www.svethardware.cz
>
>
>
>

MSI dává vědět, že mnoho jeho monitorů pro FreeSync je kompatibilní s G-Sync

MSI dává vědět, že mnoho jeho monitorů pro FreeSync je kompatibilní s G-Sync
, , aktualita
Když NVIDIA zveřejnila první seznam monitorů určených původně pro FreeSync, které jsou také "G-Sync Compatible", nebyl a ani nyní mezi nimi není žádný od MSI. Tato firma nás nyní informuje, že jich má takových více než dost. 
K oblíbeným
reklama
Jak je jasně vidět na následujícím obrázku, monitorů původně pro FreeSync, které NVIDIA ocenila certifikací G-Sync Compatible, je celkem dvanáct a mezi nimi není ani jeden firmy MSI. Ta je přitom jedním ze známých výrobců herních monitorů a dobře si lze představit to pozdvižení následované testy s novými ovladači NVIDIA GeForce.  
 
 
NVIDIA přitom dala vědět, že testovala na 400 monitorů a lze si naopak velice těžko představit, že by mezi nimi nebyl ani jeden od firmy MSI. Znamená to tak, že testy jsou opravdu náročné, i když NVIDII do kuchyně nevidíme a je velká otázka, co dané testy opravdu obnášejí a jak byly nastaveny. Už jednou jsme se podívali na test monitoru firmy LG, který mezi výše uvedenými pochopitelně také není a na něm G-Sync dle autora testu fungoval naprosto bez problémů. Nyní nám MSI sděluje, že až na dva jsou G-Sync Compatible všechny níže uvedené monitory, respektive až na tři, ale ten zbývající podporuje rovnou opravdový G-Sync. 
 
 
Takže se opravdu můžeme ptát, jak NVIDIA své testy nastavila a zda nebyla až příliš přísná, a to snad cíleně přísná kvůli tomu, aby z nabídky všech monitorů pro FreeSync prošlo co nejméně modelů. Kdyby prošel téměř každý, o to hůře by vypadal její vlastní G-Sync, a to jednak z hlediska bohatosti výběru na trhu a pak i z hlediska toho, že nyní NVIDIA na základě svých testů dává v podstatě najevo, že drtivá většina monitorů pro FreeSync je jakýsi podřadný hardware, který nedostáhne ani na tu základní synchronizaci, kterou G-Sync Compatible představuje. 
 
Uvidíme, kam se to celé vyvine. Nyní MSI NVIDII sděluje, že dle jeho testů může do seznamu přidat dalších 16 monitorů. MSI také ještě dále testuje další své modely, ovšem stejně jako v případě NVIDIE se nic nedozvíme o nastavení testů, tedy až na to, že monitory byly zkoušeny s kartami MSI RTX 2070 Ventus 8G, MSI RTX 2080 Ventus 8G a MSI GTX 1080 Gaming 8G.
 
Můžeme také očekávat, že MSI není poslední z firem, které provedou své vlastní testy. Je to ostatně v jejich zájmu vzhledem k oblibě karet generace Pascal, které vedle Turingů také podporují Adaptive-Sync od ovladačů verze 417.71. Oficiální seznam příslušných monitorů žádné modely od MSI s G-Sync Compatible stále nezahrnuje.  
 
Zdroj: MSI


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář