reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Musk dle žaloby zatajil, že SolarCity bylo v insolvenci

25.9.2019, Milan Šurkala, aktualita
Musk dle žaloby zatajil, že SolarCity bylo v insolvenci
V roce 2016 Elon Musk v Tesle pomohl prosadit převzetí své společnosti SolarCity, přičemž nově zveřejněné dokumenty žaloby z roku 2016 tvrdí, že solární společnost už tehdy byla insolvenci, což jaksi zapomněl ostatním prozradit.
Už v roce 2016, tedy krátce poté, co Tesla odkoupila společnost SolarCity za 2,6 miliardy dolarů, se objevila žaloba na Elona Muska a představenstvo společnosti, že tento nákup Teslu poškozuje a Elon Musk zatajil některé velmi důležité skutečnosti. Dokumenty ohledně této žaloby se nyní dostaly na světlo světa. Žaloba zmiňuje, že Elon Musk a jeho bratranec Lyndon Rive počátkem roku 2016 na dovolené u jezera Tahoe začali spřádat plány na to, jak zachránit potápějící se SolarCity. Spolu s Jasonem Wheelerem pak navrhli převzetí společnosti SolarCity další Muskovou firmou Tesla. Naráží se tu pak především na ten fakt, že v době, kdy Tesla kupovala SolarCity, byla společnost montující solární panely fakticky už v insolvenci, což se dle žaloby tak nějak "zapomnělo" říct.
 
Elon Musk
 
SolarCity na tom skoro nikdy nebylo moc dobře a této divizi se příliš nedaří ani pod křídly Tesly. Navíc má nyní aféru s hořícími panely u Walmartu, ale i jiných zákazníků. Tesla říká, že tato obvinění jsou jen výmysly právníků, kteří se chtějí obohatit, ale nereprezentují názory skutečných akcionářů, jak tvrdí. Ti totiž dle Tesly hlasovali pro koupi SolarCity a pomohli tak plnit vizi obou společností o ekologické budoucnosti. Tesla také říká, že všechny potřebné dokumenty byly zveřejněny a nic nebylo zatajováno.
 
Zveřejněné dokumenty dále říkají, že Musk měl zatajit i fakt, že SolarCity v zájmu o zajištění dostatku financí dostalo investiční injekci od další Muskovy firmy, SpaceX, ve výši 165 milionů dolarů. Tato informace se k auditorům Ernst & Young v roce 2016 neměla dostat a měla dle žaloby zakrýt finanční problémy společnosti SolarCity. Ta ještě podotýká, že tato investice do SolarCity má být jedinou investicí firmy SpaceX v celé její historii.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama