www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI dává vědět, že mnoho jeho monitorů pro FreeSync je kompatibilní s G-Sync

MSI dává vědět, že mnoho jeho monitorů pro FreeSync je kompatibilní s G-Sync
, , aktualita
Když NVIDIA zveřejnila první seznam monitorů určených původně pro FreeSync, které jsou také "G-Sync Compatible", nebyl a ani nyní mezi nimi není žádný od MSI. Tato firma nás nyní informuje, že jich má takových více než dost. 
K oblíbeným
reklama
Jak je jasně vidět na následujícím obrázku, monitorů původně pro FreeSync, které NVIDIA ocenila certifikací G-Sync Compatible, je celkem dvanáct a mezi nimi není ani jeden firmy MSI. Ta je přitom jedním ze známých výrobců herních monitorů a dobře si lze představit to pozdvižení následované testy s novými ovladači NVIDIA GeForce.  
 
 
NVIDIA přitom dala vědět, že testovala na 400 monitorů a lze si naopak velice těžko představit, že by mezi nimi nebyl ani jeden od firmy MSI. Znamená to tak, že testy jsou opravdu náročné, i když NVIDII do kuchyně nevidíme a je velká otázka, co dané testy opravdu obnášejí a jak byly nastaveny. Už jednou jsme se podívali na test monitoru firmy LG, který mezi výše uvedenými pochopitelně také není a na něm G-Sync dle autora testu fungoval naprosto bez problémů. Nyní nám MSI sděluje, že až na dva jsou G-Sync Compatible všechny níže uvedené monitory, respektive až na tři, ale ten zbývající podporuje rovnou opravdový G-Sync. 
 
 
Takže se opravdu můžeme ptát, jak NVIDIA své testy nastavila a zda nebyla až příliš přísná, a to snad cíleně přísná kvůli tomu, aby z nabídky všech monitorů pro FreeSync prošlo co nejméně modelů. Kdyby prošel téměř každý, o to hůře by vypadal její vlastní G-Sync, a to jednak z hlediska bohatosti výběru na trhu a pak i z hlediska toho, že nyní NVIDIA na základě svých testů dává v podstatě najevo, že drtivá většina monitorů pro FreeSync je jakýsi podřadný hardware, který nedostáhne ani na tu základní synchronizaci, kterou G-Sync Compatible představuje. 
 
Uvidíme, kam se to celé vyvine. Nyní MSI NVIDII sděluje, že dle jeho testů může do seznamu přidat dalších 16 monitorů. MSI také ještě dále testuje další své modely, ovšem stejně jako v případě NVIDIE se nic nedozvíme o nastavení testů, tedy až na to, že monitory byly zkoušeny s kartami MSI RTX 2070 Ventus 8G, MSI RTX 2080 Ventus 8G a MSI GTX 1080 Gaming 8G.
 
Můžeme také očekávat, že MSI není poslední z firem, které provedou své vlastní testy. Je to ostatně v jejich zájmu vzhledem k oblibě karet generace Pascal, které vedle Turingů také podporují Adaptive-Sync od ovladačů verze 417.71. Oficiální seznam příslušných monitorů žádné modely od MSI s G-Sync Compatible stále nezahrnuje.  
 
Zdroj: MSI


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek