www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI dává vědět, že mnoho jeho monitorů pro FreeSync je kompatibilní s G-Sync

MSI dává vědět, že mnoho jeho monitorů pro FreeSync je kompatibilní s G-Sync
, , aktualita
Když NVIDIA zveřejnila první seznam monitorů určených původně pro FreeSync, které jsou také "G-Sync Compatible", nebyl a ani nyní mezi nimi není žádný od MSI. Tato firma nás nyní informuje, že jich má takových více než dost. 
K oblíbeným
reklama
Jak je jasně vidět na následujícím obrázku, monitorů původně pro FreeSync, které NVIDIA ocenila certifikací G-Sync Compatible, je celkem dvanáct a mezi nimi není ani jeden firmy MSI. Ta je přitom jedním ze známých výrobců herních monitorů a dobře si lze představit to pozdvižení následované testy s novými ovladači NVIDIA GeForce.  
 
 
NVIDIA přitom dala vědět, že testovala na 400 monitorů a lze si naopak velice těžko představit, že by mezi nimi nebyl ani jeden od firmy MSI. Znamená to tak, že testy jsou opravdu náročné, i když NVIDII do kuchyně nevidíme a je velká otázka, co dané testy opravdu obnášejí a jak byly nastaveny. Už jednou jsme se podívali na test monitoru firmy LG, který mezi výše uvedenými pochopitelně také není a na něm G-Sync dle autora testu fungoval naprosto bez problémů. Nyní nám MSI sděluje, že až na dva jsou G-Sync Compatible všechny níže uvedené monitory, respektive až na tři, ale ten zbývající podporuje rovnou opravdový G-Sync. 
 
 
Takže se opravdu můžeme ptát, jak NVIDIA své testy nastavila a zda nebyla až příliš přísná, a to snad cíleně přísná kvůli tomu, aby z nabídky všech monitorů pro FreeSync prošlo co nejméně modelů. Kdyby prošel téměř každý, o to hůře by vypadal její vlastní G-Sync, a to jednak z hlediska bohatosti výběru na trhu a pak i z hlediska toho, že nyní NVIDIA na základě svých testů dává v podstatě najevo, že drtivá většina monitorů pro FreeSync je jakýsi podřadný hardware, který nedostáhne ani na tu základní synchronizaci, kterou G-Sync Compatible představuje. 
 
Uvidíme, kam se to celé vyvine. Nyní MSI NVIDII sděluje, že dle jeho testů může do seznamu přidat dalších 16 monitorů. MSI také ještě dále testuje další své modely, ovšem stejně jako v případě NVIDIE se nic nedozvíme o nastavení testů, tedy až na to, že monitory byly zkoušeny s kartami MSI RTX 2070 Ventus 8G, MSI RTX 2080 Ventus 8G a MSI GTX 1080 Gaming 8G.
 
Můžeme také očekávat, že MSI není poslední z firem, které provedou své vlastní testy. Je to ostatně v jejich zájmu vzhledem k oblibě karet generace Pascal, které vedle Turingů také podporují Adaptive-Sync od ovladačů verze 417.71. Oficiální seznam příslušných monitorů žádné modely od MSI s G-Sync Compatible stále nezahrnuje.  
 
Zdroj: MSI


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková