reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Na obzoru je 10. generace Intel Core: bude i Core i7-10700K?

30.4.2019, Jan Vítek, aktualita
Na obzoru je 10. generace Intel Core: bude i Core i7-10700K?
Nyní už je velice pravděpodobné až jisté, že Coffee Lake Refresh nebudou poslední 14nm procesory Intelu. Ovšem i kdyby byly, zcela jistě to nebudou poslední Core, takže nám vyvstává otázka, jak bude Intel označovat další generaci.
Dnes tu totiž máme 9. generaci procesorů Core, což jsou právě Coffee Lake Refresh. Nemusíme a nebudeme se zabývat tím, zda jsou tyto procesory opravdová nová generace, nebo ne. Jde nám o číselné označení, v jehož případě Intel může pokračovat v dosavadním schematu, nebo je nějak "restartovat" či popřípadě vymyslet nové. 
 
 
Dle včera probírané roadmap bychom se totiž ještě letos měli dočkat prvních procesorů Comet Lake a Tum Apisak nám předkládá zajímavý výpis z UL Benchmarks Systeminfo (dříve Futuremark), který jasně dává najevo, že Intel by mohl pokračovat prostě desítkou. Procesory s aktuálně čtyřmístným číselným označením by tak měly pětimístné a to by mohlo být matoucí. Nicméně ani tento screenshot není záruka toho, že Intel označení počínající desítkou opravdu zvolí, taková věc se může ještě změnit. 
 
 
Pokud by měl Intel v dohledné době skončit s architekturou Core, pak by mohl zvolit jiné označení, třeba písmeno X namísto 10, ovšem tato architektura má svou labutí píseň ještě daleko před sebou. Však nás mají čekat ještě dvě 14nm desktopové/serverové řady a po nich snad už 10nm či rovnou 7nm procesory, což budou dle všeho stále Core. Lze tak vyhlížet procesory jako Core i7-10700K, Core i7-11700K, atd. 
 
Konkrétně zobrazený Core i5-10210U je však již ultramobilní procesor, takže nejspíše již 10nm Ice Lake-U chystaný na konec tohoto roku. Nabídne 4 fyzická a 8 logických jader s taktem 1,6 až 3,8 GHz. Vedle něj se také ukázaly i tři další kusy, a to i3-10110U, i5-10510U a i7-10710U.
 


reklama
reklama