Jak funguje G-Sync na nepodporovaném monitoru LG s Adaptive-Sync?

Jak funguje G-Sync na nepodporovaném monitoru LG s Adaptive-Sync?
, , aktualita
NVIDIA nedávno přišla s ovladači, které už na kartách Pascal a Turing nabídnou možnost zapnout G-Sync i na monitorech s Adaptive-Sync. Na techPowerUp si tuto funkci už vyzkoušeli, a to přitom na monitoru značky LG, která mezi podporovanými není.
K oblíbeným
reklama
Ovladače GeForce Graphics Drivers 417.71 WHQL s podporou Adaptive-Sync na GeForce přišly tento týden a dobře víme, že nabízejí i možnost zapnout synchronizaci i na monitorech, které NVIDIA přímo nepodporuje. 
 
 
Server techPowerUp měl k dispozici monitor LG 29UM68P (FreeSync, IPS, 2560 x 1080) a my díky materiálům NVIDIE máme potvrzeno, že mezi podporovanými monitory tento monitor není a ostatně tam není vůbec žádný od LG. Takže vyjde tato sázka do loterie, nebo byla synchronizace "obohacena" o artefakty, rozvlněný obraz či jiné nepřístojnosti? 
 
 
Nejdříve bylo třeba G-Sync rozchodit a v prvé řadě se ujistit, že náš monitor disponuje rozhraním DisplayPort 1.2a. Pokud ne, smůla. Pak jej musíme mít logicky ke kartě pomocí tohoto rozhraní i připojen, protože přes HDMI to nefunguje a pak už můžeme v ovladačích zapnout G-Sync Compatible (viz okolní snímky). 
 
 
Dle prvního snímku tak v nastavení 3D aktivujeme v rámci monitoru G-Sync Compatible a pak v menu Display a Set up G-Sync ještě zapneme synchronizaci nejlépe pro celoobrazovkový i oknový režim a nezapomeneme dané funkce dole zapnout pro uvedený monitor. Pokud monitor neprošel validací, uvidíme poté jen varování, které prostě odklikneme a je hotovo. Monitor by pak měl zablikat podobně jako při změně rozlišení na potvrzení provedené změny a je to, máme G-Sync na monitoru pro FreeSync.
 
Doporučuje se demo Pendulum od NVIDIE, které bylo vytvořeno právě pro otestování synchronizace a na techPowerUp ještě vyzkoušeli tituly Destiny 2, Halo SPV3, Prey i Monster Hunter World, aby zjistili pouze to, že synchronizace funguje bez problémů a zajišťuje plynulý obraz. 
 
Je otázka, na kolika monitorech s Adaptive-Sync můžeme skutečně narazit na problém, což nám tento test pochopitelně neřekne. Nicméně NVIDIA si o tom může tvrdit téměř cokoliv, když je zřejmé, že ony stovky monitorů nikdo jiný testovat nebude a zcela jistě ne stejnou metodikou, tudíž někdo mohl mít pochyby i o tom, zda i NVIDIA sama tak rozsáhlé testy provedla. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková