Mozilla vyřešila problém s rozšířeními novou verzí Firefoxu

Mozilla vyřešila problém s rozšířeními novou verzí Firefoxu
, , aktualita
O víkendu přestala fungovat rozšíření ve Firefoxu. Mozilla to nejprve řešila hotfixem, ale nyní byla kvůli opravě chyby vydána i nová verze prohlížeče 66.0.4. Smůlu ovšem mají uživatelé, kteří z nějakého důvodu odmítají upgradovat.
K oblíbeným
reklama
Vývojáři pracující pro Mozillu si příliš klidný víkend neužili. Během sobotní noci vypršela platnost certifikátu, kvůli kterému musela být zastavena funkčnost všech rozšíření ve Firefoxu. Uživatelé hned našli nepříliš elegantní řešení, jak problém dočasně vyřešit. Mozilla potom vydala hotfix, tedy rychlou opravu, která byla nainstalována na pozadí přes funkci Studie. I to ovšem bylo pouze provizorní řešení. Narychlo proto vyšla verze 66.0.4, která je dostupná pro desktopové systémy a Android. Systémoví správci, kteří používají Firefox ESR, potom mohou stahovat novou verzi s označením 60.6.2. Na dlouhý seznam změn tentokrát nebyl čas, k dispozici je tedy pouze jedna novinka. Díky opravě řetězce certifikátů lze opět povolit webová rozšíření, motivy, vyhledávače a jazykové balíčky, které byly během víkendu zakázány.
 
 
Vývojáři přiznávají, že oprava není dokonalá, hlavním cílem bylo vydat novou verzi do pondělí. Malá část rozšíření se může ukazovat jako nekompatibilní, případně se nezobrazí na stránce about:addons. V takovém případě Mozilla doporučuje provést opětovnou instalaci těchto add-onů a obnovit jejich data, která by neměla být ztracena. Netýká se to ovšem rozšíření, která využívají funkce kontejnerů (např. Multi-Account Containers a Facebook Container). Uživatelé tak možná budou muset tato rozšíření znovu nastavit na stránce about:addons. Dále také mohlo dojít ke ztrátě domovské stránky nebo vyhledávače, které byly nastaveny rozšířením. A pokud uživatel používá témata pro změnu vzhledu, možná je bude muset znovu povolit v nastavení about:addons.
 
V následujících dnech by potom měla vyjít další opravná verze, která snad vyřeší i některé dílčí problémy. V každém případě tento krok vzbudil vlnu nevole mezi uživateli, kteří z nějakého důvodu používají starší verzi prohlížeče a odmítají přejít na Firefox 66. Může to být z důvodu kompatibility s některým rozšířením nebo třeba používáním staršího operačního systému. Na jejich žádosti, aby Mozilla přinesla trvalé řešení i pro starší verze Firefoxu, zatím nikdo neodpověděl.
 
Dotkl se vás během víkendu problém s rozšířeními ve Firefoxu? A jak jste spokojeni s tím, jak Mozilla chybu vyřešila?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala