www.svethardware.cz
>
>

Nabíjecí zinko-vzduchové baterie NantEnergy levnou realitou

Nabíjecí zinko-vzduchové baterie NantEnergy levnou realitou
, , aktualita
Nabíjecí zinko-vzduchové baterie existují už nejen na papíře, ale i ve skutečnosti a začaly se i používat např. v Asii nebo Africe. Slibují vysokou stabilitu i nízkou cenu, která je začíná dělat velmi atraktivními.
K oblíbeným
reklama
O nabíjecích zinko-vzduchových bateriích jsme už na stránkách Světa hardware mluvili např. před rokem. Zatímco zinko-vzduchové baterie známe především jako nenabíjecí typy např. do naslouchadel, vědci pracují i na jejich nabíjecích variantách a jak je vidět, společnosti je už nabízí i komerčně. Není to tak zdaleka hudbou vzdálené budoucnosti jako mnoho jiných typů baterií. Společnost NantEnergy totiž oznámila, že nabíjecí akumulátory zinko-vzduchového typu už používá v reálném nasazení. Tyto akumulátory už pracují na tisícovce míst v 9 různých zemích, jde zhruba o 110 vesnic a 200 tisíc obyvatel zejména v Asii a Africe.Výrobce hovoří o ušetřených 50 tisících tun CO2 a 4 milionů litrů fosilních paliv díky instalaci těchto baterií a solárních panelů.
 
Akumulátory NantEnergy
 
Mimo to jsou používány ve zhruba 1000 telekomunikačních stanicích po světě (např. v Asii a Jižní i Severní Americe). Např. v USA v Great Smoky Mountains se tak díky tomu podařilo přidat okolo 13 akrů půdy do národního parku, neboť se zde zrušilo elektrické vedení a telekomunikační věž si vyrábí a ukládá elektrickou energii sama.
 
Důležitá je ale vysoká stabilita baterií ve srovnání s Li-Ion technologií. Společnost NantEnergy nicméně nezveřejnila údaje o hustotě, takže se dá předpokládat, že zde bude zakopaný pes (a možná ne jeden, nemluvilo se ani o rychlosti nabíjení). V dalších vlastnostech jsou totiž zinko-vzduchové akumulátory dosti zajímavé. Např. vydrží přes 1000 nabití bez degradace a cena jedné kilowatthodiny klesla pod $100. To je hranice, kterou Bloomberg označuje jako např. zlomovou pro rozšiřování elektromobility, ale nejen toho. Zatímco dnes se u elektromobilů cena za kWh pohybuje okolo $200, poloviční částka by znamenala výrazně jiné možnosti (pokud by tyto baterie byly vhodné pro tento typ použití).
 
V případě klasických systémů ukládání energie ze solárních panelů, které na akumulátory nekladou tak vysoké nároky jako u elektromobilů (požadavky na malé rozměry a hmotnost, vysokou rychlost nabíjení), je výhodnost akumulátorů NantEnergy ještě vyšší. Tam se totiž obvykle pohybujeme okolo $300-$400, takže baterie NantEnergy jsou na třetinové až čtvrtinové částce.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek