www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI si utahuje z předraženého stojanu pro monitor Apple

MSI si utahuje z předraženého stojanu pro monitor Apple
, , aktualita
Apple tento týden představil špičkový monitor Pro Display XDR, který je sám o sobě pekelně drahý. Jako příslušenství k němu nabízí ještě stojan, svou cenou převyšující některé kvalitní monitory. Není divu, že si z této novinky dělá legraci i konkurence.
K oblíbeným
reklama
Apple není levnou značkou, ale tentokrát to s cenou opravdu přehnal i na své poměry. Na vývojářské konferenci WWDC 2019 tento týden oznámil nový monitor Apple Pro Display XDR, který samotný stojí 4 999 dolarů (113 tisíc korun bez DPH). K němu ovšem americká společnost nabídne samostatně prodávaný stojan za 999 dolarů (23 000 korun). Ano, samotný stojan stojí stejně jako poměrně solidní monitor konkurence nebo nejnižší paměťová varianta iPhonu Xs. Příslušenství sice nabízí nádherný design, je vyrobeno z hliníku a využívá otočný mechanismus, který umožňuje měnit pozici monitoru do všech směrů. Ani těmito výhodami ovšem nemůže Apple obhájit astronomickou cenu.
 
 
Není divu, že na samotné keynote se Apple setkat s rozporuplnými reakcemi a příležitost k rýpnutí si nenechala ujít ani konkurence. Australská pobočka MSI vydala na sociálních sítích obrázek, který srovnává Apple Pro Stand s připravovaným monitorem MSI Prestige PS341WU. Cenový rozdíl mezi oběma produkty není zase tak závratný, ale zatímco za 999 dolarů dostanete od Applu pouze stojan, MSI vám za 1 299 dolarů nabídne celý monitor. A ne jen tak ledajaký. Prestige PS341WU je určen pro profesionály, kteří editují videa nebo jinak pracují s grafikou. Na úhlopříčce 34 palců ukrývá rozlišení 5K (konkrétně 5120 x 2160 pixelů) a využívá nano IPS panel s úpravou proti odleskům.
 
K dalším výhodám monitoru patří certifikace DisplayHDR 600 a pokrytí 98 % barevného prostoru DCI-P3, respektive 100 % sRGB. Na konkurenci přitom neztrácí ani designem, který využívá netradiční bílé provedení v kombinaci se zlatým logem výrobce. Ačkoliv máme MSI spojené hlavně s herními produkty, ve své řadě Prestige nabízí notebooky a další produkty určené pro kreativce, které se odlišují jak hardwarem, tak designem. Prestige PS341WU se začne prodávat ve třetím čtvrtletí 2019, tedy v podobný čas jako Apple Pro Display XDR, který i se stojánkem vstoupí na trh během podzimu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře