www.svethardware.cz
>
>
>
>

Musk dle žaloby zatajil, že SolarCity bylo v insolvenci

Musk dle žaloby zatajil, že SolarCity bylo v insolvenci
, , aktualita
V roce 2016 Elon Musk v Tesle pomohl prosadit převzetí své společnosti SolarCity, přičemž nově zveřejněné dokumenty žaloby z roku 2016 tvrdí, že solární společnost už tehdy byla insolvenci, což jaksi zapomněl ostatním prozradit.
K oblíbeným
reklama
Už v roce 2016, tedy krátce poté, co Tesla odkoupila společnost SolarCity za 2,6 miliardy dolarů, se objevila žaloba na Elona Muska a představenstvo společnosti, že tento nákup Teslu poškozuje a Elon Musk zatajil některé velmi důležité skutečnosti. Dokumenty ohledně této žaloby se nyní dostaly na světlo světa. Žaloba zmiňuje, že Elon Musk a jeho bratranec Lyndon Rive počátkem roku 2016 na dovolené u jezera Tahoe začali spřádat plány na to, jak zachránit potápějící se SolarCity. Spolu s Jasonem Wheelerem pak navrhli převzetí společnosti SolarCity další Muskovou firmou Tesla. Naráží se tu pak především na ten fakt, že v době, kdy Tesla kupovala SolarCity, byla společnost montující solární panely fakticky už v insolvenci, což se dle žaloby tak nějak "zapomnělo" říct.
 
Elon Musk
 
SolarCity na tom skoro nikdy nebylo moc dobře a této divizi se příliš nedaří ani pod křídly Tesly. Navíc má nyní aféru s hořícími panely u Walmartu, ale i jiných zákazníků. Tesla říká, že tato obvinění jsou jen výmysly právníků, kteří se chtějí obohatit, ale nereprezentují názory skutečných akcionářů, jak tvrdí. Ti totiž dle Tesly hlasovali pro koupi SolarCity a pomohli tak plnit vizi obou společností o ekologické budoucnosti. Tesla také říká, že všechny potřebné dokumenty byly zveřejněny a nic nebylo zatajováno.
 
Zveřejněné dokumenty dále říkají, že Musk měl zatajit i fakt, že SolarCity v zájmu o zajištění dostatku financí dostalo investiční injekci od další Muskovy firmy, SpaceX, ve výši 165 milionů dolarů. Tato informace se k auditorům Ernst & Young v roce 2016 neměla dostat a měla dle žaloby zakrýt finanční problémy společnosti SolarCity. Ta ještě podotýká, že tato investice do SolarCity má být jedinou investicí firmy SpaceX v celé její historii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem
EIZO si připravilo svůj první monitor, který nabídne HDR1000 a zabudovaný kalibrační senzor, z čehož je už zřejmé, že ColorEdge Prominence CG3146 je určen především pro profesionály. Co dalšího nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek