www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI dává vědět, že mnoho jeho monitorů pro FreeSync je kompatibilní s G-Sync

MSI dává vědět, že mnoho jeho monitorů pro FreeSync je kompatibilní s G-Sync
, , aktualita
Když NVIDIA zveřejnila první seznam monitorů určených původně pro FreeSync, které jsou také "G-Sync Compatible", nebyl a ani nyní mezi nimi není žádný od MSI. Tato firma nás nyní informuje, že jich má takových více než dost. 
K oblíbeným
reklama
Jak je jasně vidět na následujícím obrázku, monitorů původně pro FreeSync, které NVIDIA ocenila certifikací G-Sync Compatible, je celkem dvanáct a mezi nimi není ani jeden firmy MSI. Ta je přitom jedním ze známých výrobců herních monitorů a dobře si lze představit to pozdvižení následované testy s novými ovladači NVIDIA GeForce.  
 
 
NVIDIA přitom dala vědět, že testovala na 400 monitorů a lze si naopak velice těžko představit, že by mezi nimi nebyl ani jeden od firmy MSI. Znamená to tak, že testy jsou opravdu náročné, i když NVIDII do kuchyně nevidíme a je velká otázka, co dané testy opravdu obnášejí a jak byly nastaveny. Už jednou jsme se podívali na test monitoru firmy LG, který mezi výše uvedenými pochopitelně také není a na něm G-Sync dle autora testu fungoval naprosto bez problémů. Nyní nám MSI sděluje, že až na dva jsou G-Sync Compatible všechny níže uvedené monitory, respektive až na tři, ale ten zbývající podporuje rovnou opravdový G-Sync. 
 
 
Takže se opravdu můžeme ptát, jak NVIDIA své testy nastavila a zda nebyla až příliš přísná, a to snad cíleně přísná kvůli tomu, aby z nabídky všech monitorů pro FreeSync prošlo co nejméně modelů. Kdyby prošel téměř každý, o to hůře by vypadal její vlastní G-Sync, a to jednak z hlediska bohatosti výběru na trhu a pak i z hlediska toho, že nyní NVIDIA na základě svých testů dává v podstatě najevo, že drtivá většina monitorů pro FreeSync je jakýsi podřadný hardware, který nedostáhne ani na tu základní synchronizaci, kterou G-Sync Compatible představuje. 
 
Uvidíme, kam se to celé vyvine. Nyní MSI NVIDII sděluje, že dle jeho testů může do seznamu přidat dalších 16 monitorů. MSI také ještě dále testuje další své modely, ovšem stejně jako v případě NVIDIE se nic nedozvíme o nastavení testů, tedy až na to, že monitory byly zkoušeny s kartami MSI RTX 2070 Ventus 8G, MSI RTX 2080 Ventus 8G a MSI GTX 1080 Gaming 8G.
 
Můžeme také očekávat, že MSI není poslední z firem, které provedou své vlastní testy. Je to ostatně v jejich zájmu vzhledem k oblibě karet generace Pascal, které vedle Turingů také podporují Adaptive-Sync od ovladačů verze 417.71. Oficiální seznam příslušných monitorů žádné modely od MSI s G-Sync Compatible stále nezahrnuje.  
 
Zdroj: MSI


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alexa bude umět zavolat pomoc člověku ve smrtelném nebezpečí Alexa bude umět zavolat pomoc člověku ve smrtelném nebezpečí
Virtuální asistentka Alexa vyvíjená společností Amazon má brzy dostat do vínku novou funkci, díky níž bude schopna dle různých projevů rozpoznat, že člověk poblíž právě prodělává infarkt. Bude mu pak schopna přivolat pomoc. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů V záznamech EEC se objevily celé řady nových GeForce a Radeonů
V materiálech EEC (Eurasian Economic Commission) se našly mnohé modely nových karet, a to včetně takových, které ani nečekáme, což ale není neobvyklé. Jde přitom o novinky jak od AMD, tak od NVIDIE. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují Tim Sweeney: exkluzivity v obchodu Epic fungují
CEO společnost Epic Games Tim Sweeney se rozpovídal o tom, jak funguje strategie obchodu Epic Games Store. Jak dobře víme, ten jde cestou exkluzivit, takže řada titulů je (zatím) pouze v jeho nabídce a to se řeší především.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce oživit Age of Mythology Microsoft chce oživit Age of Mythology
Microsoft si pro nás chystá oživení Age of Mythology, dosud ojedinělého titulu, který svým způsobem patří do série Age of Empires. A jak je z názvu celkem zřejmé, jde o strategii, která těží z mytologie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek