www.svethardware.cz
>
>
>

Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC

Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
, , aktualita
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
K oblíbeným
reklama
Máme tu dalšího nešťastníka, který se nedokáže dostat ke svým Bitcoinům. Hodnota Bitcoinu je poslední dobou hodně vysoko (nyní přes 36 tisíc USD) a mnoho lidí se chce dostat ke svým dávno zapomenutým Bitconům, jejichž hodnota se mezitím dostala na miliony a někdy i miliardy. Nedávno jsme hovořili o muži, který by chtěl rozkopat skládku odpadů a najít tam svůj ztracený harddisk se 7500 BTC. Podobný obnos má zapovězen i Stefan Thomas. Jde o programátora, který se narodil v Německu a nyní žije v San Franciscu. Ten se chce dostat ke svým 7002 BTC. To je zhruba 5,5 miliardy Kč.
 
Bitcoin
 
Jeho Bitcoiny jsou uloženy na digitální peněžence IronKey, jenže k ní nezná heslo. To měl na papírku, který ztratil, a heslo staré přes 10 let, si už nepamatuje. Už tehdy v roce 2012, kdy si uvědomil, že ho nezná, měly Bitcoiny hodnotu 140 tisíc USD (3 mil. Kč). Od té doby se jejich hodnota zvýšila zhruba 2000krát. K dispozici má celkem 10 pokusů o vložení správného hesla. Když se mu to nepodaří, peněženka se natrvalo zamkne a o Bitcoiny přijde.
 
Smůlu má nejen v tom, že si nepamatuje heslo, ale i v tom, že už má za sebou 8 neúspěšných pokusů. Zbývají tedy dva. Spousta lidí se Stefanem sympatizuje, mnozí si z něj naopak dělají legraci. Píší mu např., zda zkusil zadat heslo "password". Další to zkouší s různými nadpřirozenými technikami. Vedle toho, že se nedostane k tak velkému jmění, ale Stefana trápí i to, že si nyní připadá jako hlupák. Neschopnost si vzpomenout na heslo mu dle jeho slov obrovským způsobem ubrala na sebevědomí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA ohlásila finanční výsledky za uplynulý rok, utržila 5 mld. USD za kvartál NVIDIA ohlásila finanční výsledky za uplynulý rok, utržila 5 mld. USD za kvartál
NVIDIA dne 31. ledna 2021 ukončila poslední kvartál fiskálního roku 2021, a nyní tak přichází s kompletními finančními výsledky za uplynulý rok. Dozvídáme se i to, že v posledním kvartálu se NVIDII povedlo utržit 5 miliard dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Radeon RX 6700 XT bude představen už za týden, proti čemu půjde? Radeon RX 6700 XT bude představen už za týden, proti čemu půjde?
Dle nejnovějších informací bychom se měli dočkat představení karty Radeon RX 6700 XT už příští týden, a to konkrétně 3. března. Tato informace přichází přímo od AMD, která se chystá svou kartu vyslat do boje s konkurencí.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tchaj-wan se potýká s nedostatkem vody, TSMC a jiní se připravují na nejhorší Tchaj-wan se potýká s nedostatkem vody, TSMC a jiní se připravují na nejhorší
Ostrovní Tchaj-wan je sice protkán vodními toky a má vybudovány přehrady, přičemž území na západ od Tchaj-pej připomíná na mapě naše Třeboňsko. Přesto nyní na Tchaj-wanu chybí voda a přichází na řadu omezení spotřeby.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Doporučené PC sestavy: únor 2021 Doporučené PC sestavy: únor 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek5 komentářů
Metačočka z MIT umí sama ostřit bez pohyblivých částí Metačočka z MIT umí sama ostřit bez pohyblivých částí
Na univerzitě MIT vznikl nový typ optické čočky, kterou autoři označují za metačočku a uvádějí, že ta je schopna sama ostřit bez jakýchkoliv pohyblivých částí, které by ji dokázaly posouvat, naklánět či měnit její tvar. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů