www.svethardware.cz
>
>
>
>

Na obzoru je 10. generace Intel Core: bude i Core i7-10700K?

Na obzoru je 10. generace Intel Core: bude i Core i7-10700K?
, , aktualita
Nyní už je velice pravděpodobné až jisté, že Coffee Lake Refresh nebudou poslední 14nm procesory Intelu. Ovšem i kdyby byly, zcela jistě to nebudou poslední Core, takže nám vyvstává otázka, jak bude Intel označovat další generaci.
K oblíbeným
reklama
Dnes tu totiž máme 9. generaci procesorů Core, což jsou právě Coffee Lake Refresh. Nemusíme a nebudeme se zabývat tím, zda jsou tyto procesory opravdová nová generace, nebo ne. Jde nám o číselné označení, v jehož případě Intel může pokračovat v dosavadním schematu, nebo je nějak "restartovat" či popřípadě vymyslet nové. 
 
 
Dle včera probírané roadmap bychom se totiž ještě letos měli dočkat prvních procesorů Comet Lake a Tum Apisak nám předkládá zajímavý výpis z UL Benchmarks Systeminfo (dříve Futuremark), který jasně dává najevo, že Intel by mohl pokračovat prostě desítkou. Procesory s aktuálně čtyřmístným číselným označením by tak měly pětimístné a to by mohlo být matoucí. Nicméně ani tento screenshot není záruka toho, že Intel označení počínající desítkou opravdu zvolí, taková věc se může ještě změnit. 
 
 
Pokud by měl Intel v dohledné době skončit s architekturou Core, pak by mohl zvolit jiné označení, třeba písmeno X namísto 10, ovšem tato architektura má svou labutí píseň ještě daleko před sebou. Však nás mají čekat ještě dvě 14nm desktopové/serverové řady a po nich snad už 10nm či rovnou 7nm procesory, což budou dle všeho stále Core. Lze tak vyhlížet procesory jako Core i7-10700K, Core i7-11700K, atd. 
 
Konkrétně zobrazený Core i5-10210U je však již ultramobilní procesor, takže nejspíše již 10nm Ice Lake-U chystaný na konec tohoto roku. Nabídne 4 fyzická a 8 logických jader s taktem 1,6 až 3,8 GHz. Vedle něj se také ukázaly i tři další kusy, a to i3-10110U, i5-10510U a i7-10710U.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů