD B450 pro Ryzen 3000 MSI uvádí desky MAX se 256Mb ROM a AMD B450 pro Ryzen 3000
Označení MAX nesou čtyři nové desky od firmy MSI, která využila čipovou sadu AMD B450, aby nabídla už rovnou zaručenou podporu procesorů Ryzen 3000. K tomu se pak bude hodit 256Mb SPI flash ROM pro BIOS. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Pro Control od Remedy budeme potřebovat alespoň GTX 1060 či RX 580 Pro Control od Remedy budeme potřebovat alespoň GTX 1060 či RX 580
Remedy Entertainment přišli s minimálními požadavky pro svůj chystaný titul Control, které nejsou zrovna nízké. Potřebovat budeme dle nich grafickou kartu na úrovni GeForce GTX 1060 nebo Radeonu RX 580. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře