www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI dává vědět, že mnoho jeho monitorů pro FreeSync je kompatibilní s G-Sync

MSI dává vědět, že mnoho jeho monitorů pro FreeSync je kompatibilní s G-Sync
, , aktualita
Když NVIDIA zveřejnila první seznam monitorů určených původně pro FreeSync, které jsou také "G-Sync Compatible", nebyl a ani nyní mezi nimi není žádný od MSI. Tato firma nás nyní informuje, že jich má takových více než dost. 
reklama
Jak je jasně vidět na následujícím obrázku, monitorů původně pro FreeSync, které NVIDIA ocenila certifikací G-Sync Compatible, je celkem dvanáct a mezi nimi není ani jeden firmy MSI. Ta je přitom jedním ze známých výrobců herních monitorů a dobře si lze představit to pozdvižení následované testy s novými ovladači NVIDIA GeForce.  
 
 
NVIDIA přitom dala vědět, že testovala na 400 monitorů a lze si naopak velice těžko představit, že by mezi nimi nebyl ani jeden od firmy MSI. Znamená to tak, že testy jsou opravdu náročné, i když NVIDII do kuchyně nevidíme a je velká otázka, co dané testy opravdu obnášejí a jak byly nastaveny. Už jednou jsme se podívali na test monitoru firmy LG, který mezi výše uvedenými pochopitelně také není a na něm G-Sync dle autora testu fungoval naprosto bez problémů. Nyní nám MSI sděluje, že až na dva jsou G-Sync Compatible všechny níže uvedené monitory, respektive až na tři, ale ten zbývající podporuje rovnou opravdový G-Sync. 
 
 
Takže se opravdu můžeme ptát, jak NVIDIA své testy nastavila a zda nebyla až příliš přísná, a to snad cíleně přísná kvůli tomu, aby z nabídky všech monitorů pro FreeSync prošlo co nejméně modelů. Kdyby prošel téměř každý, o to hůře by vypadal její vlastní G-Sync, a to jednak z hlediska bohatosti výběru na trhu a pak i z hlediska toho, že nyní NVIDIA na základě svých testů dává v podstatě najevo, že drtivá většina monitorů pro FreeSync je jakýsi podřadný hardware, který nedostáhne ani na tu základní synchronizaci, kterou G-Sync Compatible představuje. 
 
Uvidíme, kam se to celé vyvine. Nyní MSI NVIDII sděluje, že dle jeho testů může do seznamu přidat dalších 16 monitorů. MSI také ještě dále testuje další své modely, ovšem stejně jako v případě NVIDIE se nic nedozvíme o nastavení testů, tedy až na to, že monitory byly zkoušeny s kartami MSI RTX 2070 Ventus 8G, MSI RTX 2080 Ventus 8G a MSI GTX 1080 Gaming 8G.
 
Můžeme také očekávat, že MSI není poslední z firem, které provedou své vlastní testy. Je to ostatně v jejich zájmu vzhledem k oblibě karet generace Pascal, které vedle Turingů také podporují Adaptive-Sync od ovladačů verze 417.71. Oficiální seznam příslušných monitorů žádné modely od MSI s G-Sync Compatible stále nezahrnuje.  
 
Zdroj: MSI


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek