www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

NASA může očekávat další zpoždění letů astronautů do kosmu se SpaceX a Boeingem

NASA může očekávat další zpoždění letů astronautů do kosmu se SpaceX a Boeingem
, , aktualita
Zakázka pro NASA na kosmické lodě určené pro lety astronautů k Mezinárodní vesmírné stanici nabírá další zpoždění. NASA se musí smířit s tím, že ani toto léto SpaceX ani Boeing nezvládnou provést testovací let s posádkou. 
K oblíbeným
reklama
Podle původního plánu, když Národní úřad pro letectví a kosmonautiku dohodl se společnostmi Boeing a SpaceX výrobu kosmických lodí pro lety astronautů do vesmíru v rámci Commercial Crew Program, mohly být kosmické lodě hotovy už v roce 2017. Z tohoto termínu však sešlo a to zejména kvůli různým technickým výzvám, které vývoj obnášel. Udělat plavidlo, které do kosmu bezpečně a spolehlivě vynese člověka, není vůbec snadné. 
 
Podle dalších plánů měly kosmické lodě už s posádkou vzlétnout v létě tohoto roku, aby NASA pomohly nahradit ruské Sojuzy, to se však s nejvyšší pravděpodobností nestane. NASA se tak bude muset vyrovnat s ještě větším zpožděním, protože zatím ani SpaceX ani Boeing nejsou blízko splnění všech požadavků pro kosmický let s posádkou. U SpaceX je to způsobeno například poměrně nedávnou explozí lodi Crew Dragon při pozemním testu. Aby to nebylo málo, tak Crew Dragon pro lety k Mezinárodní vesmírné stanici následně neprošel padákovým testem
 
 
NASA má v plánu zakoupit na ruských kosmických lodích Sojuz v průběhu příštího roku další místa pro své astronauty. NASA by také podle GAO (Government Accountability Office) měla vytvořit pohotovostní plán, který jí zajistí nepřetržitý přístup k Mezinárodní vesmírné stanici, i pokud bude zpoždění větší než do září 2020. 
 
Jak společnost SpaceX, tak i Boeing čeká ještě vyřešení spousty technických problémů a upravování některých komponent zejména z bezpečnostních důvodů. Teprve pak můžou kosmická plavidla obdržet potřebnou certifikaci. Obě firmy také musí provést několik padákových testů, aby prokázaly, že lodě dokážou s astronauty bezpečně přistát. 
 
SpaceX sice v březnu tohoto roku zvládlo vyslat svou loď Crew Dragon s umělou figurínou Ellen Ripleyovou k Mezinárodní vesmírné stanici, přesně příčiny následného výbuchu při statických testech motorů toho samého vozidla ale zatím neupřesnila. Mělo se ale jednat o anomálii. NASA nyní sdělila, že datum startu zkušebního letu s posádkou v kosmické lodi od SpaceX by mohl být 15. listopadu. 
 
Na druhé straně stojí vesmírná loď Starliner od firmy Boeing, ta by měla svůj testovací let uskutečnit 17. září, ale jednalo by se zatím o test bez posádky. Termín následného letu s astronauty závisí na průběhu  úspěchu tohoto předchozího testu. Bezpečnost stále zůstává prioritou číslo jedna, proto se i Boeing zaměří především na úspěšné a bezpečné provedení letové zkoušky. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Buffalo TeraStation 3020, nové NASy s 2,5GbE Buffalo TeraStation 3020, nové NASy s 2,5GbE
Společnost Buffalo představuje nová NAS úložiště řady TeraStation 3020, která dostávají výkonnější 4jádrový procesor, podporu 2,5GbE připojení Ethernet a dvoudiskové modely 3220 nebo 4diskové 3420.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adata SC680, externí SSD s USB-C 3.2 Gen2 Adata SC680, externí SSD s USB-C 3.2 Gen2
Do nabídky externích SSD disků společnosti Adata přibyl nový model SC680. Ten využívá velmi rychlého rozhraní USB-C 3.2 Gen 2. Stylové novinky budou k dispozici maximálně s kapacitou 960 GB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Kolik stála Epic Games exkluzivní nabídka hry Control? Kolik stála Epic Games exkluzivní nabídka hry Control?
Je naprosto jasné, že pokud autoři her kývnou společnosti Epic na to, aby jejich hra byla po jistou dobu nabízena exkluzivně pouze na Epic Games Store, nedělají to z čiré přízně. Nyní se dostalo na povrch i jedno číslo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows 10 Xbox Game Bar konečně přidal čítač snímků za sekundu Windows 10 Xbox Game Bar konečně přidal čítač snímků za sekundu
Windows 10 Xbox Game Bar je již dávno nedílnou součástí daného operačního systému a má uživatelům nabízet užitečné funkce spojené s hrami. Nyní se konečně dostalo i na čítač snímků za sekundu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Analýza 5 let prodejů na MindFactory ukazuje mocný návrat AMD do DIY Analýza 5 let prodejů na MindFactory ukazuje mocný návrat AMD do DIY
Občas se podíváme na to, jak se procesory x86 prodávají u našich sousedů. Jde o jednoho z největších německých maloobchodních prodejců, a sice MindFactory, který si vede své statistiky. A právě o nich bude řeč. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů