Jak funguje G-Sync na nepodporovaném monitoru LG s Adaptive-Sync?

Jak funguje G-Sync na nepodporovaném monitoru LG s Adaptive-Sync?
, , aktualita
NVIDIA nedávno přišla s ovladači, které už na kartách Pascal a Turing nabídnou možnost zapnout G-Sync i na monitorech s Adaptive-Sync. Na techPowerUp si tuto funkci už vyzkoušeli, a to přitom na monitoru značky LG, která mezi podporovanými není.
K oblíbeným
reklama
Ovladače GeForce Graphics Drivers 417.71 WHQL s podporou Adaptive-Sync na GeForce přišly tento týden a dobře víme, že nabízejí i možnost zapnout synchronizaci i na monitorech, které NVIDIA přímo nepodporuje. 
 
 
Server techPowerUp měl k dispozici monitor LG 29UM68P (FreeSync, IPS, 2560 x 1080) a my díky materiálům NVIDIE máme potvrzeno, že mezi podporovanými monitory tento monitor není a ostatně tam není vůbec žádný od LG. Takže vyjde tato sázka do loterie, nebo byla synchronizace "obohacena" o artefakty, rozvlněný obraz či jiné nepřístojnosti? 
 
 
Nejdříve bylo třeba G-Sync rozchodit a v prvé řadě se ujistit, že náš monitor disponuje rozhraním DisplayPort 1.2a. Pokud ne, smůla. Pak jej musíme mít logicky ke kartě pomocí tohoto rozhraní i připojen, protože přes HDMI to nefunguje a pak už můžeme v ovladačích zapnout G-Sync Compatible (viz okolní snímky). 
 
 
Dle prvního snímku tak v nastavení 3D aktivujeme v rámci monitoru G-Sync Compatible a pak v menu Display a Set up G-Sync ještě zapneme synchronizaci nejlépe pro celoobrazovkový i oknový režim a nezapomeneme dané funkce dole zapnout pro uvedený monitor. Pokud monitor neprošel validací, uvidíme poté jen varování, které prostě odklikneme a je hotovo. Monitor by pak měl zablikat podobně jako při změně rozlišení na potvrzení provedené změny a je to, máme G-Sync na monitoru pro FreeSync.
 
Doporučuje se demo Pendulum od NVIDIE, které bylo vytvořeno právě pro otestování synchronizace a na techPowerUp ještě vyzkoušeli tituly Destiny 2, Halo SPV3, Prey i Monster Hunter World, aby zjistili pouze to, že synchronizace funguje bez problémů a zajišťuje plynulý obraz. 
 
Je otázka, na kolika monitorech s Adaptive-Sync můžeme skutečně narazit na problém, což nám tento test pochopitelně neřekne. Nicméně NVIDIA si o tom může tvrdit téměř cokoliv, když je zřejmé, že ony stovky monitorů nikdo jiný testovat nebude a zcela jistě ne stejnou metodikou, tudíž někdo mohl mít pochyby i o tom, zda i NVIDIA sama tak rozsáhlé testy provedla. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková