www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

MSI ukazuje RX 5700 Mech OC, ASRock zase Challenger

MSI ukazuje RX 5700 Mech OC, ASRock zase Challenger
, , aktualita
AIB výrobci grafických karet mají nyní velice napilno, neboť na trh přišly tři nové GeForce SUPER a k tomu ještě dva Radeony. V případě GeForce budou stačit menší úpravy starších verzí, ale Radeony budou zbrusu nové. A jaké?
K oblíbeným
reklama
Společnost MSI si pro své insidery připravila živý stream nazvaný Velká bitva GPU v roce 2019, který si nyní může každý pustit jako záznam. Jde pochopitelně především o představení různých nových modelů karet GeForce a Radeon a v čase 1:51:00 se můžeme podívat i na to, co za nové Radeony si tato firma chystá. 
 
 
Krátce řečeno, budou to verze Gaming X, Evoke OC a Mech OC karet Radeon RX 5700 a RX 5700 XT, které budou k dispozici někdy od srpna až od září. Záleží na tom, které společnost MSI uvidí jako prioritní. Všechny budou na trh dodány s nabídkou tříměsíčního předplatného pro Xbox Game Pass for PC, ale o tom už víme. 
 
 
MSI se prozatím uvolilo ukázat jedinou vlastní verzi Radeonu Navi, a to výše zobrazený model RX 5700 XT Mech OC, přičemž daný design nemusí být konečný. Na druhou stranu by nás spíše zajímalo to, jaké takty taková karta nabídne, ale je zřejmé, že právě to dosud ještě neví ani sám výrobce. Z fotografie je ale patrné, že styl chladiče plně odpovídá kartám GeForce řady Ventus, jako je třeba MSI GeForce GTX 1660 Ti Ventus XS OC. Co se týče řady Gaming X, ta by měla být tou nejvyšší a my můžeme očekávat ventilátory TORX 3.0 a chladič odpovídající designu FROZR 7. 
 
 
To společnost ASRock už je mnohem sdílnější, alespoň o svých modelech Radeon RX 5700 Challenger 8G OC a RX 5700 XT Challenger 8G OC. První karta nabízí takty 1515/1675/1725 MHz (base/boost/oc)  a druhá pak 1650/1795/1905 MHz. Vypadá to tak, že s maximálním taktem se nehnulo, nýbrž se základním o cca 50 MHz výš. 
 
 
Obě karty budou vybaveny stejnými dvěma 100mm ventilátory, pod nimiž pak prosvítají celkem čtyři heatpipe. Nakonec jsme se ale ještě dozvěděli, že dané specifikace se mohou ještě změnit. O cenách a dostupnosti nepadlo ani slovo. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář