www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

MSI ukazuje RX 5700 Mech OC, ASRock zase Challenger

MSI ukazuje RX 5700 Mech OC, ASRock zase Challenger
, , aktualita
AIB výrobci grafických karet mají nyní velice napilno, neboť na trh přišly tři nové GeForce SUPER a k tomu ještě dva Radeony. V případě GeForce budou stačit menší úpravy starších verzí, ale Radeony budou zbrusu nové. A jaké?
K oblíbeným
reklama
Společnost MSI si pro své insidery připravila živý stream nazvaný Velká bitva GPU v roce 2019, který si nyní může každý pustit jako záznam. Jde pochopitelně především o představení různých nových modelů karet GeForce a Radeon a v čase 1:51:00 se můžeme podívat i na to, co za nové Radeony si tato firma chystá. 
 
 
Krátce řečeno, budou to verze Gaming X, Evoke OC a Mech OC karet Radeon RX 5700 a RX 5700 XT, které budou k dispozici někdy od srpna až od září. Záleží na tom, které společnost MSI uvidí jako prioritní. Všechny budou na trh dodány s nabídkou tříměsíčního předplatného pro Xbox Game Pass for PC, ale o tom už víme. 
 
 
MSI se prozatím uvolilo ukázat jedinou vlastní verzi Radeonu Navi, a to výše zobrazený model RX 5700 XT Mech OC, přičemž daný design nemusí být konečný. Na druhou stranu by nás spíše zajímalo to, jaké takty taková karta nabídne, ale je zřejmé, že právě to dosud ještě neví ani sám výrobce. Z fotografie je ale patrné, že styl chladiče plně odpovídá kartám GeForce řady Ventus, jako je třeba MSI GeForce GTX 1660 Ti Ventus XS OC. Co se týče řady Gaming X, ta by měla být tou nejvyšší a my můžeme očekávat ventilátory TORX 3.0 a chladič odpovídající designu FROZR 7. 
 
 
To společnost ASRock už je mnohem sdílnější, alespoň o svých modelech Radeon RX 5700 Challenger 8G OC a RX 5700 XT Challenger 8G OC. První karta nabízí takty 1515/1675/1725 MHz (base/boost/oc)  a druhá pak 1650/1795/1905 MHz. Vypadá to tak, že s maximálním taktem se nehnulo, nýbrž se základním o cca 50 MHz výš. 
 
 
Obě karty budou vybaveny stejnými dvěma 100mm ventilátory, pod nimiž pak prosvítají celkem čtyři heatpipe. Nakonec jsme se ale ještě dozvěděli, že dané specifikace se mohou ještě změnit. O cenách a dostupnosti nepadlo ani slovo. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0 Gigabyte G242-Z11 dostává AMD EPYC, NVIDIA A100 a PCIe 4.0
Gigabyte představil nový HPC server, který využívá služeb výkonného 64jádrového procesoru AMD EPYC 7H12 i několika GPU, např. NVIDIA Ampere A100. To vše navíc doplňuje podpora rychlého rozhraní PCIe 4.0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku Přenosná stanice a-XP, aneb 64jádrový Threadripper v kufříku
Počítač a-XP vypadá jako notebook z dob minulých nebo jako počítačový mod založený na desktopové skříni. Jde ale o přenosnou pracovní stanici, která nabídne i 64jádrový Threadripper, a to v zajímavém balení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek