www.svethardware.cz
>
>
>
>

Na obzoru je 10. generace Intel Core: bude i Core i7-10700K?

Na obzoru je 10. generace Intel Core: bude i Core i7-10700K?
, , aktualita
Nyní už je velice pravděpodobné až jisté, že Coffee Lake Refresh nebudou poslední 14nm procesory Intelu. Ovšem i kdyby byly, zcela jistě to nebudou poslední Core, takže nám vyvstává otázka, jak bude Intel označovat další generaci.
K oblíbeným
reklama
Dnes tu totiž máme 9. generaci procesorů Core, což jsou právě Coffee Lake Refresh. Nemusíme a nebudeme se zabývat tím, zda jsou tyto procesory opravdová nová generace, nebo ne. Jde nám o číselné označení, v jehož případě Intel může pokračovat v dosavadním schematu, nebo je nějak "restartovat" či popřípadě vymyslet nové. 
 
 
Dle včera probírané roadmap bychom se totiž ještě letos měli dočkat prvních procesorů Comet Lake a Tum Apisak nám předkládá zajímavý výpis z UL Benchmarks Systeminfo (dříve Futuremark), který jasně dává najevo, že Intel by mohl pokračovat prostě desítkou. Procesory s aktuálně čtyřmístným číselným označením by tak měly pětimístné a to by mohlo být matoucí. Nicméně ani tento screenshot není záruka toho, že Intel označení počínající desítkou opravdu zvolí, taková věc se může ještě změnit. 
 
 
Pokud by měl Intel v dohledné době skončit s architekturou Core, pak by mohl zvolit jiné označení, třeba písmeno X namísto 10, ovšem tato architektura má svou labutí píseň ještě daleko před sebou. Však nás mají čekat ještě dvě 14nm desktopové/serverové řady a po nich snad už 10nm či rovnou 7nm procesory, což budou dle všeho stále Core. Lze tak vyhlížet procesory jako Core i7-10700K, Core i7-11700K, atd. 
 
Konkrétně zobrazený Core i5-10210U je však již ultramobilní procesor, takže nejspíše již 10nm Ice Lake-U chystaný na konec tohoto roku. Nabídne 4 fyzická a 8 logických jader s taktem 1,6 až 3,8 GHz. Vedle něj se také ukázaly i tři další kusy, a to i3-10110U, i5-10510U a i7-10710U.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek21 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her
Společnost Valve byla už dříve donucena k tomu, aby umožnila hráčům vracet hry, které mají šanci si krátce vyzkoušet. Nyní se na ni ale z Francie valí další a potenciálně mnohem větší ohrožení tržeb, které se týká přeprodeje her. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře