reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Musk opět budí kontroverze, po nepříjemném interview ruší spolupráci s Donem Lemonem

15.3.2024, Milan Šurkala, aktualita
Musk opět budí kontroverze, po nepříjemném interview ruší spolupráci s Donem Lemonem
Elon Musk je člověkem, který je hodně kontroverzní. Jeho další krok se asi nezapíše k těm, které se mu budou připisovat k dobru. Patrně kvůli nepříjemným otázkám zrušil spolupráci na pořadu pro X ještě dřív, než začal.
Máme tady další kontroverzní kroky Elona Muska. Ten se ze své sociální sítě X (Twitter) snaží udělat platformu s více funkcemi (např. finančními), svobodou slova a také i novým obsahem díky spolupráci se známými tvůrci. Jedním takovým měl být pořad The Don Lemon Show, o který měl zájem samotný Elon Musk. Ten chtěl, aby se pořad, který si nebude brát moc servítky, vysílal právě na jeho platformě, která má být znamením svobody slova a jakýmsi digitálním náměstím pro všechny. A kdo by mohl být nejlepším prvním hostem začínajícího pořadu o této tématice než samotný Elon Musk? Ten s rozhovorem souhlasil, ale ve výsledku to nevyšlo zrovna moc dobře.
 
 
Podle Dona Lemona se Elonu Muskovi očividně nelíbily některé citlivé otázky, a muž, který propaguje otevřenost a možnost se svobodně vyjadřovat, se dle něj tohoto nedrží, pokud jde o něj samotného. Jen pár hodin po rozhovoru totiž byla spolupráce s Lemonem zrušena. Musk na situaci reagoval, že Lemonův přístup byl jako CNN, jen na sociálním médiu. Dle něj něco takového nemůže fungovat, neboť CNN jako taková je umírající médium. Řekl, že to vypadalo, jako by přes Lemona mluvil Jeff Zucker (bývalý šéf CNN). The Don Lemon Show se stále bude na platformě X vysílat, nicméně nikoli na základě přímé spolupráce, a rovněž bude vysílán na dalších platformách, jako je např. YouTube. Musk se nechal slyšet, že pořad na platformě X i bez této zrušené dohody nadále uvítá stejně jako pořady jiných lidí. První díl nového pořadu má vyjít v pondělí 18. března.
 
 
Otázkou je, čeho tím Elon Musk vlastně dosáhl. Rozhovor se bude vysílat tak či tak, tedy tyto nepříjemné otázky a odpovědi (stejně jako případné odmítnutí odpovědět) stejně zazní a ještě se o Muskovi opětovně mluví ve více negativním světle. Více se ale dozvíme už za pár dní, kdy bude více jasné, kdo z těch dvou udělal více chyb. Pokud ale Musk věděl, jaké styly rozhovoru Lemon obecně vede, proč mu vůbec nabízel spolupráci?
 
 
Zdroj: apnews.com, cnn.com, foto (Musk, autor: Daniel Oberhaus, CC BY-SA 4.0, přes Wikimedia Commons), (Don Lemon, autor: Ted Eytan, CC BY-SA 2.0, přes Flickr)


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama