reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MrBeast je s výdělky na X nakonec spokojen, získal tu už přes 1.000.000 USD

16.4.2024, Milan Šurkala, aktualita
MrBeast je s výdělky na X nakonec spokojen, získal tu už přes 1.000.000 USD
MrBeast vzal na milost Muskovu sociální síť X a po prvním úspěšném testu se rozhodl zde zveřejnit i další videa. A jak říká, není to vůbec špatné, jde o slušný zisk, který má pomoci v produkci dalších videí.
Sociální síť X (kdysi Twitter) už nějakou dobu nabízí svým uživatelům možnost přivýdělku, pokud je jejich sledovat na síti dostatečně vysoká. Konkrétně jde o limit 500 sledujících (což je celkem jednoduché splnit) a 5 milionů impresí během 3 měsíců (což už je podstatně náročnější). YouTuber MrBeast na začátku roku na Muskovu výzvu řekl, že jeho síť mizerně platí, ale nakonec to zkusil, a jeho první sem umístěné video mu přineslo přes čtvrt milionu dolarů. Toto video pak doplnil o několik dalších a před několika dny zveřejnil další tweet, ve kterém ukázal přehled zhlédnutí 5 videí, přičemž ta měla mezi 123 až 177 miliony impresí. To jsou velmi dobrá čísla, dvěma řády překonávající minimální požadavky na monetizaci. Celkově to bylo okolo 753 milionů impresí.
 
 
MrBeast se nechal slyšet, že prozatím z nich vydělal okolo jednoho milionu USD (což dělá zhruba 0,0013 USD na impresi). 1000 zhlédnutí mu tak přináší 1,3 USD, zde je ale nutné vzít v potaz to, že jde o dlouhá videa, která mají výrazně vyšší odměny na impresi než krátký textový tweet. Jiní uživatelé reportují i řádově nižší čísla. MrBeast se nechal slyšet, že tyto výdělky přidává ke svému rozpočtu na produkci videa, takže může na jejich vytváření nyní vynaložit více peněz. Elon Musk pak jeho tweet okomentoval prostým "Cool".
 
Zdroj: unilad.com, fotografie (MrBeast, autor: Fidias, CC BY 3.0, přes  Wikimedia Commons, Elon Musk, autor: Daniel Oberhaus, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons)


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama