www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

MSI ukazuje RX 5700 Mech OC, ASRock zase Challenger

MSI ukazuje RX 5700 Mech OC, ASRock zase Challenger
, , aktualita
AIB výrobci grafických karet mají nyní velice napilno, neboť na trh přišly tři nové GeForce SUPER a k tomu ještě dva Radeony. V případě GeForce budou stačit menší úpravy starších verzí, ale Radeony budou zbrusu nové. A jaké?
K oblíbeným
reklama
Společnost MSI si pro své insidery připravila živý stream nazvaný Velká bitva GPU v roce 2019, který si nyní může každý pustit jako záznam. Jde pochopitelně především o představení různých nových modelů karet GeForce a Radeon a v čase 1:51:00 se můžeme podívat i na to, co za nové Radeony si tato firma chystá. 
 
 
Krátce řečeno, budou to verze Gaming X, Evoke OC a Mech OC karet Radeon RX 5700 a RX 5700 XT, které budou k dispozici někdy od srpna až od září. Záleží na tom, které společnost MSI uvidí jako prioritní. Všechny budou na trh dodány s nabídkou tříměsíčního předplatného pro Xbox Game Pass for PC, ale o tom už víme. 
 
 
MSI se prozatím uvolilo ukázat jedinou vlastní verzi Radeonu Navi, a to výše zobrazený model RX 5700 XT Mech OC, přičemž daný design nemusí být konečný. Na druhou stranu by nás spíše zajímalo to, jaké takty taková karta nabídne, ale je zřejmé, že právě to dosud ještě neví ani sám výrobce. Z fotografie je ale patrné, že styl chladiče plně odpovídá kartám GeForce řady Ventus, jako je třeba MSI GeForce GTX 1660 Ti Ventus XS OC. Co se týče řady Gaming X, ta by měla být tou nejvyšší a my můžeme očekávat ventilátory TORX 3.0 a chladič odpovídající designu FROZR 7. 
 
 
To společnost ASRock už je mnohem sdílnější, alespoň o svých modelech Radeon RX 5700 Challenger 8G OC a RX 5700 XT Challenger 8G OC. První karta nabízí takty 1515/1675/1725 MHz (base/boost/oc)  a druhá pak 1650/1795/1905 MHz. Vypadá to tak, že s maximálním taktem se nehnulo, nýbrž se základním o cca 50 MHz výš. 
 
 
Obě karty budou vybaveny stejnými dvěma 100mm ventilátory, pod nimiž pak prosvítají celkem čtyři heatpipe. Nakonec jsme se ale ještě dozvěděli, že dané specifikace se mohou ještě změnit. O cenách a dostupnosti nepadlo ani slovo. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů