Mozilla vyřešila problém s rozšířeními novou verzí Firefoxu

Mozilla vyřešila problém s rozšířeními novou verzí Firefoxu
, , aktualita
O víkendu přestala fungovat rozšíření ve Firefoxu. Mozilla to nejprve řešila hotfixem, ale nyní byla kvůli opravě chyby vydána i nová verze prohlížeče 66.0.4. Smůlu ovšem mají uživatelé, kteří z nějakého důvodu odmítají upgradovat.
K oblíbeným
reklama
Vývojáři pracující pro Mozillu si příliš klidný víkend neužili. Během sobotní noci vypršela platnost certifikátu, kvůli kterému musela být zastavena funkčnost všech rozšíření ve Firefoxu. Uživatelé hned našli nepříliš elegantní řešení, jak problém dočasně vyřešit. Mozilla potom vydala hotfix, tedy rychlou opravu, která byla nainstalována na pozadí přes funkci Studie. I to ovšem bylo pouze provizorní řešení. Narychlo proto vyšla verze 66.0.4, která je dostupná pro desktopové systémy a Android. Systémoví správci, kteří používají Firefox ESR, potom mohou stahovat novou verzi s označením 60.6.2. Na dlouhý seznam změn tentokrát nebyl čas, k dispozici je tedy pouze jedna novinka. Díky opravě řetězce certifikátů lze opět povolit webová rozšíření, motivy, vyhledávače a jazykové balíčky, které byly během víkendu zakázány.
 
 
Vývojáři přiznávají, že oprava není dokonalá, hlavním cílem bylo vydat novou verzi do pondělí. Malá část rozšíření se může ukazovat jako nekompatibilní, případně se nezobrazí na stránce about:addons. V takovém případě Mozilla doporučuje provést opětovnou instalaci těchto add-onů a obnovit jejich data, která by neměla být ztracena. Netýká se to ovšem rozšíření, která využívají funkce kontejnerů (např. Multi-Account Containers a Facebook Container). Uživatelé tak možná budou muset tato rozšíření znovu nastavit na stránce about:addons. Dále také mohlo dojít ke ztrátě domovské stránky nebo vyhledávače, které byly nastaveny rozšířením. A pokud uživatel používá témata pro změnu vzhledu, možná je bude muset znovu povolit v nastavení about:addons.
 
V následujících dnech by potom měla vyjít další opravná verze, která snad vyřeší i některé dílčí problémy. V každém případě tento krok vzbudil vlnu nevole mezi uživateli, kteří z nějakého důvodu používají starší verzi prohlížeče a odmítají přejít na Firefox 66. Může to být z důvodu kompatibility s některým rozšířením nebo třeba používáním staršího operačního systému. Na jejich žádosti, aby Mozilla přinesla trvalé řešení i pro starší verze Firefoxu, zatím nikdo neodpověděl.
 
Dotkl se vás během víkendu problém s rozšířeními ve Firefoxu? A jak jste spokojeni s tím, jak Mozilla chybu vyřešila?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek