www.svethardware.cz
>
>
>
>

Na obzoru je 10. generace Intel Core: bude i Core i7-10700K?

Na obzoru je 10. generace Intel Core: bude i Core i7-10700K?
, , aktualita
Nyní už je velice pravděpodobné až jisté, že Coffee Lake Refresh nebudou poslední 14nm procesory Intelu. Ovšem i kdyby byly, zcela jistě to nebudou poslední Core, takže nám vyvstává otázka, jak bude Intel označovat další generaci.
K oblíbeným
reklama
Dnes tu totiž máme 9. generaci procesorů Core, což jsou právě Coffee Lake Refresh. Nemusíme a nebudeme se zabývat tím, zda jsou tyto procesory opravdová nová generace, nebo ne. Jde nám o číselné označení, v jehož případě Intel může pokračovat v dosavadním schematu, nebo je nějak "restartovat" či popřípadě vymyslet nové. 
 
 
Dle včera probírané roadmap bychom se totiž ještě letos měli dočkat prvních procesorů Comet Lake a Tum Apisak nám předkládá zajímavý výpis z UL Benchmarks Systeminfo (dříve Futuremark), který jasně dává najevo, že Intel by mohl pokračovat prostě desítkou. Procesory s aktuálně čtyřmístným číselným označením by tak měly pětimístné a to by mohlo být matoucí. Nicméně ani tento screenshot není záruka toho, že Intel označení počínající desítkou opravdu zvolí, taková věc se může ještě změnit. 
 
 
Pokud by měl Intel v dohledné době skončit s architekturou Core, pak by mohl zvolit jiné označení, třeba písmeno X namísto 10, ovšem tato architektura má svou labutí píseň ještě daleko před sebou. Však nás mají čekat ještě dvě 14nm desktopové/serverové řady a po nich snad už 10nm či rovnou 7nm procesory, což budou dle všeho stále Core. Lze tak vyhlížet procesory jako Core i7-10700K, Core i7-11700K, atd. 
 
Konkrétně zobrazený Core i5-10210U je však již ultramobilní procesor, takže nejspíše již 10nm Ice Lake-U chystaný na konec tohoto roku. Nabídne 4 fyzická a 8 logických jader s taktem 1,6 až 3,8 GHz. Vedle něj se také ukázaly i tři další kusy, a to i3-10110U, i5-10510U a i7-10710U.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu
Evropská Tesla Gigafacotry už zná své místo. Elon Musk prohlásil, že bude stát v blízkosti německého hlavního města, Berlína. Po letech dohadů, zda bude v ČR, Británii, Nizozemí, Francii či jinde, je jasno.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update
Společnost Microsoft oficiálně vypustila na trh svou nejnovější verzi systému Windows 10, kterou můžeme označit jako November 2019 Update, anebo prostě 1909. Vedle jarní aktualizace máme očekávat spíše mírné změny a méně novinek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely? Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely?
Cena procesoru Core i5-9600KF v zahraničí i u nás výrazně a skokově klesla, což ukazuje na to, že nejde jen o nějakou akci prodejců. Za kolik si tak můžeme pořídit toto čisté šestijádro a jak na tom jsou jiné Intely?
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů