www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

MSI si utahuje z předraženého stojanu pro monitor Apple

MSI si utahuje z předraženého stojanu pro monitor Apple
, , aktualita
Apple tento týden představil špičkový monitor Pro Display XDR, který je sám o sobě pekelně drahý. Jako příslušenství k němu nabízí ještě stojan, svou cenou převyšující některé kvalitní monitory. Není divu, že si z této novinky dělá legraci i konkurence.
K oblíbeným
reklama
Apple není levnou značkou, ale tentokrát to s cenou opravdu přehnal i na své poměry. Na vývojářské konferenci WWDC 2019 tento týden oznámil nový monitor Apple Pro Display XDR, který samotný stojí 4 999 dolarů (113 tisíc korun bez DPH). K němu ovšem americká společnost nabídne samostatně prodávaný stojan za 999 dolarů (23 000 korun). Ano, samotný stojan stojí stejně jako poměrně solidní monitor konkurence nebo nejnižší paměťová varianta iPhonu Xs. Příslušenství sice nabízí nádherný design, je vyrobeno z hliníku a využívá otočný mechanismus, který umožňuje měnit pozici monitoru do všech směrů. Ani těmito výhodami ovšem nemůže Apple obhájit astronomickou cenu.
 
 
Není divu, že na samotné keynote se Apple setkat s rozporuplnými reakcemi a příležitost k rýpnutí si nenechala ujít ani konkurence. Australská pobočka MSI vydala na sociálních sítích obrázek, který srovnává Apple Pro Stand s připravovaným monitorem MSI Prestige PS341WU. Cenový rozdíl mezi oběma produkty není zase tak závratný, ale zatímco za 999 dolarů dostanete od Applu pouze stojan, MSI vám za 1 299 dolarů nabídne celý monitor. A ne jen tak ledajaký. Prestige PS341WU je určen pro profesionály, kteří editují videa nebo jinak pracují s grafikou. Na úhlopříčce 34 palců ukrývá rozlišení 5K (konkrétně 5120 x 2160 pixelů) a využívá nano IPS panel s úpravou proti odleskům.
 
K dalším výhodám monitoru patří certifikace DisplayHDR 600 a pokrytí 98 % barevného prostoru DCI-P3, respektive 100 % sRGB. Na konkurenci přitom neztrácí ani designem, který využívá netradiční bílé provedení v kombinaci se zlatým logem výrobce. Ačkoliv máme MSI spojené hlavně s herními produkty, ve své řadě Prestige nabízí notebooky a další produkty určené pro kreativce, které se odlišují jak hardwarem, tak designem. Prestige PS341WU se začne prodávat ve třetím čtvrtletí 2019, tedy v podobný čas jako Apple Pro Display XDR, který i se stojánkem vstoupí na trh během podzimu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek