www.svethardware.cz
>
>
>
>

Musk dle žaloby zatajil, že SolarCity bylo v insolvenci

Musk dle žaloby zatajil, že SolarCity bylo v insolvenci
, , aktualita
V roce 2016 Elon Musk v Tesle pomohl prosadit převzetí své společnosti SolarCity, přičemž nově zveřejněné dokumenty žaloby z roku 2016 tvrdí, že solární společnost už tehdy byla insolvenci, což jaksi zapomněl ostatním prozradit.
K oblíbeným
reklama
Už v roce 2016, tedy krátce poté, co Tesla odkoupila společnost SolarCity za 2,6 miliardy dolarů, se objevila žaloba na Elona Muska a představenstvo společnosti, že tento nákup Teslu poškozuje a Elon Musk zatajil některé velmi důležité skutečnosti. Dokumenty ohledně této žaloby se nyní dostaly na světlo světa. Žaloba zmiňuje, že Elon Musk a jeho bratranec Lyndon Rive počátkem roku 2016 na dovolené u jezera Tahoe začali spřádat plány na to, jak zachránit potápějící se SolarCity. Spolu s Jasonem Wheelerem pak navrhli převzetí společnosti SolarCity další Muskovou firmou Tesla. Naráží se tu pak především na ten fakt, že v době, kdy Tesla kupovala SolarCity, byla společnost montující solární panely fakticky už v insolvenci, což se dle žaloby tak nějak "zapomnělo" říct.
 
Elon Musk
 
SolarCity na tom skoro nikdy nebylo moc dobře a této divizi se příliš nedaří ani pod křídly Tesly. Navíc má nyní aféru s hořícími panely u Walmartu, ale i jiných zákazníků. Tesla říká, že tato obvinění jsou jen výmysly právníků, kteří se chtějí obohatit, ale nereprezentují názory skutečných akcionářů, jak tvrdí. Ti totiž dle Tesly hlasovali pro koupi SolarCity a pomohli tak plnit vizi obou společností o ekologické budoucnosti. Tesla také říká, že všechny potřebné dokumenty byly zveřejněny a nic nebylo zatajováno.
 
Zveřejněné dokumenty dále říkají, že Musk měl zatajit i fakt, že SolarCity v zájmu o zajištění dostatku financí dostalo investiční injekci od další Muskovy firmy, SpaceX, ve výši 165 milionů dolarů. Tato informace se k auditorům Ernst & Young v roce 2016 neměla dostat a měla dle žaloby zakrýt finanční problémy společnosti SolarCity. Ta ještě podotýká, že tato investice do SolarCity má být jedinou investicí firmy SpaceX v celé její historii.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX Corsair přichází s DDR4-5000 moduly Vengeance LPX
Na trhu s paměťovými moduly se objevují nové extrémně rychlé paměti od společnosti Corsair, modely Vengeance LPX ve verzi DDR4-5000. Ty tak dosahují velmi vysoké frekvence 5000 MHz, vyžadují však vysoké napětí 1,5 V.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku? Prodeje PC jsou na vzestupu, přijde příznivý závěr roku?
Někteří analytici předpovídali, že trh s počítači PC nečeká dobré období a že jej bude ovlivňovat nedostatečná nabídka Intelu i obchodní válka USA s Činou a rostoucí cla. Ale jsou tu i pozitivní dopady.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července AMD má v ovladačích kód pro ray tracing už od července
Společnost AMD oficiálně ray tracing na svých grafických kartách nepodporuje a ani nečekáme, že by se to mělo v případě dnes dostupných modelů měnit. Ovšem AMD se obecně na podporu ray tracingu připravuje, to je jisté.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty Zen 3 prý nabídne 8% nárůst IPC a o 200 MHz vyšší takty
Poměrně slušný pokrok by měly nabídnout procesory AMD založené na architektuře Zen 3, a tedy 7nm+ výrobním procesu firmy TSMC. Dle nezaručených informací máme očekávat asi o 200 MHz vyšší takty a 8% zvýšení IPC.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD? Chystá Intel velkou cenovou ofenzívu proti AMD?
Intel by mohl brzy spustit to, co od něj řada lidí očekávala již podstatně dříve, a sice téměř celoplošné zlevňování svých procesorů kvůli nástupu konkurence. V tomto ohledu tu ovšem máme zatím jen fámy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů